500 Bin Dolarlık Bitcoin Süreç Fiyatıyla İlgili Sıcak Gelişme

500 Bin Dolarlık Bitcoin Süreç Fiyatıyla İlgili Sıcak Gelişme

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: 500 Bin Dolarlık Bitcoin Süreç Fiyatıyla İlgili Sıcak Gelişme

Kripto para dünyasında son günlerin sıcak konusu olan 500 bin dolarlık Bitcoin süreç fiyatı ile ilgili yeni bir gelişme var. Buna nazaran süreç fiyatının iadesi kelam konusu.

Paxos, devasa Bitcoin süreç fiyatının ardındaki yanılgıyı kabul etmişti

Kripto para topluluğunda şok dalgaları yaratan yakın tarihli bir olayda, bir Bitcoin süreç fiyatı yanlışı olmuştu. Btcpiyasasi.com olarak değindiğimiz üzere 510.000 dolar üzere astronomik bir fiyata yol açmıştı. Buna nazaran süreç fiyatı ortalama ağ fiyatı olan 2,176 doların yaklaşık 480.000 katıydı. Sorumlu taraf olan Paxos, o vakitten beri yanılgıyı kabul etti. Ayrıyeten çok ödemeyi alan madenci F2Pool’un yardımıyla yanılgıyı muvaffakiyetle düzeltti.

Ulaş Utku Bozdoğan: 500 Bin Dolarlık Bitcoin Süreç Fiyatıyla İlgili Sıcak Gelişme 1

Pahalı kusur, Paxos’un 10 Eylül 2023 tarihinde 2.000 dolardan daha düşük bir pahaya sahip olan mütevazı 0,074 BTC’yi transfer etmeye çalışmasıyla meydana geldi. Lakin, öngörülemeyen bir aksaklık oldu. Yaklaşık 510.000 dolara muadil olan 19 BTC’lik şaşırtan bir süreç fiyatı kelam konusu oldu. Bu olay, Bitcoin ağında şimdiye kadar kaydedilen en yüksek süreç fiyatı oldu.

F2Pool fazla ödemeyi çözdü

CasaHODL’un kurucu ortağı Jameson Lopp, aksilikle ilgili bir tahlil yaptı. Buna nazaran yanlışın borsa yahut ödeme işlemcisi adres yazılımındaki bir problemden kaynaklanmış olabileceğini varsayım etti. Lopp, 60.000’den fazla sürecin gerçekleştirilmesinden sorumlu olan kelam konusu adrese atıf yapmıştı. Buna nazaran muhtemelen borsa çıktısını yanlış hesapladığını belirtiyor. Ayrıyeten bunun da abartılı Bitcoin süreç fiyatına yol açtığını gözlemliyor.

Hata nihayetinde olumlu bir gelişmeye bahis oluyor. Fazla ödemeyi kabul eden ve 19.82108632 Bitcoin fiyatını Paxos‘a iade eden F2Pool tarafından düzeltildi. F2Pool’un kurucu ortağı Chun Wang, kullanıcının fazla fiyatı talep etmek için üç günlük bir müddeti olduğunu açıkladı. Talep edilmezse fonlar madenciler ortasında yine dağıtılıyor. Ayrıyeten durumun adil bir biçimde ele alınması sağlanıyor.

Olayla ilgili sorumluluk

Paxos olayla ilgili tüm sorumluluğu üstlenerek müşterilere fonlarının inançta ve etkilenmemiş olduğunu garanti etti. Şirket, çok fiyatı geri almak için bir Bitcoin madencisi ile etkin olarak işbirliği yapıyor. Olayı çevreleyen birinci spekülasyonlar, dijital cüzdan deviyle bağlı feshedilmiş bir adrese benzeyen süreç davranışları nedeniyle PayPal’ın iştirakini ima ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: 500 Bin Dolarlık Bitcoin Süreç Fiyatıyla İlgili Sıcak Gelişme 2

Ancak Paxos, PayPal ile rastgele bir ilişkiyi doğrulanış yahut reddetmiş değil. Bu nedenle yanlışın kesin nedenini hala belgisiz bıraktı. Olumlu bir biçimde sonuçlanması elbette kayda bedel. Öteki taraftan bu olay kripto para tarihinde unutulmayacak olaylar içerisine girmiş durumda.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap