5 Ünlü Milyarder: Bitcoin ve Bunlardan Alın!

5 Ünlü Milyarder: Bitcoin ve Bunlardan Alın!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: 5 Ünlü Milyarder: Bitcoin ve Bunlardan Alın!

Beş ünlü milyarder Bitcoin ve kripto para üniteleri için değerli açıklamalar yaptılar. Söyledikleri bir manada yol gösterici mahiyette. Ayrıntılara bakalım.

Robert Kiyosaki’den Bitcoin tercihi

Zengin Baba Fakir Baba’nın muharriri Robert Kiyosaki değerli açıklamalar yapıyor. Buna nazaran, Wall Street Journal’ın ABD iktisadının güçlü olduğunu argüman eden haberine katılmıyor. Kiyosaki, borsadaki yükselişin temel olarak borç tavanının yakın vakitte artırılmasından kaynaklandığı niyetinde. Başka taraftan Amerika’nın borcunun arttığını ve sonuç olarak borsanın yükseldiğini öne sürüyor. Kiyosaki, servet tutmak için varlık olarak altın, gümüş ve Bitcoin’i tercih ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: 5 Ünlü Milyarder: Bitcoin ve Bunlardan Alın! 1

Kiyosaki, dolar öleceği kanısında. Buna nazaran trilyonlarca doların ABD’ye geri akmasına ve yüksek enflasyonun tetiklenmesine neden olacağına dair tasalarını lisana getiriyor. Bu görünüme dayanarak Bitcoin fiyatı iddiası de yapıyor. Buna nazaran BTC’nin 2024 yılı sonunda 120.000 dolara, 2025 yılı sonunda ise 500.000 dolara ulaşacağına inanıyor.

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz’dan genç yatırımcılara Bitcoin tavsiyesi

Mike Novogratz, risk toleransı daha yüksek olan genç yatırımcıların ne yapmaları gerektiğini söylüyor. Alibaba payları, gümüş, altın, Bitcoin ve Ethereum üzere varlıkları satın almaya odaklanmalarını öneriyor. Novogratz, yapay zeka sanayisini saran heyecan nedeniyle bu varlıklardan faydalanılabileceği fikrinde.

Ulaş Utku Bozdoğan: 5 Ünlü Milyarder: Bitcoin ve Bunlardan Alın! 2

Risk toleransı daha düşük olan yatırımcılar için Novogratz, portföylerinin %30’unu daha riskli varlıklara, %70’ini ise tahvillere ve endeks fonu üzere eserlere ayırmalarını öneriyor. Novogratz’ın uzun vakittir Bitcoin ve kripto paraların savunucusu olduğunu belirtelim.

Tim Draper yaklaşımını açıkladı

Amerikalı risk sermayesi yatırımcısı ve Bitcoin’e sadık bir inanan olan Tim Draper, Bitcoin fiyatının 250.000 dolara ulaşacağına dair uzun vadeli kestirimini yineledi. Draper, Bitcoin’in daha yeterli ve daha inançlı bir teknoloji olduğunu vurguluyor. Ayrıyeten eninde sonunda dünyanın onun pahasını anlayacağını belirtiyor. Başka taraftan Bitcoin’in büyüme yörüngesini internetinkiyle karşılaştırdı.

Ulaş Utku Bozdoğan: 5 Ünlü Milyarder: Bitcoin ve Bunlardan Alın! 3

Draper, Bitcoin’in de internet üzere emsal bir yol izlediğini düşünüyor. Buna nazaran dünyanın finans ortamının ayrılmaz bir kesimi haline geleceğine inanıyor. Ayrıyeten, para üniteleri ve ticaretteki mevcut dönüşümü kendi omurundaki en heyecan verici gelişmelerden biri olarak görüyor. Draper, klâsik bankacılık fiyatları ve kredi kartı masraflarından kaçınma avantajlarına vurgu yapıyor. Bu nedenle traderların giderek daha fazla benimsediği Bitcoin’in bir ödeme formu olarak global kabulünün de altını çizdi.

Jihan Wu, yeni adımını atıyor

Jihan Wu, Bhutan’daki madencilik dalına yatırım yapmayı amaçlayan Bitdeer Yeşil Bitcoin Fonu’nu başlatıyor. Fon, Bhutan’ın yatırım departmanı tarafından denetlenecek. Wu ayrıyeten saniyede 20 exahash hedeflenen hash gücüyle 600 megawatt güç üretmeyi planlıyor. Fonun mühleti 6 yıl olacak ve iştirak için gereken asgarî yatırım 5 milyon dolar.

Ulaş Utku Bozdoğan: 5 Ünlü Milyarder: Bitcoin ve Bunlardan Alın! 4

Proje birinci kademede 80 milyon dolar toplamayı hedefliyor. Jihan Wu daha evvel Bhutan’da değerli Bitcoin madencilik tesisleri işletmişti. Ayrıyeten Bitmain’den ayrılmadan evvel Çin’in kripto para üniteleri ve madencilik üzerindeki yasağını alenen eleştirmişti.

Michael Saylor altının dijital halefini açıkladı

Michael Saylor, Bitcoin’in altına kıyasla daha üstün niteliklere sahip olduğu fikrinde. Bitcoin’i altının dijital halefi olarak görüyor. Ayrıyeten sonunda kıymetsiz hale geleceğine inandığı altından daha süratli kıymet kazanacağını sav ediyor. Saylor’un şirketi MicroStrategy, Ağustos 2020’den bu yana sistemli olarak Bitcoin satın alıyor. Öbür taraftan kripto para ünitesinin değerli fiyat artışı nedeniyle yatırımlarının karşılığını da alıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: 5 Ünlü Milyarder: Bitcoin ve Bunlardan Alın! 5

Saylor, btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Bitcoin ile pay senetleri, altın, gümüş, prestiji para üniteleri ve tahviller üzere klâsik varlıklar ortasındaki kıymetli fiyat performansı farkının altını çiziyor. Bitcoin’i başarılı bir enflasyondan korunma ve kıymet saklama aracı olarak görüyor. Saylor, hudutlu arzı ve merkezi olmayan blockchain ağını kendisini yatırım yapmaya çeken temel faktörler olarak gösteriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap