466 Milyon Dolarlık Bitcoin İşlemi Dikkat Çekti

466 Milyon Dolarlık Bitcoin İşlemi Dikkat Çekti

Paylaş
466 Milyon Dolarlık Bitcoin İşlemi Dikkat Çekti

Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere göre sabaha karşı 466 milyon dolarlık bir Bitcoin (BTC) işlemi yapıldı. Bu işlem kısa süre içerisinde birçok kripto para takipçisinin dikkatini çekti.

Dev İşlem

Bitcoin kullanıcıları günümüzde çeşitli borsalar aracılığıyla rahatça on milyonlarca dolarlık işlem yapabiliyorlar. Özellikle geçtiğimiz aylarda milyon dolarlık.pek çok BTC işlemi yapıldı. Ancak Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere göre sabah saatlerinde birçok kişiyi şaşırtan bir işlem yapıldı.

Kime ait olduğu bilinmeyen iki cüzdan arasında yapılan bu işlemle neredeyse 50 bin adet BTC gönderildi. Bu işlemin toplam değeri 466 milyon dolar seviyesinde.

Kripto para takipçileri bu işlemin ne amaçla yapıldığını tahmin etmeye çalışsalar da henüz konuyla ilgili net bir bilgi yok. Ancak pek çok kişiye göre bu işlemi bir yatırımcı vs. değil büyük bir borsa yaptı.

İşlem Ücreti

Bu işlemin en dikkat çekici yanlarından biri aslında işlemden alınan ücret oldu. Blockchain verilerine göre bu işlem oldukça ucuz bir şekilde gerçekleştirildi.

İçerisinde 50 bin adet BTC barındıran bu işlemden alınan işlem ücreti görünüşe göre 1 dolardan daha az. 

Yukarıdaki bilgilerde de görülebileceği üzere bu dev büyüklükteki işlemden sadece 0.38 dolarlık bir işlem ücreti alındı. Bu, kripto para kullanan iki tarafın neredeyse 470 milyon dolarlık bir işlem yapmasının maliyetinin ne kadar düşük olduğunu gösteriyor.

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap