400 milyon dolar aklayan avukatın yeni davası reddedildi!

400 milyon dolar aklayan avukatın yeni davası reddedildi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: 400 milyon dolar aklayan avukatın yeni davası reddedildi!

OneCoin dolandırıcılığında 400 milyon doları aklayan bir avukatın, 2019 yılında kendisine açılan davada yeni bir duruşma yapılması tarafındaki talebi reddedildi.

OneCoin operasyonunda 400 milyon doları cebe atmaktan sorumlu olan avukatın, 2019 yılında kendisine karşı açılan davada ortalıktaki palavra beyanlara karşın, yeni bir duruşma yapılması tarafındaki talebi reddedildi. 2019’daki birinci davada yasal yanılgılar ve geçersiz tabirler olduğunu öne sürmesine karşın yeni bir duruşmanın reddedilmesi, büyür bir reaksiyon çekti.

Onecoin operasyonu yine gündeme oturdu!

18 Eylül’de yayımlanan bir rapora nazaran 54 yaşındaki avukat Mark Scott, o devirde OneCoin’in dolandırıcılık emelli bir operasyon olduğunu bilmediğini ve para aklayan fonun kurulmasındaki rolü nedeniyle suçlanmaması gerektiğini savundu. OneCoin kurucusu Ruja “Cryptoqueen” Ignatov.

Scott, Kasım 2019’da kara para aklama ve banka dolandırıcılığından ötürü hatalı bulundu. Savcılar, Scott’ın OneCoin planından alınan ödemeleri ve süreçleri işleyen düzmece bir fon aracılığıyla toplam 50 milyon dolar kazandığını tespit etti. Hukuk grubu o vakitten bu yana, birinci duruşmadaki palavra beyanı öne sürerek yeni bir duruşma arayışı içersinde.

18 Eylül’deki duruşmada ABD Bölge Yargıcı Edgardo Ramos, Konstantin’in 2019’daki duruşmasında verdiği palavra söze karşın “masum bir kişinin mahkum edilmiş olabileceğine” ikna olmadığını söyleyerek avukatların yeni duruşma talebini reddetti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap