4 Dev İsim Uyardı: Bitcoin Bu Düzeylere Düşebilir!

4 Dev İsim Uyardı: Bitcoin Bu Düzeylere Düşebilir!

Paylaş
BTC Piyasası: 4 Dev İsim Uyardı: Bitcoin Bu Düzeylere Düşebilir!

Kripto para piyasası, Bitcoin (BTC) fiyatının düşmesi ve altcoin piyasasına ek baskı uygulanması nedeniyle 18 Ocak’ta bir başka zayıflık günüyle karşı karşıya kaldı. Bu sırada analistler, BTC fiyatında sırada ne olacağına dair düşüncelerini paylaşıyor. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

4 uzmandan Bitcoin tahminleri geldi

Delphi Digital’in yakın tarihli bir raporuna göre Ocak “BTC için en hayal kırıklığı yaratan aylardan biri” oldu. Delphi Digital, Bitcoin için ters rüzgârların birincil kaynağı olarak “küresel likidite büyümesinde bir yavaşlama ve daha sıkı politika beklentilerine, son iki ayda BTC açık pozisyonlarındaki düşüşün yanı sıra vadeli işlem piyasalarında likidite eksikliğine” dikkat çekti. Bundan sonra ne olacağına gelince, Delphi Digital “kısa vadeli momentum göstergelerinin en kötünün geride kalmış olabileceğine işaret ediyor gibi göründüğünü” belirtti.

BTC Piyasası: 4 Dev İsim Uyardı: Bitcoin Bu Düzeylere Düşebilir! 1

Benzer bir zayıflık eğilimi, Decentrader tarafından ele alındı. Analistler, son iki aydaki BTC düşüşünün boyutuna ve tutarlılığına dayanarak, “aralığın dışına doğru yukarı yönlü bir hareketin en olası sonuç olduğunu ve fiyatın “200 günlük hareketli ortalamaya doğru ilerlemesini beklediklerini ve yaz aylarında 49.000-50.000 dolarlık kırılma noktasına” ilerlemesini beklediklerini söylediler. Nihai bir kırılmadan önce 44.000 dolar ile potansiyel olarak 38.000 dolar arasında bir miktar daha görmemiz gerekebileceğini belirtiyorlar.

Bu son düşüşten en çok etkilenen traderlar için Twitter kullanıcısı John Wick, “her döngüde bu tarz fiyat hareketlerinin yaşanabileceğini” söyleyerek olumlu bir tutum sergiledi. Öte yandan, yakın tarihli bir tweet’te Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, kripto para birimleri ve teknoloji ağırlıklı Nasdaq borsa endeksi hakkında, faiz oranları yükseldiği sürece baskı altında kalacaklarını iddia ederek düşüş uyarısı yayınladı.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap