4 Deneyimli Analist: Bitcoin Fiyatı İçin Sırada Bunlar Var!

4 Deneyimli Analist: Bitcoin Fiyatı İçin Sırada Bunlar Var!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: 4 Deneyimli Analist: Bitcoin Fiyatı İçin Sırada Bunlar Var!

Bitcoin, bir kez daha 43.000 dolara adım atmaya başardı. Bu seviyelerin kritik olduğu birçok analistin ortak kanısı. Bu yazıda, piyasayı etkileyebilecek ana faktörlere göz atıyoruz. Analistler sıradaki olası seviyeleri ve katalizör olabilecek gelişmeleri sıralıyor.

Bitcoin fiyatı bu nedenlerle yükselebilir

Bitcoin (BTC) talebi bütün yıl boyunca “ayı piyasasını” sürdürdü, ancak büyük olasılıkla yeni bir fiyat artışını tetikleyecek. Bu yorum, bir Twitter tartışmasında talepteki kartopu etkisi ve BTC fiyat hareketini artırma üzerine bahse giren Lyn Alden tarafından yapıldı. PlanB tarafından yapılan bir ankete yanıt veren Alden, boğaların tercih ettiği diğer birçok olaydan daha fazla BTC fiyat patlamasına neden olma olasılığının daha yüksek olduğunu söyledi. Bunlar arasında, spot fiyata dayalı bir borsa yatırım fonunu onaylayan ABD, Bitcoin’i yasal ihale yapmak için El Salvador’u takip eden bir ülke, Lightning Network’teki gelişmeler ve Bitcoin’in son Taproot yükseltmesinin Blockchain’e etkisi yer alıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: 4 Deneyimli Analist: Bitcoin Fiyatı İçin Sırada Bunlar Var! 1

Bunun yerine Alden, Blockstream CEO’su Adam Back ile arz ve talebin olumlu bir geri bildirim döngüsünün bir sonucu olarak önemli bir değişikliğin geleceği konusunda hemfikirdi. Back, süreci “daha ​​fazla kripto paranın soğuk depoya taşınması, satın almaya devam etmesi, fiyatın yükselmesi ve ardından refleksivite tarafından kovalanmasıyla arz sıkıntısı” olarak tanımladı.

Ancak arzın mevcut durumunu talebe karşı analiz eden Alden, 2021’in ilk çeyrekten bu yana statükoyu değiştirmek için çok az şey yaptığını doğruladı.

Ulaş Utku Bozdoğan: 4 Deneyimli Analist: Bitcoin Fiyatı İçin Sırada Bunlar Var! 2

Alden’e yanıt veren popüler trader ve analist William Clemente, bu bakış açısına “tamamen katıldığını” söyledi. Tweetin bir kısmı “arz tarafı harika görünüyor, hold davranışı güçlü” diyordu. Clemente şunları ekledi:

Bitcoin’in niteliksel görünümü boğaların lehine, sorun muhtemelen para politikasındaki belirsizlik nedeniyle talebin azalması.

Bitcoin’in (BTC) boğa piyasasını kurtarmak için zamanı doluyor

Tecrübeli trader Tone Vays ile sonlandıralım. Yeni bir strateji oturumunda Vays, Bitcoin’in 49.000 dolar seviyesini yeniden yakalama şansı konusunda iyimser olduğunu, ancak yukarı doğru hareket etmesi için zamanın azaldığını söyledi. Teknik kısım şunları içeriyor:

Ocak için üçgene geri döneceğimiz ve muhtemelen kısa vadeli hareketli ortalamanın üzerinde olacağımız konusunda iyimserim, buda ayı 49.000 doların üzerinde veya çok yakınında kapatmamız gerektiği anlamına geliyor. Ay sonuna 11 gün kaldığı için acele etse iyi olur. Haftalık grafik, sadece MRI’da yükseliş gösteriyor. Metriklere bakılırsa, düşüş eğiliminde. 41.700 dolar seviyelerinden sonra 44.000 dolar gelebilir. Gerçekleşirse, 38.000 dolar veya aşağısına küçük bir iğne muhtemel.

Ulaş Utku Bozdoğan: 4 Deneyimli Analist: Bitcoin Fiyatı İçin Sırada Bunlar Var! 3

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap