30 Finans Uzmanından XRP, BTC ve SHIB Tahminleri!

30 Finans Uzmanından XRP, BTC ve SHIB Tahminleri!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: 30 Finans Uzmanından XRP, BTC ve SHIB Tahminleri!

Geleneksel piyasalarda olduğu üzere, kripto para piyasası dalgalandıkça, yatırımcıları ortasındaki hisler da değişiyor. Bu bilinmeyen ortamda uzmanlar XRP, SHIB ve Bitcoin için varsayımlarını paylaşıyor.

XRP fiyatının 2023’te 5 dolara ulaşması mümkün mü?

Kripto sanayisi fikir kuruluşu The Money Mongers’ın kurucusu Sudhir Khatwani’ye nazaran, XRP yenilenen optimistlik nedeniyle 2023’te 5 dolar işaretine ulaşma imkanı var. Lakin tıpkı vakitte volatilite faktörü nedeniyle “önemli bir fiyat düzeltmesine” şahit olması mümkün.

DebtHammer’ın CEO’su Jake Hill, XRP fiyatının 5 dolara ulaşmasını düşük bir talih olarak görüyor. Lakin büsbütün imkansız değil. Hill, “Bu mahkeme kararı kripto para dünyası için katiyen bir kar. Lakin XRP fiyatı için 5 dolar fiyatına otomatik bir bilet değil. Bu, kabaca %900’lük bir artış manasına geliyor. Bu da rastgele bir varlık için hayli yüksek bir oran… Faktörler hakikat şartlarda XRP’yi basitçe 5 dolar ve ötesine taşıyabilir,” diyor.

Bu ortada, Credit Summit Consolidation’ın CEO’su Carter Seuthe, meslektaşının 2023’te XRP’nin fiyatına ait optimistliğini, bilhassa de şu anda 1 dolar düzeyinin altında düzeltme yapan token nedeniyle paylaşmıyor. Bunun yerine, bu türlü bir büyümenin önümüzdeki birkaç yıl içinde kademeli olarak gerçekleşme bahtına sahip olacağına inanıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: 30 Finans Uzmanından XRP, BTC ve SHIB Tahminleri! 1

Son olarak, Michael & Associates’te avukat olan Ben Michael, Ripple davasındaki son mahkeme kararını “inanılmaz derecede garip” olarak nitelendiriyor. Zira “XRP’nin kurumsal yatırımcılar için bir menkul değer üzere muamele görebileceğini, fakat ferdî yatırımcılar için olmadığını” belirtiyor. Bu da ona nazaran daha fazla soru ve yanıta yol açıyor. Ayrıyeten XRP’nin 2023 yılında 5 dolara ulaşma talihi konusunda da karamsar.

Yapay zeka, Ağustos için SHIB fiyatını belirledi

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, kripto para piyasasında dalgalanmalar devam ediyor. Buna karşın, Shiba Inu’nun (SHIB) fiyatı son birkaç hafta içinde sakin bir performans sergiledi. Başka altcoin’ler değerli yararlara şahit olurken, Shiba Inu’nun kıymeti nispeten sabit kaldı. Bununla birlikte, kripto tahlil platformu PricePredictions, SHIB için yakın gelecekte hafif bir yükseliş öngörüyor. SHIB’i elinde tutanlar için biraz daha âlâ günlerin geleceğine işaret ediyor. PricePredictions’a nazaran, SHIB 25 Ağustos 2023’te 0,000007828 dolardan süreç görecek. Bu fiyat projeksiyonu, SHIB’in mevcut fiyatına kıyasla yaklaşık %0,7’lik mümkün bir artış manasına geliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: 30 Finans Uzmanından XRP, BTC ve SHIB Tahminleri! 2SHIB 25 Ağustos 2023 fiyat projeksiyonu. Kaynak: PricePredictions

29 finans uzmanı 2023 sonu için BTC fiyatını belirledi

Geçtiğimiz ay Bitcoin (BTC), spot bir Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) potansiyel onayına ait artan optimistlikle beslenen kayda bedel bir fiyat artışına şahit oldu. Bu gelişme, daha geniş kurumsal kripto benimsenmesi için potansiyel bir katalizör olarak görülüyordu. BTC, bu ayın başlarında 31.400 doların üzerinde bir doruğa ulaştı. Fakat, daha sonra, BTC kıymetli bir geri çekilme yaşadı. Mevcut fiyat 29.000 $’ın çabucak üzerinde seyrediyor. 29 finans uzmanı BTC için yılsonu fiyat iddialarını paylaştı. Finder.com sonuçlarına nazaran, piyasa uzmanları BTC’nin önümüzdeki birkaç ay içinde kıymet kazanmasını bekliyor. Bu doğrultuda, yılı 38.488 dolardan kapatacağını tahin ediyorlar. Bu ortada uzmanlar, Bitcoin’in 2023’teki potansiyel doruğunun 42.000 dolar civarında olacağını öngörüyorlar.

Ulaş Utku Bozdoğan: 30 Finans Uzmanından XRP, BTC ve SHIB Tahminleri! 32023, 2025 ve 2030 için BTC yıl sonu fiyat varsayımları. Kaynak: Finder

Daha ileriye baktığımızda, finans uzmanlarından oluşan panel, Bitcoin’in fiyatının 2025 yılı sonuna kadar ortalama 100.000 dolara, 2030 yılı sonuna kadar ise 280.000 doların üzerine çıkacağını kestirim ediyorlar.

Uzmanların BTC fiyatına ait yorumları

Teknoloji uzmanı ve fütürist Joe Raczynski, BTC’nin artan kurumsal ilgiden faydalanarak yılı panel ortalamasının biraz üzerinde, 40.000 dolar düzeyinde kapatacağını düşünüyor. Raczynski, “Sonunda kripto kışının karanlığını atlattık. Bitcoin spot ETF’si için müracaatta bulunan sayısız üst seviye finans kuruluşuyla birlikte, SEC üzerinde onaylama baskısı var. Ayrıyeten, şayet onaylanırsa, bu yıl on milyarlarca dolar Bitcoin’i kovalayacak,” diyor.

DigitalX’ten Alex Nagorskii, Bitcoin için en düzgün senaryonun 2023 sonu için 35.000 dolar olduğunu söylüyor. Ayrıyeten, 2025 sonunda 65.000 dolara yükseleceğini varsayım ediyor. Nagorskii, “Bitcoin, onaylanması halinde ABD spot ETF’lerinden gelecek potansiyel akışlarla desteklenen halving anlatısına girmenin eşiğinde. Bunun gerçekleşebilmesi için büyük ölçüde SEC spot ETF onayına, bir dizi yüksek profilli borsa davasına ve alanda daha fazla makûs aktörün tespit edilmesine bağlı olacak birkaç yol var,” diyor.

Genel olarak, panelistlerin %59’u BTC’de yükselişte olduklarını tabir ediyor. Bunun piyasaya girmek için âlâ bir vakit olduğunu belirtiyorlar. Bu bağlamda, %33 ve %7’si sırasıyla kripto para ünitesini tutmayı ve satmayı tavsiye ediyor.

Bitcoin ‘inançsızlık’ evresinde

Geleneksel piyasalarda olduğu üzere, kripto para piyasası dalgalandıkça, yatırımcıları ortasındaki hisler da değişiyor. CryptoYoddha takma isimli analiste nazaran, Bitcoin şu anda bir piyasa döngüsünün psikolojisi açısından ‘umut’ kademesinden evvel gelen ve olumlu piyasa hassaslığına işaret eden ‘inançsızlık’ evresinde.

Ulaş Utku Bozdoğan: 30 Finans Uzmanından XRP, BTC ve SHIB Tahminleri! 4Bitcoin piyasa döngüsü hassaslık tahlili. Kaynak: CryptoYoddha

Bitcoin için tekrar eden modeller

Aynı vakitte, Trader Tardigrade takma isimli analist, Bitcoin’in 2013’ten 2018’e kadar olan periyotta olduğu üzere birebir fiyat yapısını tekrarladığını ve bu devirde ‘önceki tepe’den ‘tepe 1’e giden ve ‘tepe 2’ ve ‘yeniden test’ten evvel gelen muhakkak bir model izlediğini vurguluyor. Uzmanın grafik desen tahliline nazaran, bu yapıdaki bir sonraki basamak, Bitcoin’i 2026’da 400.000 dolara gönderecek fiyat ‘patlaması’

Ulaş Utku Bozdoğan: 30 Finans Uzmanından XRP, BTC ve SHIB Tahminleri! 5Bitcoin fiyat hareket tahlili. Kaynak: Trader Tardigrade

Bu ortada, Stockmoney Lizards takma isimli analist, Bitcoin’in 68.000 dolarlık tüm vakitlerin en yüksek düzeyine (ATH) ulaştığı üçüncü tarihi döngüsünden yeni çıktığını ve 2025’in ikinci yahut üçüncü çeyreğinde 150.000 ila 200.000 dolar ortasında yeni bir ATH ile sonuçlanabilecek dördüncü fiyat döngüsüne girdiğini söylüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: 30 Finans Uzmanından XRP, BTC ve SHIB Tahminleri! 6Bitcoin’in tarihî döngüleri. Kaynak: Stockmoney Lizards
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap