3 Uzman Uyardı: Bitcoin ve Altcoin’ler İçin Şubat Kritik!

3 Uzman Uyardı: Bitcoin ve Altcoin’ler İçin Şubat Kritik!

Paylaş
BTC Piyasası: 3 Uzman Uyardı: Bitcoin ve Altcoin’ler İçin Şubat Kritik!

26 Ocak 2022 tarihinde ABD Merkez Bankası (FED), faiz kararını açıkladı. Faiz kararının sabit tutulmasının ardından altın gibi birçok varlık değer kaybetti. Bu sırada, değer deposu olarak görülen Bitcoin ve altcoin’ler düşüşe geçti. Yeni bir aya girmemizle birlikte bazı uzmanların beklentileri de şekillenmiş durumda. Kriptokoin.com olarak uzmanların “kritik” olarak nitelendirdiği Şubat ayı hakkındaki düşüncelerini aktarıyoruz…

Bitcoin ve genel kripto para piyasası için neler bekleniyor?

Editör Şenay Zeren, Fed’in faiz kararlarını açıklarken para politikasını sıkılaştırmaya yönelik verdiği sinyalinin etkisiyle kripto paraların değişim yaşadığına işaret etti. Öte yandan Huobi Global Araştırma Müdürü Beste Naz Süllü, Şubat ayında yaşanacak önemli gelişmelere işaret etti ve BTC’nin görebileceği kritik seviyeleri aktardı. Süllü, Şubat ayında ABD’de Hazine Sekreterine yetkiler getirilebileceğine ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ABD’deki bankalara kripto para hizmeti sunma yetkisi verebilme olasılıklarına dikkat çekti.

BTC Piyasası: 3 Uzman Uyardı: Bitcoin ve Altcoin’ler İçin Şubat Kritik! 1

Bu ay görülmesi beklenen söz konusu gelişmeler nedeniyle kripto para ticaretinde tek bir strateji uygulanamayacağını söyleyen uzman, genel olarak piyasadaki zayıflığın devam ettiğini ve BTC ve borsalar arasındaki korelasyonun güçlü olduğuna dikkat çekiyor. Mart ayında gerçekleşecek olan Fed toplantısında faiz artırımının olacağı beklentisinin BTC’yi olumsuz etkilediğini söyleyen uzman isim, spot hacmin ciddi bir şekilde gerilediğini ve hatta NFT hacminin BTC hacmini geride bıraktığını vurguluyor. Kaldıraçlı işlemlerin de yüksek olduğunu belirten Süllü, BTC’nin net bir eğilime girmesi için 40.600 doları kırması gerektiğini söylerken destek seviyesi olarak 32.600 dolara işaret ediyor.

Son olarak, Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş de Şubat ayının kritik olduğunu açıklıyor. Türkiye’den gelebilecek sürpriz kripto para regülasyon haberleriyle yatırımcıların kripto para piyasasına yeniden girebileceğini belirtiyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap