3 Uzman Açıkladı: Bitcoin Fiyatı İçin Sırada Neler Var?

3 Uzman Açıkladı: Bitcoin Fiyatı İçin Sırada Neler Var?

Paylaş
BTC Piyasası: 3 Uzman Açıkladı: Bitcoin Fiyatı İçin Sırada Neler Var?

Kripto para piyasası tarihî olarak çalkantılı Eylül ayına girerken, Bitcoin fiyatı kendilerini bir yol ayrımında buluyor. Yatırımcılar ise belirsizliğin ortasında netlik arıyor. Ünlü kripto para analisti Rekt Capital, bu ayı sıklıkla karakterize eden düşüş eğilimleri konusunda ikazda bulunarak bedelli tarihi bilgiler sunuyor. Bu ortada, makro uzman Lyn Alden, Bitcoin’in global servet portföylerinde daha değerli bir hisseye sahip olabileceğini öne sürerek uzun vadeli bir vizyon sunuyor. Teknik açıdan ise, analist Bluntz, Elliott Dalga teorisinin inceliklerini araştırıyor. İşte detaylar…

Bitcoin fiyatı için birinci tahlil Rekt Capital’den

Kripto para analisti Rekt Capital’e nazaran, daima gelişen kripto para dünyasında Eylül ayı klâsik olarak Bitcoin için kuvvetli bir ay olmuştur. Geçmişte bu ayda düşüş eğilimi gösteren yatırımcılar, mümkün gelişmeler için piyasayı dikkatle izliyor. Tahlilleriyle tanınan Rekt Capital, Bitcoin’in Eylül ayındaki seyahatini şekillendirebilecek beş kilit noktayı vurguladı:

  • Tarihsel düşüş: Rekt Capital, son on Eylül ayının sekizinde Bitcoin için negatif performans görüldüğüne dikkat çekti. Bunun tek istisnası, sırasıyla %2 ve %6’lık mütevazı yararlar kaydeden 2015 ve 2016 yılları oldu.
  • Sık yaşanan geri çekilmeler: Analist, Eylül ayındaki en yaygın geri çekilmenin -%7 ile 2017, 2020 ve 2021 yıllarında gerçekleştiğini ve 2018’in -%5’lik bir düşüşle bu hududa yaklaştığını gözlemledi.
  • Sığ çift haneli düşüşler: Rekt Capital, Eylül ayında çift haneli düşüşlerin, şayet gerçekleşirse, muhtemelen sığ olacağını belirtti. Bu cins kıymetli geri çekilmeler sırf 2019 (-%13) ve 2014’te (-%19) görülmüştür ve bu sonuncusu bir ayı piyasası yılıdır. Karşılaştırma, her ikisi de taban yıl olarak kabul edilen 2019 ve 2015 ile yapılmıştır.
  • Büyük çöküş mümkünlüğü düşük: Rekt Capital, Eylül ayında büyük bir çöküş mümkünlüğünün düşük olduğunu, bilhassa de Bitcoin’in Ağustos ayında -%16’lık kıymetli bir düşüş yaşadığını savundu. Bu durum, hem Ağustos hem de Eylül aylarında arka arda önemli düşüşlerin yaşanmasının mümkün olmadığını göstermektedir.
  • Tahmini geri çekilme aralığı: Analist, beklenen geri çekilmenin muhtemelen -%7 ila -%13 aralığında olacağını ve mevcut düzeylerden 22.500 dolar ile yaklaşık 24.000 dolar ortasında bir fiyat düşüşüne dönüşeceğini varsayım etti.
BTC Piyasası: 3 Uzman Açıkladı: Bitcoin Fiyatı İçin Sırada Neler Var? 1

Lyn Alden: BTC, global piyasada kıymetli hale geliyor

Makro uzman Lyn Alden, Bitcoin’in global finans ortamındaki uzun vadeli rolüne ait ilgi alımlı bir bakış açısı sundu. Alden, Bitcoin’in global servetin daha kıymetli bir bileşeni haline gelmeye hazırlandığına inanmakta. Alden, bireylerin giderek artan bir biçimde likit net kıymetlerinin daha yüksek bir yüzdesini Bitcoin’e ayırmaya çalışabileceklerini ve Bitcoin’i “kendi kendine emanet edilebilen, global olarak taşınabilir” bir kripto varlık olarak tasavvur edebileceklerini savunmakta. Bu değişim gerçekleşirse, Bitcoin’in piyasa kıymetinde kıymetli artışlara yol açabilir. Alden ayrıyeten, çeşitli ülkelerin nakdî tabanlarını aşmaya devam eden Bitcoin’in parasallığı, likidite ve ağ tesirleri bağlamında artan değerinin altını çizdi.

Bluntz, teknik tahlilini paylaştı

Farklı bir not olarak, takma isimli analist Bluntz, Bitcoin’in gelecekteki fiyat hareketini iddia etmek için Elliott Dalga teorisini kullanarak teknik tahlil perspektifi sundu. Bluntz’a nazaran, Bitcoin kısa bir mühlet evvel 16.000 dolardan 32.000 dolara beş dalgalı bir ralliyi tamamladı ve şu anda bir ABC düzeltmesinin ortasında. Bu düzeltme, formasyonu takip ederse, Bitcoin’in 23.000 dolar fiyat düzeyine düşmesine neden olabilir. Bununla birlikte Bluntz, Bitcoin’in uzun vadeli beklentileri konusunda optimistliğini koruyor ve ABC düzeltmesi tamamlandığında Bitcoin’in yükselişini sürdüreceğini ve potansiyel olarak 32.000 dolarlık evvelki yüksek düzeylerine ulaşıp aşacağını kestirim ediyor.

BTC Piyasası: 3 Uzman Açıkladı: Bitcoin Fiyatı İçin Sırada Neler Var? 2

Özetle, Bitcoin yatırımcılarına ve meraklılarına Eylül ayı için çok çeşitli perspektifler sunulmakta. Geçmiş bilgiler potansiyel zorluklara işaret ederken, Lyn Alden ve Bluntz üzere analistler Bitcoin’in geleceğinin hem kısa vadeli düzeltmeler hem de uzun vadeli büyüme fırsatları barındırabileceğini öne sürerek zıt görüşler sunuyor. Her vakit olduğu üzere, kripto para piyasası son derece dinamik ve süratli değişimlere tabi olmaya devam ediyor. Bu da yatırımcıların bilgi sahibi olmalarını ve gelişen piyasa şartlarına ahenk sağlamalarını gerekli kılıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap