3 Sefer Bilen Analist, Bitcoin ve Altcoin’lerin Yarınını Açıkladı!

3 Sefer Bilen Analist, Bitcoin ve Altcoin’lerin Yarınını Açıkladı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: 3 Sefer Bilen Analist, Bitcoin ve Altcoin’lerin Yarınını Açıkladı!

Başarılı Bitcoin fiyat tahminleriyle bilinen Mike McGlone, yatay hareketlerin ardından kripto para piyasasından neler beklediğini paylaşıyor. Tahminlerin kesinlik bulundurmadığını unutmadan, analistin yakın tarihli tweet ve açıklamalarına bakalım.

Kripto para piyasasının katalizörleri

Bitcoin ve Ethereum’un son düşüşlerine rağmen, BTC’de 10.000 doları, 12 bin doları ve 50.000 doları doğru tahmin eden kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, yatay fiyat hareketlerinin ardından yükseliş bekliyor. McGlone bunu, arz ve talep yasasına dayandırıyor:

Ekonominin kurallarına göre talebi artan, arzı azalan bir piyasa zamanla yükselir.

Haziran 2021’in sonlarında, Bitcoin (BTC) death cross kesişimine ulaştı ve ardından 28.800 dolar ile eski fiyatlarını tekrar hatırlattı. Tam bir ay sonra, Bitcoin ivme kazandı ve Eylül ortasında death cross gerçekleşti. Sonuç olarak, BTC Kasım 2021’de ATH seviyesi 69.000 dolara ulaştı. Mike McGlone’a göre, benzer koşullarda Bitcoin, 60.000 dolar için yetersiz kalırken tekrar 30.000 dolar civarında bir dip oluşturabilir. İsabetli tahminleriyle bilinen analist bir tweetinde şunları söylüyor:

Bitcoin’in yükselen bir varlık olması, 1 trilyon dolardan daha az bir piyasa değeri ile yaklaşık 100 trilyon dolarlık küresel hisse senetlerine karşı biraz genişletilmiş olması, kripto paraya değer katabilir. Grafiğimiz, BTC için bir dip indikatörü gösteriyor. “20 haftalık ortalamasının yaklaşık %30 altında.”

Bitcoin ve Ethereum yükseliş tahminleri

Bitcoin ve Ethereum’un son düşüşlerine rağmen, yükseliş tahminleri lider kriptolar için hala güçlü. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere Ark Invest, BTC’nin kullanım durumlarına ve Ethereum’un geleneksel finanstan (TradFi) pazar payını nasıl ele geçirdiğine bakılırsa, Ethereum’un piyasa değerinin 20 trilyon dolara ulaşabileceğini ve Bitcoin’in fiyatının 2030 yılına kadar 1 milyon doları geçebileceğini tahmin ediyor. Önümüzdeki 10 yıl içinde 20 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaşan veya muhtemelen bu değeri geçen Ethereum, gerçekleşmesi durumunda 170 bin ve 180 bin dolar arasında olabilir.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap