3 Analist: Bitcoin ve Ethereum Bu Düzeylere Gidiyor!

3 Analist: Bitcoin ve Ethereum Bu Düzeylere Gidiyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: 3 Analist: Bitcoin ve Ethereum Bu Düzeylere Gidiyor!

Dün Bitcoin, Ethereum ve piyasa genelinin yüksek seviyelere ulaştığı yeşil bir gündü. Geçen haftaya göre BTC ve ETH’nin kazanımı sırasıyla %4,3 ve %12,51’e ulaştı, BTC 39.000 doları aşarken, Ethereum 2.800 dolara temas etti. Sıradaki seviyeler için 3 uzman kripto analistinin teknik analizlerini Kriptokoin.com okuyucuları derledik.

Bitcoin ve Ethereum için geri dönüş onaylandı mı?

Popüler Twitter analistlerinden Michaël van de Poppe, kripto piyasasında geri dönüşün onaylanabilmesi için Bitcoin’in önceki 41.500 dolar destek seviyesini aşması gerektiğini söylüyor. BTC henüz önceki destek seviyesine ulaşmamış olmasına rağmen, Poppe kripto yatırımcılarının yalnızca hızlı kar elde etmek için short pozisyonu denemelerini tavsiye etti:

Bugünün iyi hareketi, geri dönüş hiç doğrulanmadı. Hâlâ direnişle savaşıyor ve 41,5 bin dolardan önceki desteğin hâlâ altında.

Ulaş Utku Bozdoğan: 3 Analist: Bitcoin ve Ethereum Bu Düzeylere Gidiyor! 1

ETH için konsolidasyon sürüyor

Benzer şekilde, kripto para analisti Justin Bennett, Bitcoin’in RSI seviyelerinin geçen haftaki trend çizgisine uyduğunu söyledi. BTC’nin RSI’sinin önümüzdeki birkaç gün içinde 40.000 dolarlık direnç alanı ile nasıl bir korelasyon gösterdiğini görmenin ilginç olacağını da sözlerine ekledi:

BTC RSI, geçen hafta bahsedilen trend çizgisine saygı duyuyor. Bunun önümüzdeki günlerde 40.000 dolarlık direnç alanıyla nasıl ilişkili olduğunu görmek ilginç olacak.

Bennett ayrıca, piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para biriminin konsolidasyonunu 2.000 ile 4.000 dolar arasında sürdürdüğünü söyleyerek Ethereum (ETH) üzerinde de ağırlığını koydu:

Kripto kışına doğru gittiğimizi düşünmüyorum. Bence bir ayı piyasasındayız ve Bitcoin ve Ethereum için uzama döngüleri geçerli olacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: 3 Analist: Bitcoin ve Ethereum Bu Düzeylere Gidiyor! 2

Son analist Altcoin Sherpa, Bitcoin’in 30.000 ila 40.000 dolar aralığında konsolidasyonunun sağlam destek sağlaması gerektiğini söyledi. Analist, Bitcoin’in önümüzdeki altı ila sekiz hafta içinde 50.000 dolara kadar yükseleceğinden tamamen emin:

Önümüzdeki 6-8 hafta içinde en yüksek 40 – en düşük 50 bin doları göreceğimize son derece güveniyorum.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap