3 Analist: Bitcoin Fiyatı, Hafta İçinde Bu Düzeyleri Görecek!

3 Analist: Bitcoin Fiyatı, Hafta İçinde Bu Düzeyleri Görecek!

Paylaş
BTC Piyasası: 3 Analist: Bitcoin Fiyatı, Hafta İçinde Bu Düzeyleri Görecek!

Amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimleri, Rusya-Ukrayna gerilimi tırmanırken değer kaybetmeye devam ediyor. Bitcoin fiyatı, Salı günü erken saatlerde 36.370 dolara kadar düştü, iki haftadan uzun bir sürenin en düşük seviyesiydi bu. Kripto para analistleri düşüşü Rusya-Ukrayna krizi üzerindeki artan gerilime bağladılar. Konunun ayrıntıları için Kriptokoin.com’u izlemeye devam edin

BTC Piyasası: 3 Analist: Bitcoin Fiyatı, Hafta İçinde Bu Düzeyleri Görecek! 1

Bitcoin fiyatı bu seviyeleri görecek

Ukrayna üzerindeki jeopolitik gerilimlerin küresel piyasaları sarsmasıyla dijital para birimleri Salı günü düştü. Bitcoin (BTC) en son %1’den fazla düşüşle 37.553,39 dolar seviyelerine kadar geriledi. Kripto para birimi, sabahın erken saatlerindeki işlemlerde 36.370 dolara kadar düştü, iki haftadan fazla bir sürenin en düşük seviyesi anlamına geliyor bu. Sadece BTC değil, diğer dijital varlıklar da düştü, Ethereum (ETH) %2 düştü ve Cardano’nun ADA’sı %8 düştü. Analistler düşüşü Rusya-Ukrayna krizi üzerindeki artan gerilime bağladılar. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Pazartesi günü, bazı bölgelerin bağımsız olduklarını ilan etmesinin hemen ardından doğu Ukrayna’daki iki ayrılıkçı bölgeye asker gönderme emri verdi. Hareket, tam kapsamlı bir istila korkularını körükledi ve traderların risk iştahı küresel hisse senetlerini keskin bir şekilde düşürdü.

BTC Piyasası: 3 Analist: Bitcoin Fiyatı, Hafta İçinde Bu Düzeyleri Görecek! 2

Japon Bitcoin borsası Bitbank’ta kripto piyasası analisti Yuya Hasegawa, “Bitcoin’in güvenli liman anlatısı, artan askeri çatışma olasılığı ve kötüleşen ABD-Rusya ilişkisi, daha geniş finansal piyasayı riskten kaçınma moduna soktuğu için neredeyse tamamen dağıldı” dedi. Bitcoin, savunucuları tarafından genellikle altına benzer bir güvenli liman varlığı olarak lanse edilir, yani belirsizlik zamanlarında bir değer deposu sunmalıdır. Bununla birlikte, bir tür “dijital altın” olarak Bitcoin için durum, daha fazla kurumsal yatırımcının işlem yapmaya başlamasıyla bozuldu ve kripto para birimi, hisse senetleri gibi geleneksel piyasalardaki dalgalanmalarla daha yakından uyumlu hale geldi.

BTC Piyasası: 3 Analist: Bitcoin Fiyatı, Hafta İçinde Bu Düzeyleri Görecek! 3

Yeni ATH’ler uzakta

Hasegawa, Bitcoin’in bu hafta 32.000 dolar ile 43.000 dolar aralığında işlem görmesi gerektiğini söyledi. DailyFX baş stratejisti John Kicklighter, 39.500 doların “bu hafta için ilk seviye destek olduğunu, ancak 32.500 doların geri dönüşü olmayan bir nokta gibi göründüğünü” söyledi. Bitcoin şu anda Kasım 2021’de ulaştığı 68.000 doların üzerindeki tüm zamanların en yüksek seviyesinin oldukça altında ve bazı yatırımcılar bunun kripto para birimi için bir süreliğine alacağı en iyi seviyeler olarak kalacağına inanıyor. Kripto borsası Huobi’nin kurucu ortağı Du Jun, bir sonraki Bitcoin boğa piyasasının en erken 2024 yılına kadar gerçekleşmesinin muhtemel olmadığını, bir sonraki sözde “halving” olayının gerçekleşeceğini söyledi.

BTC Piyasası: 3 Analist: Bitcoin Fiyatı, Hafta İçinde Bu Düzeyleri Görecek! 4

Du, “Bu döngünün ardından, 2024’ün sonundan 2025’in başına kadar Bitcoin üzerinde bir sonraki boğa piyasasını memnuniyetle karşılayabileceğiz” dedi. Bitcoin yarılanması, kripto para madencilerinin işlemleri doğrulamak için aldığı ödülleri azaltarak, ihraç sırasında yeni kripto para arzını etkin bir şekilde zorlaştırıyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap