25’ten Fazla Sinyali Çıktı! Son Bitcoin Kestirimine Bakın!

25’ten Fazla Sinyali Çıktı! Son Bitcoin Kestirimine Bakın!

Paylaş
BTC Piyasası: 25’ten Fazla Sinyali Çıktı! Son Bitcoin Kestirimine Bakın!

İsabetli sinyalleriyle bilinen TD Sequential indikatörü, Bitcoin için yeni düzeyleri belirledi. Teknik analist Ali Martinez’e nazaran, değerli bir yükseliş yakın olabilir.

Bu iddia gerçekleşirse Bitcoin fiyatı yakında 31.300 dolara ulaşabilir

Yakın tarihli bir tahlilde Martinez, Bitcoin’in kısa vadede sadece bir değil iki temel fiyat gayesine ulaşma potansiyeline sahip olduğunu söyledi. Martinez’in odak noktası, kripto piyasasındaki potansiyel fiyat trendlerini belirlemeye yardımcı olan TD Sequential etrafında dönüyor. Analist, sırf bir gün evvel dikkatleri 12 saatlik BTC grafiğine çekmişti. Burada bir mum modelinin oluşumuyla tıpkı vakte denk gelen kritik bir satın alma sinyali konusunda uyardı.

Bu yükseliş sinyali, Bitcoin’in 29.800 doların üzerinde bir fiyat düzeyini muhafazasıyla güçlenmektedir.

Bitcoin, S&P 500 güçlenirken düşüş gösteriyor

BTC şu anda %1,5’lik hafif bir düşüşle 29.830 dolar civarında seyrediyor. Bu küçük gerilemeye karşın analistin varsayımı, kıymetli bir rallinin eşiğinde olabileceğini gösteriyor. Martinez’in son tweet’ine nazaran, Bitcoin için birinci fiyat maksadı 30.600 dolarda. Bu da mevcut fiyatından yaklaşık %2,6’lık bir artış potansiyeli olduğunu gösteriyor. Fakat, iddialar burada hudutlu değil. Martinez, yaklaşık %5’lik daha kıymetli bir yararı temsil edecek olan 31.300 dolarlık mümkün bir ikinci maksattan bahsetmeye devam ediyor.

BTC Piyasası: 25’ten Fazla Sinyali Çıktı! Son Bitcoin Kestirimine Bakın! 1

Bitcoin önümüzdeki günlerde daha volatilite öneriyor

Bu ortada, geçen ay yılın en yüksek düzeylerine ulaştığından beri, Bitcoin fiyatı 30.000-31. 000 dolar üzere dar bir aralıkta süreç gördü. Sakinlik, yatırımcıların coşkusunu azalttı. Ayrıyeten, kripto paralara artan kurumsal ilgiye dayanan geçen ayki piyasa yükselişinin sürdürülebilirliğine ait soruları tetikledi.

Glassnode, toplam süreç saatlerinin yaklaşık %5,6’sının bu pahadan daha dar bir aralık kaydettiğini bildiriyor. Bu da, önümüzdeki günlerde BTC için her iki tarafta de büyük bir hareket mümkünlüğünün olduğunun altını çiziyor.

BTC Piyasası: 25’ten Fazla Sinyali Çıktı! Son Bitcoin Kestirimine Bakın! 2

Alım satım faaliyeti düşüyor

On-chain transfer hacmi, başarılı süreçlerde transfer edilen toplam token sayısıdır. Bu sayı, geçen ayki piyasa rallisinin başlangıcında görülen coşkudan bu yana değerli ölçüde azaldı. Bunu düşen döviz girişleriyle birleştirince süreç hacimlerinin yumuşadığı görüldü. Bu da uzun vadeli düşünmeye devam ettiğini gösteriyor. Bu tıp yatırımcılar, bilhassa uzun yıllar bekleme eğilimindedir. Bu strateji potansiyel bir BTC arz şoku için yer hazırlıyor.

BTC Piyasası: 25’ten Fazla Sinyali Çıktı! Son Bitcoin Kestirimine Bakın! 3

Bu ortada, Elon Musk’ın Tesla’sı üzere yüksek profilli yatırımcılar da BTC varlıklarından vazgeçmedi. Teknoloji devi, ikinci çeyrek kar raporunda bilançosunda yaklaşık 184 milyon dolar kıymetinde BTC tutmaya devam ettiğini açıkladı. Tesla’nın kripto rezervleri, üst üste dördüncü çeyrekte değişmeden kaldı. Btcpiyasasi.com olarak raporun detaylarına bu yazıda yer verdik.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap