21 Kasım Ethereum analizi: ETH fiyatı için destek ve direnç seviyeleri, bir sonraki durak ve daha fazlası

21 Kasım Ethereum analizi: ETH fiyatı için destek ve direnç seviyeleri, bir sonraki durak ve daha fazlası

Paylaş
21 Kasım Ethereum analizi: ETH fiyatı için destek ve direnç seviyeleri, bir sonraki durak ve daha fazlası

Bitcoin bugün tekrar kırmızılara büründü. Ethereum da pazar liderini takip ediyor. Ancak bu kez haberler kötü: ETH 2019’un ilk bölümünde girdiği kilit kırılma bölgesine yeniden girdi.

Haftanın ETH/USD analizine uzun bir çizelgeyle başlıyoruz. ETH’nin 165 dolardan başlayan bir önceki direnç bölgesini test etmeye başladığını görüyoruz. Ethereum’un bu bölgeyi kırması çok zaman aldı; ilk olarak 2018 ayı piyasasında tanımlanmıştı. Bu seviyenin güçlü bir destek olmasını bekleyebiliriz.

Ancak bu alanın birkaç kez tekrar test edildiğini görebiliriz. Üstelik, 21 EMA halen düşmeye devam ederken eğilim de aşağı yönlü görünüyor. Bu grafikte görülen geçen hafta hafifçe artan histogram, tamamen terse döndü. Bu profildeki bir kapanış aşağı yönlü olacaktır.

12 saatlik ETH/USD grafiğine geçersek Bitcoin çöküşü adım adım ilerlerken Ethereum’un da büyük ölçüde eski grafiğini taklit ettiğini görüyoruz. Son üç ay içindeki yerel destek bölgesini tekrar 160 dolardan başlayarak tekrar test ediyor.

Bu seviyede bir tutunma görebileceğimize dair pek bir işaret yok. Aşırı satış gösteren RSI’da da bir sapma yok ve histogram aşağı yönlü profilde hızlanmaya başladı.

Son olarak günlük ETH/BTC’ye baktığımızda, Ethereum’un Bitcoin ile birlikte hareket etme alışkanlığının sürdüğünü görüyoruz. Buradan, ETH en azından 55 günlük EMA’yı test edecek gibi görünüyor. Ve Bitcoin daha büyük bir düşüş trendi gibi göründüğünde, Ethereum’un bunu takip etmesi muhtemel.

Ethereum’un en yeni desteğinin yaklaşık 190,0195 dolarda başladığını görebiliriz. Histogram yumuşak bir şekilde aşağı doğru ivme kazandığında, bu bölgenin tekrar test edilmesi oldukça muhtemel görünüyor.

cryptoglobe

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap