20’nin Üzerinde İddiası Tuttu! Bitcoin ve Piyasa İçin Sıradakini Açıkladı!

20’nin Üzerinde İddiası Tuttu! Bitcoin ve Piyasa İçin Sıradakini Açıkladı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: 20’nin Üzerinde İddiası Tuttu! Bitcoin ve Piyasa İçin Sıradakini Açıkladı!

CNBC’den Jim Cramer, kıdemli teknisyen Tom DeMark’ın analizine dayanarak Pazartesi günü yaptığı açıklamada, grafiklerin dünyanın en büyük iki kripto para birimindeki, yani Bitcoin ve Ethereum’daki satışın yakında yoluna girebileceğini gösterdiğini söylüyor.

Jim Cramer, Bitcoin ve altcoin’lerin fiyatı için TD indikatörüne başvurdu

“Mad Money” sunucusu, “Tom DeMark tarafından yorumlandığı şekliyle grafikler, hem Bitcoin hem de Ethereum’un bu hafta aşağı yönlü trendin tükenebileceğini gösteriyor. Bugün olmasa bile, göstergeyi ciddiye almanız gerektiğini düşünüyorum” dedi. Bir miktar BTC ve ETH’si olduğu bilinen Cramer, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Bana göre bu, satmak için çok geç olabileceğini ve satın almayı düşünmeniz gerektiğini söylüyor. Ben öyle yapacağımı biliyorum, özellikle de son bir düşüşümüz olursa.

Coin Metrics’e göre Bitcoin Pazartesi günü Temmuz ayından bu yana en düşük noktasına ulaştı. Bununla birlikte, Bitcoin işlem günü boyunca rotayı tersine çevirdi ve sonuçta yaklaşık 36.000 dolara yükseldi. Kripto para birimi, sonbaharda ulaşılan yaklaşık 69.000 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesinden oldukça uzakta. ETH ise rekor seviyesinden yaklaşık yüzde 50 kadar düştü.

Ulaş Utku Bozdoğan: 20’nin Üzerinde İddiası Tuttu! Bitcoin ve Piyasa İçin Sıradakini Açıkladı! 1

Cramer, Bitcoin’in son haftalardaki dik düşüşün kripto para biriminde yapısal hasara neden olma riski olsa da, DeMark’ın bunun olmayacağına bahse girdiğini söyledi – tıpkı Bitcoin’in Nisan-Haziran 2021 arasındaki kabaca yüzde 56 düşüş yaşamasının yeni zirveler belirlemesini engellemediği gibi.

DeMark indikatörü neleri gösteriyor?

Cramer, aslında DeMark’ın, Bitcoin’in mevcut düşüş açısının 2021 düşüşüyle ​​aynı olduğunu belirtti. “Başka bir deyişle, tarihin tekerrür etmeye devam etmesi için iyi bir şans var,” ifadelerini kullandı. Özellikle Bitcoin’in son fiyat hareketine bakan Cramer, kripto para biriminin, teknik bir ralli veya düşüşün ne zaman tükeneceğini belirlemek için kullandığı DeMark’ın iyi bilinen 13 seanslık geri sayım modelinin 11’incisinde olduğunu söyledi. DeMark’ın Bitcoin’in aşağı yönlü fiyat hedeflerini test ettiğini görmek istediğini de ekleyen Cramer, “Satın alma tetikleyicisi ateşlenmeden önce iki olumsuz kapanışa daha ihtiyacımız var” dedi.

Ulaş Utku Bozdoğan: 20’nin Üzerinde İddiası Tuttu! Bitcoin ve Piyasa İçin Sıradakini Açıkladı! 2

Pazartesi günkü gün içi dönüş sadece kısa bir ralli ile sonuçlanırsa, “DeMark, Bitcoin’in iki veya üç günlük bir panik satış zirvesi görmesine şaşırmaz” dedi ve “bu da kısa bir süre için 26.355 dolara düşüşe sebep olabilir,” dedi. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere TD indikatörünün 20’nin üzerinde tahmini tuttu. Tutan tahminleri görmek için bu makalemizi inceleyebilirsiniz.

ETH, zirveden bu yana ilk kez satın alma geri sayımında 13’e ulaştı. Cramer, “Neyse ki” ETH’nin DeMark’ın 2.434 dolarlık aşağı yönlü fiyat projeksiyonunun altına düştüğüne dikkat çekerek, bu, DeMark’a bir trend tükenmesi görebileceğimizi söylüyor. Bu olumlu teknik göstergelere rağmen DeMark, ETH’nin daha da düşebileceği konusunda uyarıyor. Cramer, “Bir başka panik çöküşü yaşarsak, ETH bir satış zirvesinde geçici olarak 1.859 dolara düşebilir,” ifadelerini kullandı.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap