2019’un Son Günleri Bitcoin İçin Neden Kritik? İşte Nedenleri

2019’un Son Günleri Bitcoin İçin Neden Kritik? İşte Nedenleri

Paylaş
2019’un Son Günleri Bitcoin İçin Neden Kritik? İşte Nedenleri

Kriptokoin.com – Sayısız faktör, Bitcoin’in dip fiyatının içinde bulunma olasılığına işaret ediyor. Bu öngörüler, Bitcoin 7 bin doların üzerinde işlem görürken aniden 6.400 dolara kadar düşmesi ile bağlantılı gibi görünüyor. Popüler bir analist ise 2019’un son günlerinin Bitcoin için ne kadar kritik olduğunu açıklıyor.

2019’un son günleri Bitcoin için neden kritik öneme sahip?

2019 yılı biterken ve 2020 tüm coşkusu ile başlarken analistler, Bitcoin’in dip fiyatını arıyor. En popüler kripto para analistlerinden biri son zamanlarda bu faktörler hakkında konuştu ve Bitcoin’in uzun vadeli bir dip yayınlamanın eşiğinde olduğunu belirtti. Ancak başarılı analist, 2019’un son günlerinin kripto para için kritik bir önem arz ettiğini vurguladı. Analist, 2019’un son günlerinde BTC’nin nasıl işlem yaptığının muhtemelen bu görüşü doğrulayacağını veya reddedeceğini açıkladı.

Yazma sırasında Bitcoin şu anki fiyatı olan 7.360 dolarda %1’in altında düşüşle işlem görüyor ve bu seviyelerde kripto paranın son düşüşünden bu yana hafta başına kadar -7.000 dolara kadar- güçlü bir toparlanmayı gösteriyor. BTC’nin son birkaç hafta boyunca bir dizi güçlü reddetme kaydettiğini ve önemli olan 7.000 dolarlık bölgeye yapılan her ziyaretin, kriptoyu yönlendiren birden fazla satışa yol açan önemli satış baskısı ile karşılandığını belirtmek önemli. Bu nedenle kripto para hep mevcut fiyat seviyelerine geri döndü.

Jonny Moe: İki potansiyel Bitcoin fiyat eğilimini tersine çevirecek formasyon oluşuyor

Bu reddetmelere rağmen Bitcoin, çift dipli ve ters başlı ve omuzlu bir desen dahil olmak üzere uzun vadeli bir dip formasyonu oluşturmaya devam edebilir. Twitter’da popüler bir kripto para analisti olan Jonny Moe, son bir twee’te şu faktörlerden bahsetti:

2 farklı hafif ama benzer boyun çizgisi ile devam eden iki potansiyel BTC tersine çevirme modeli: 1) Çift dip: yaklaşık 7.875 dolar (mavi) 2) Ters Baş ve Omuzlar: Yaklaşık 7.700 dolar (sarı).

Analiste göre iki potansiyel Bitcoin fiyat eğilimini tersine çevirecek formasyon oluşuyor.

Bitcoin’in yükselişini ateşleyecek bir diğer faktör: Madenci teslim sinyali

Moe tarafından tartışılan yükseliş faktörlerine ek olarak, uzmanlara göre son Bitcoin düşüş trendini sürdürdüğüne inanılan kripto para madencilerinin kapitülasyon saldırısının resmi olarak sona ermesi, önemli ölçüde yukarı doğru bir momentumun kaçınılmaz olabileceği anlamına geliyor. Başarılı analistte bu konu hakkında ayrı bir tweette konuştu ve kripto madencisi teslimiyet tamamlama sinyalinin Bitcoin’in tarihi boyunca her zaman bir boğa işareti olarak sadece birkaç kez ortaya çıktığını açıkladı. Moe konuya yönelik şunları söyledi:

Daha sonra bu faktörleri, BTC tarihinde sadece 9 kez meydana gelen madenci teslim sinyalinin (60 günlük SMA hash oranını geçen 30 günlük SMA hash oranı) gerçeği ile birleştirin.

Uzmanlara göre, Bitcoin önümüzdeki birkaç gün boyunca ılımlı momentumunu koruyabildiği sürece, kripto paranın 2020’nin ilk dönemlerinde yukarı doğru momentumunun büyük bir genişlemesini görmesi muhtemel. Bitcoin’le ilgili diğer kritik haber için “İnanılmaz Tahmin: Tarihte Sadece 10 Kez Görüldü! Bitcoin Yüzde 5.000 Fırlayacak” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap