2016’da çalınan Bitcoin’lerden 10 bini hareket ettirildi

2016’da çalınan Bitcoin’lerden 10 bini hareket ettirildi

Paylaş
BTC Piyasası: 2016’da çalınan Bitcoin’lerden 10 bini hareket ettirildi

Büyük değerdeki kripto paraları takip hesabı olan Whale Alert’in Twitter’dan verdiği bilgiye göre; 2016 yılında kripto para borsası Bitfinex’ten çalışanan Bitcoin’ler hareket ettirildi.

119 bin BTC çalınmıştı

Yaklaşık 383 milyon dolar değerindeki 10 bin Bitcoin, bilinmeyen bir cüzdana taşınırken, uzmanlar ise coin’ler kara listeye alındığı için BTC’lerin nakde çevrilme ihtimalini düşük görüyor. 6 yıl önce yaşanan hack saldırısında Bitfinex borsasından 119 bin 756 Bitcoin çalınmıştı ve bu saldırı tarihin en büyük kripto para hack olaylarından biri olarak kayda geçmişti.

En son Nisan’da hareket ettirmişlerdi

Hacker’lar son olarak çalınan Bitcoin’lerin bir bölümünü de 2021’in Nisan ayında hareket ettirmişlerdi. Coinbase’in Nasdaq’ta listelenmesiyle Bitcoin’in 64 bin dolara çıktığı bir dönemde, tam da boğa sezonunun ortasında yaşanan bu transfer, o zamanın değeriyle yaklaşık 700 milyon dolarlıktı. Bu tür hareketler genelde küçük yatırımcı grubunda paniğe yol açar ve en azından satış baskısı yaratır.

Ancak çalınan Bitcoin’ler merkezi borsalar tarafından kara listeye alındığı için saldırganların satış yapma ihtimali çok düşük görülüyor.

Transfer hareketi Bitcoin fiyatına herhangi olumsuz bir etki yapmazken, en büyük kripto para haberin yazıldığı dakikalarda da yaklaşık 39 bin dolardan işlem görüyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap