2 Kripto Efsanesinden Bitcoin ve Altcoin Tavsiyeleri!

2 Kripto Efsanesinden Bitcoin ve Altcoin Tavsiyeleri!

Paylaş
BTC Piyasası: 2 Kripto Efsanesinden Bitcoin ve Altcoin Tavsiyeleri!

Efsanevi kripto iddiacıları Peter Brandt ve Mike Novogratz, Bitcoin ve Ethereum hakkında yeni tavsiyeler verdi. Novogratz, 100 bin dolarlık bir yatırım sepetinde kesinlikle ikisine de yer veriyor. Brandt ise hislerin her fırsatta insanı nasıl zayıflatabileceğinin altını çiziyor.

Mike Novogratz’ın 100 bin dolarlık yatırım sepeti: Bitcoin, ETH ve diğerleri

Galaxy Digital’ın kurucusu ve dolar milyarderi yatırımcı Mike Novogratz, 100 bin dolarlık yatırım için tercih edeceği varlıkları açıkladı. Yüksek risk toleransına sahip genç yatırımcılar için önerdiği portföy, şunları içeriyor: Bitcoin, Ethereum, Alibaba payı, altın ve gümüş.

Bitcoin ve Ethereum, Novogratz’ın belirttiği portföyün temel taşları olarak öne çıkıyor. Bununla birlikte, riski daha da dağıtmak isteyenler için Alibaba payları, altın ve gümüş de portföyde yer alabilir. Novogratz, bilhassa genç yatırımcıların, risk almakta çekinmeyen ve uzun vadeli düşünebilen şahısların bu tıp yatırımları değerlendirmesi gerektiğini vurguladı.

BTC Piyasası: 2 Kripto Efsanesinden Bitcoin ve Altcoin Tavsiyeleri! 1

Bu yılın başından itibaren yapılan yatırımların performansı incelendiğinde, Bitcoin en yüksek getiri yüzdesine sahip. Bitcoin %75, Ethereum ise %52 getiri sağlamış durumda. Altın ve gümüş de daha düşük, fakat hala müspet getirilerle, sırasıyla yüzde 7.7 ve yüzde 3.5 oranında paha kazandılar. Alibaba payları de %12’lik bir getiri oranına sahip.

Peter Brandt’tan yatırımcılara değer biçilmez tavsiyeler

Kıdemli teknik analist Peter Brandt, ticaret dünyasına kıymet biçilmez tavsiyelerini paylaştı. Bitcoin ve kripto piyasası dahil geniş deneyimleri olan Brandt, her şeyden evvel hislere değer veriyor. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, kısa müddet evvel büyük haberlerin her vakit boğa sinyali olmadığını söylemişti.

Brandt, harika teknik tahlil, indikatörler ve makro ekonomik temellerin ticari karlılığa katkısının aslında çok sonlu olduğunu tabir ediyor. Bunun yerine, yatırımcıların kendilerini tanıma sürecine odaklanmaları gerektiğini vurguluyor. Hislerin mantığı zayıflatabileceğine dikkat çeken Brandt, kendini tanımanın başarılı piyasa spekülasyonunun temelini oluşturduğunu söylüyor.

Brandt’ın altın tavsiyesi, duygusal denetimin ve içgörünün ticaretin muvaffakiyetinde değerli bir rol oynadığıdır. Deneyimli yatırımcılar, duygusal reaksiyonları yönetmeyi ve objektif kararlar vermeyi öğrenerek, ticari stratejilerini daha tesirli hale getirebilirler. His ile ticaret, çeşitli yetenekli yatırımcılar tarafından sıklıkla başarılı ticaretin önündeki bir mahzur olarak tanımlanmıştır. Bunun nedeni, duygusal ticaretin çeşitli tehlikelere sahip olması ve fon kaybına neden olabilmesidir. Bitcoin yatırımcılarının bu noktada ayrıyeten dikkatli olması gerekiyor.

Bu durum, Kaygı ve Açgözlülük Endeksi ile ortaya çıkar. Endeks, kripto para piyasası hassaslığını 0’dan 100’e kadar bir ölçekte tahlil eder. Buna nazaran, 0 “aşırı korkuyu” ve 100 “aşırı açgözlülüğü” söz eder. Şu anda indikatör, tarafsız hissi yansıtan 53’te duruyor.

Her iki uzmanında radarında yer alan Bitcoin ne durumda?

Bitcoin, birkaç günlük yatay hareketin akabinde dün 29.000 doların altına düştü. Daha sonra, son 24 saatte 29,500 dolar bölgesine kadar geri aldı. CoinGlass datalarına nazaran, ansız düşüşün akabinde son 24 saatteki tasfiyelerin toplam bedeli 93. 84 milyon dolara yükseldi. Long konumlar, kestirim edilebileceği üzere, daha büyük bir parçayı, yani toplamın yaklaşık 82. 14 milyon dolarını oluşturuyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap