2 Analist, Bitcoin İçin Sıradaki Seviyeyi Açıkladı!

2 Analist, Bitcoin İçin Sıradaki Seviyeyi Açıkladı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: 2 Analist, Bitcoin İçin Sıradaki Seviyeyi Açıkladı!

Bitcoin (BTC) fiyatı 40 bin doların altında dalgalanmaya devam ediyor. Fed başkanın dün geceki konuşmaları eşliğinde kripto para piyasasında hareketlilik başladı. Piyasa geneli 27 Ocak’ı çift hanelere ulaşmayan düşüşlerle geçirdi. Önümüzdeki kritik teknik seviyeler için analistlerin tahminlerine göz atalım. Twitter’dan Micheal Van de Poppe ilk analistimiz…

Bitcoin 35.800 dolar direncini savunmaya hazırlanıyor

Yakın tarihli strateji oturumunda Micheal Van de Poppe, BTC’nin 90 günün en düşük seviyesi olan 32.990 dolardan sıçramasına rağmen Bitcoin dibinin henüz gelmediğine inandığını söyledi. Analist, açıklamalarında, Bitcoin’in henüz kesin bir taban oluşturmadığını söylese de, BTC boğalarının hala bir rahatlama rallisini ateşleyebileceğinin altını çiziyor:

Bu durumda, BTC’de izlenmesi gereken seviye 35.800 dolar. Buradan sıçradık. Ancak bu aşamada 36.500 doları kıramazsak, 34.000 dolar testi muhtemel görünüyor… Bununla birlikte, 36.500 doların üzerine çıkıp bu 35.800 dolar seviyesini koruyorsak, bu yukarı yönlü ivmeyi artıracaktır.

Ulaş Utku Bozdoğan: 2 Analist, Bitcoin İçin Sıradaki Seviyeyi Açıkladı! 1

Analistin sıçrama hedefine gelince, Van de Poppe Bitcoin’in 40.700 dolar direncine ulaşabileceğini söylüyor:

Bitcoin’in harika hareketi. Serinin geri alınmasından sonra 38.000 dolar ve muhtemelen 40.700 dolar testi için hazır.

BTC, 24 Ocak’ta 33 bin dolara geriledi

Finans devi Fidelity’de makro stratejist olan Jurrien Timmer, yakın tarihli Twitter analizlerinde, Bitcoin’in Kasım ayındaki ATH seviyesi 69.000 doların üzerine sabit bir şekilde düştükten sonra 40.000 dolarda kalmamasına şaşırdığını söyledi:

Glassnode Bitcoin’e duyarlı hisse senedi sepeti şimdiden 2021’in en düşük seviyelerini çıkardı. Talep modelime ve on-chain dinamiklere dayanarak 40 bin doların dip olacağını düşünmüştüm, ancak 35 bin dolardayız.

Ulaş Utku Bozdoğan: 2 Analist, Bitcoin İçin Sıradaki Seviyeyi Açıkladı! 2

Daha sonra, zayıf ellerin güçlü ellere teslim olduğu geçmiş eğilimlere atıfta bulunan Timmer, Bitcoin’in rotayı tersine çevirme ve bir kez daha yükselme potansiyelini görüyor:

Bitcoin genellikle yukarı ve aşağı yönleri aşar, bu yüzden belki de burada olan tek şey bu. İşte zayıf ellerden güçlü ellere geçişi ölçen ‘varlık ayarlı uyku hali akışı’. Daha önceki her düşüşü durduran aralıkta.

Ulaş Utku Bozdoğan: 2 Analist, Bitcoin İçin Sıradaki Seviyeyi Açıkladı! 3

Analist, Bitcoin (BTC) arz ve talebiyle ilgili olarak şunları söylüyor:

Bitcoin ne kadar düşük düşerse, temel olarak o kadar düşük değerlenecek.

Ulaş Utku Bozdoğan: 2 Analist, Bitcoin İçin Sıradaki Seviyeyi Açıkladı! 4

Timmer ayrıca Bitcoin-altın oranının “destek bölgesine geri döndüğünü ve trend çizgisinden 1,51 standart sapma olduğunu” vurguluyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: 2 Analist, Bitcoin İçin Sıradaki Seviyeyi Açıkladı! 5

Stratejist, son grafiğini “kısa vadeli momentumun artık bir yükseliş eğilimi gösterdiğinin” bir göstergesi olarak paylaşıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: 2 Analist, Bitcoin İçin Sıradaki Seviyeyi Açıkladı! 6

Timmer, analizini, Bitcoin’in spekülatif hisse senetlerinin de parçalandığını gören zorlu bir yolculuk geçirmesine rağmen, BTC’nin güçlü temellerinin bozulmadan kaldığını söyleyerek sonlandırıyor:

Bitcoin, şu anda borsanın daha spekülatif tarafını süpüren likidite fırtınasına açıkça yakalandı. Ancak kâr amacı gütmeyen teknoloji hisse senetlerinin aksine, Bitcoin muhtemelen zamanla daha çekici hale gelecek temel bir temele sahiptir. Şimdi likidite gelgiti geri dönüyor, temeller 2022’de her zamankinden daha önemli olmalı.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap