13 Yaşındaki Hamza Gümüşel’den Örnek Olacak NFT Projesi

13 Yaşındaki Hamza Gümüşel’den Örnek Olacak NFT Projesi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: 13 Yaşındaki Hamza Gümüşel’den Örnek Olacak NFT Projesi

13 yaşındaki Hamza Gümüşel, NFT projesi oluşturdu. Borimals NFT projesini yapan Gümüşel, projeyi dijital ortama geçirdikten sonra satılacak NFT’lerden elde edilecek gelirle ilk etapta SMA, ikinci etapta ise lösemili çocuklara bağışta bulunacaklarını dile getirdi.

Dünyanın her yerinde birçok kişi son zamanların popüler sektörü NFT ile ilgili çalışma yapıyor. Bu çalışmalardan biri de Bahçeşehir Koleji Kocaeli Kampüsü 7. sınıf öğrencisi Hamza Gümüşel tarafından yapıldı. Borimals NFT projesini hazırlayan Gümüşel, okuldaki arkadaşlarıyla bir ekip oluşturarak NFT projesini tamamlamayı hedefliyor.

Yaptığı projenin aynı zamanda sosyal bir proje olmasını da isteyen Gümüşel, gen 1 satışından elde ettiği geliri SMA hastalarına, ikinci gen satışında ise lösemili çocuklara bağış yapacak. Okulda Görsel Sanatlar dersinde aldığı eğitim ile çalışmasını şekillendiren Gümüşel, önümüzdeki süreçte projesini dijital ortama yükleyerek NFT dünyasındaki yerini alacak. Gümüşel ve arkadaşları projeyi tamamlarsa, geleceğin dünyasında küçük yaşta yer almayı başaracaklar.

Proje aşamasında olan çalışmasını anlatan Hamza Gümüşel, gelişmeleri şöyle aktardı;

“NFT, dijital ortamda üretilen ve satılabilen ses, resim ve müzik dosyalarına verilen isim. Benim hazırladığım projeyi bu sene okulda olan tüm 7. sınıfta bulunan arkadaşlarımla yapmayı planlıyorum. İlk olarak resim dersinde aklıma geldi. Burada yaptığımız bir etkinlikte projeyi geliştirdim. Daha sonra bu fikrimi bir sunum haline getirerek proje tanımına çevirdim.”

NFT’ler Belli Aralıklarla Yayınlanacak

Ulaş Utku Bozdoğan: 13 Yaşındaki Hamza Gümüşel’den Örnek Olacak NFT Projesi 1

NFT’lerin nasıl işleyeceğini anlatan Gümüşel, şunları söyledi;

Ana taslak çizimler dediğimiz çizimleri yaparken seçtiğimiz hayvanın hangi hayvan olduğunu gösteren özelliklerini değiştirmeğiz. Ancak ağzını, gözünü değiştirebileceğiz. Bunlar içinde bir katalog oluşturacağız ve modeller buradan seçilecektir. Aksesuar ve diğer eklemeler de buradan seçilebilecek. Böylece NFT’ler daha düzenli bir şekilde toplanmış olacak. NFT’leri dijitale geçirirken daha düzenli bir şekilde geçirebileceğiz. NFT projemizi döngüye girerek tamamlayacağız. Döngüye girmeden önce gönüllü arkadaşlarımızla birkaç taslak resim çizeceğiz. Bu NFT’ler tamamlandıktan sonra farklı gün ve aralıklarla yayınlayacağız.

Elde Edilecek Gelir Hasta Çocuklara Gidecek

Ulaş Utku Bozdoğan: 13 Yaşındaki Hamza Gümüşel’den Örnek Olacak NFT Projesi 2

NFT’leri droplayarak satışa koyacağını dile getiren Gümüşel, düzenli bir şekilde satışı kontrol edebileceklerini ifade ederek şunları söyledi;

“İlk 30 gün yayınladığımız NFT’lerin toplamına Gen1, ikinci 30 güne ise Gen2 deniliyor. Biz gen bir satışından elde ettiğimiz geliri belli bir vakfa bağışlayacağız. Sonra elde ettiğimiz geliri başka bir vakfa bağışlayacağız. Bu projemizi sosyal proje haline getiriyor. Bir yardım kampanyası gibi olacak. Gen1 satışından SMA hastalarına, Gen2 gelirinden de lösemili çocuklara yardım edeceğiz. Daha sonraki satışlarda ise farklı vakıflara destek vermeyi planlıyoruz. Sonuç olarak NFT projemizi de ilk başta ana taslak çalışmamızı yapacağız, resimler bitecek, dijitale geçireceğiz, satışa sunacağız ve elde ettiğimiz gelir ile bir vakfa yardımda bulunacağız.”

Kaynak:  Coinkolik

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap