1,2 milyon dolar toplayan kripto projesi huzursuz etti!

1,2 milyon dolar toplayan kripto projesi huzursuz etti!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: 1,2 milyon dolar toplayan kripto projesi huzursuz etti!

Ön satıştan 1,2 milyon dolar toplayan Banana Gun’ın takımı, ellerinde bulunan tüm token’ları sattı.

Kripto para yatırımcıları, piyasada yer alan mevcut projelerin tersine yeni çıkacak olanları da araştırıyor. Bilhassa ön satış kısmı, yeni bir çıkar kapısı olarak görülüyor. Bu kapsamda yatırımcılar, çeşitli merkeziyetsiz borsa projelerine ağırlaşıyor.

Telegram botu projesi Banana Gun, merkeziyetsiz borsa üzerinden çıkmak hedefiyle ön satış gerçekleştirdi. Bu ön satışa, 800 cüzdan 1,2 milyon dolar ile iştirak sağladı. Lakin proje grubu, akıllı mukavelelerde bir sorunun olduğunu ileri sürerek hazine token’larını sattı.

Ulaş Utku Bozdoğan: 1,2 milyon dolar toplayan kripto projesi huzursuz etti! 1

Telegram botu projesi, milyonlarca dolarlık satış yaptı

Merkeziyetsiz borsada piyasaya sürülen Telegram botu projesi Banana Gun (BANANA), tekrar yapılanma emeliyle projeyi kapattı. Banana Gun, başarılı bir ön satış devri geçirmiş ve ağır ilgiyle piyasaya çıkmıştı. Proje token’ının 0,65 dolar fiyatla ön satışı gerçekleşti ve bu ön satışa 800 cüzdan katıldı. Yaklaşık 1,2 milyon dolar toplandı.

Akıllı mukavelelerde yer alan bir açık nedeniyle projenin yüzde 4’lük fee transferlerinde sorun ortaya çıktı. Proje, bu sorunu öne sürerek elinde bulunan hazine token’larını satarak likiditedeki parayı geri çekti. Yatırımcıların tenkitlerine maruz kalan proje takımı, likiditede kilitli olan 325 bin dolarlık Ethereum’u geri almak için bu sürecin yapıldığını açıkladı. Grup, tekrar piyasaya çıkacaklarını ve daha evvelki iştirakçilere airdrop yapılacağını bildirdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: 1,2 milyon dolar toplayan kripto projesi huzursuz etti! 2

0,65 dolarlık ön satıştan sonra BANANA, kısa müddette 8 dolara yükseldi. Lakin takımın satış yapmasıyla birlikte, projenin fiyatı 0,02566 dolara geriledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan proje grubu, “Anlayın, siz kızgınsınız, bu berbat bir şey. Harika bir lansman yaptık ve bu sorun (akıllı kontrat hatası) durumu mahvetti. Burada olduğumuzu bilin, bunu çözeceğiz ve daha güçlü bir formda geri döneceğiz.

Diğer taraftan takım, token fiyatının düşmesi nedeniyle yatırımcılara ziyan ettikleri ölçünün Ethereum olarak iade edileceğini tez etti. 1,2 milyon dolar toplayan takımın tekrar projeyi başlatıp başlatmayacağı ise merak konusu.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap