11 Kasım Bitcoin analizi: BTC yükseliş hamlesi başarısız oldu, düşüş devam eder mi?

11 Kasım Bitcoin analizi: BTC yükseliş hamlesi başarısız oldu, düşüş devam eder mi?

Paylaş
11 Kasım Bitcoin analizi: BTC yükseliş hamlesi başarısız oldu, düşüş devam eder mi?

Bitcoin fiyatı, geçen haftanın son iş günü 8.600 dolar bandına düştükten sonra hafta sonu ilk bölümde yatayda seyrederken Pazar akşam saatlerinde ‘pump’ benzeri bir hareket gördü ve BTC fiyatı, dakikalar içinde 8.800 dolardan 9.200 dolara kadar yükseldi. Ancak Bitcoin’in dolar karşısında bu kritik seviyeye tutunamadığını gördük.

Bitcoin fiyat analizi

Bitcoin, 9.200 dolar seviyesine dokunduktan sonra bir müddet 9.000 – 9.050 dolar seviyesinde sabit kaldı. Sabahın ilk saatlerinde başlayan satışlarla ise 8.700 dolar seviyesine geri dönüldü. Haftanın son günü yaşanan fiyat hareketleri yükselişin devam edeceği algısı oluştursa da hızlı geri çekilme, Bitcoin’in yeniden düşüş trendine geri dönmesine neden oldu.

Diğer yandan dün yaşanan yükseliş hareketlinin günlük BTC/USD grafiğinde 200 MA değerine devam etmesi dikkat çekti. Günlük 200 MA, geçtiğimiz günlerde Bitcoin için önemli bir dinamik destek görevi görüyordu. Geçen Cuma günü bu seviyenin kırılmasıyla 200 MA (9.238 dolar), şu an direnç görevi görmeye başladı.

Günlük BTC/USD grafiği – 4 Saatlik BTC/USD grafiği

Yine geçen hafta, günlük 100 – 200 MA arasında hareket eden BTC/USD paritesi, bu hafta, günlükte 200 MA – 50 MA arasında hareket edeceğe benziyor. Diğer yandan 100 günlük hareketli ortalama, mevcut fiyat hareketlerine göre 200 MA’ya yaklaşıyor. Aşağı yönlü bir geçiş önümüzdeki günlerde Bitcoin’in daha sert düşmesi yönünde tetikleyici olabilir.

Bir dayanak oluşturması açısından bu hafta, 4 saatlik BTC/USD grafiğinde 50 MA seviyesi (9.112 dolar) üst bant (direnç) ve 200 MA seviyesi (8.659 dolar) alt bant (destek) olarak takip edilebilir.

BTC/USD önemli teknik göstergeler

4 saatlik BTC/USD grafiğinde önemli göstergelerin durumuna bakarsak; Stokastik RSI’nın aşırı alım bölgesinden aşağı yönelimini görüyoruz. Bununla birlikte RSI 39 seviyesi ile düşüşü desteklerken, MACD’nin negatif bölgeye yönelimi, bu hafta daha düşük değerlerin görülebileceği sinyalini veriyor.

Daha uzun vadeli bir bakış açısı sunan Günlük grafikte ise Stokastik RSI, aşırı satım bölgesinde bulunurken, RSI, kritik 50 seviyesinin altında bulunuyor. MACD ise negatif bölgedeki konumu ile düşüşü destekler nitelikte.

Buraya tıklayarak Binance borsasında yüzde 15 komisyon indirimi kazanabileceğiniz bir hesap açabilirsiniz!

Kaynak: Kripto Para Haber

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap