100.000’den fazla Friend.tech kullanıcısının bilgisi sızdırıldı!

100.000’den fazla Friend.tech kullanıcısının bilgisi sızdırıldı!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: 100.000’den fazla Friend.tech kullanıcısının bilgisi sızdırıldı!

Banteg, Ethereum adresleri ve Twitter kullanıcıları dahil olmak üzere 101 binden fazla Friendtech kullanıcısına ilişkin bilgi sızdırıldığını raporladı.

Yearn Finance’in alt kısımlarından biri olan Banteg, Friend.tech’teki kullanıcıların detaylarını içeren sızdırılmış bir veritabanını GitHub gönderisi olarak paylaştı. Data deposu, 101.000’den fazla kullanıcının Ethereum adreslerini ve Twitter kullanıcı isimlerini içeriyor. Banteg, yeni rapor doğrultusunda 101.183 kişinin yer aldığı veritabanın sızdırıldığı bildirildi. Şimdi çok yeni olan toplumsal tokenizasyon platformu Frined.tech, şimdilerdeyse güvenlik sorunları ile gündeme geliyor.

Güvenlik sorunları kullanıcıları korkutuyor

Kripto bölümünün yeni gündemi Freindtech, kullanıcılara ilişkin bilgilerin sızdırılmasıyla panik yarattı. Çok kısa müddette 60.000’den fazla kullanıcıya ulaşan merkeziyetsiz platform, Banteg’in paylaşımından sonra büyük bir reaksiyon topladı. API tarafındaki açıklardan kaynaklı olarak bilgilerin sızdırılması birinci olarak onchain platformlarında uzunluk gösterdi. Akabinde platform, bahis hakkında açıklama yaptı.

Sosyal medya ile kripto sanayisi ortasında tokenizasyon kontağı sağlayan Friendtech, her ne kadar mevzu hakkında açıklama yapsa da, kullanıcıların inancını tam olarak kazanabilmiş değil. Olayla ilgili pek çok fenomen ve kripto yatırımcısı toplumsal medya platformlarından güvenlik ikazları yayımlamaya devam ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap