10 Milyon Dolarlık Bitcoin İşlemine Dikkat

10 Milyon Dolarlık Bitcoin İşlemine Dikkat

Paylaş
10 Milyon Dolarlık Bitcoin İşlemine Dikkat

Whale Alert tarafından aktarılan bilgilere göre kısa bir süre önce epey büyük bir Bitcoin (BTC) işlemi yapıldı.

10 Milyon Dolarlık

Blockchain’deki verilere göre Binance’teki bir adresten bilinmeyen bir cüzdana toplamda 10 milyon dolar değerinde Bitcoin gönderildi. İçerisinde bin 200 adet BTC bulunduran bu işlemin ne amaçla yapıldığı henüz bilinmiyor.

Kripto para piyasası geçtiğimiz son birkaç saat içerisinde oldukça hareketliydi. Sabaha karşı 9 bin doların üstüne çıkan BTC fiyatı pek çok yatırımcının yüzünü güldürdü. Binance’ten çekilen bu bin 200 adet BTC’nin Bitcoin fiyatıyla bir bağlantısı var mı, bilinmiyor. 

Kripto para takipçileri artık bu gibi büyük çaplı işlemlere alışmaya başladılar. Ancak bu tarz işlemler yine de zaman zaman yatırımcıları etkileyebiliyor, piyasanın gidişatını değiştirebiliyorlar. Bu işlemin BTC fiyatında herhangi bir etkisi olacak mı göreceğiz.

Dikkat Çekti

Şu anda işlemin en dikkat çekici yanlarından birinin ödenen işlem ücreti olduğunu söyleyebiliriz.

Kripto para kullanıcıları günümüzde 1 dolardan daha az işlem ücreti ödeyerek milyonlarca dolarlık işlem yapabiliyorlar. Ancak hızlı bir şekilde işlem yapmak isteyen kişiler genelde çok daha fazla ücret ödüyorlar.

Bu işlem için ödenen ücrete baktığımızda 20 dolar gibi bir ücret görüyoruz ki bu normalde ödenenden çok daha yüklü bir miktar. Kesin bir yorum yapmak pek mümkün olmasa da bu işlemi yapan kişi(ler) işlemin kısa süre içerisinde tamamlanmasını istemiş olabilir(ler).

Kaynak: Koin Bülteni

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap