10 Dakikada Yüzde 10 Yükselen Bitcoin, 60 Milyon Zarara Yol Açtı!

10 Dakikada Yüzde 10 Yükselen Bitcoin, 60 Milyon Zarara Yol Açtı!

Paylaş
10 Dakikada Yüzde 10 Yükselen Bitcoin, 60 Milyon Zarara Yol Açtı!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) Çarşamba günü 10 dakika gibi kısa bir sürede yüzde 10 artış yakaladı ve 7.800 dolara kadar yükseldi.

BitMEX’de Short Açanlar Zarar Etti!

Bitcoin’in bu beklenmeyen yükselişi kötümser piyasa şartları da hakimken short pozisyon açan (açığa satış) birçok kişinin de zarar etmesine sebep oldu. Sadece BitMEX verilerine baktığımızda bile geçtiğimiz ayların en sert tasfiyesinin yaşandığını görmek mümkün oluyor. BitMEX bu hareketli saatlerde açığa satış emri veren kişilerin 60 milyon dolar zarar etmesine ev sahipliği yaptı.

Fiyatın bu kadar sert yükselmesi oldukça kısa süre devam etti ve bundan sonra ayılar da baskıyı arttırarak BTC’yi yeniden alt seviyelere çekmeyi başardı. 7.300 dolara kadar gerileyen BTC, 7.100 dolar ile 7.400 dolar arasında konsolidasyon yaşadı.

Bunun yanı sıra ünlü kripto para analisti Scott Melker de Bitcoin’in son günlerini yorumladı ve düşüş kanalının direnç noktasının altına inildiğini belirtti. Bitcoin’in ciddi bir hacim elde ettiğini belirten analist, Bitcoin’in bunu takip etmesi durumunda yüksek seviyelere ulaşılabileceğinin de altını çizdi.

Bitcoin bugün de balinalar tarafından yapılan 310 milyon dolarlık işlem ile gündeme gelmişti.

Kaynak: Coin Türk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap