10.000 Bitcoin Borsalara Aktı! Fiyat Düşecek mi?

10.000 Bitcoin Borsalara Aktı! Fiyat Düşecek mi?

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: 10.000 Bitcoin Borsalara Aktı! Fiyat Düşecek mi?

Bugün, toplam kıymeti 292 milyon doları aşan 10.000 Bitcoin borsalara aktı. On-chain analisti Ali Martinez, transferlerin fiyat dalgalanmalarına yol açabileceği konusunda uyarıyor.

10.000 Bitcoin fiyat volatilitesine neden olabilir mi?

Son 24 saat içinde, Bitcoin’in döviz bakiyesi 10.000 BTC’lik kayda paha bir artışa şahit oldu. Bu ani değişim, fiyat volatilitesinin artabileceğine dair spekülasyonlara yol açıyor. Glassnode’da 28 Temmuz’da BTC’nin borsa net akışının üç ayın doruğu olan 9,4 milyon dolara ulaştığını bildirmişti.

On-chain analisti Ali Martinez, Santiment’in datalarına dayanarak yatırımcıları mümkün Bitcoin fiyat dalgalanması artışlarına karşı hazırlıklı olmaları konusunda uyarıyor. Kaygılar, BTC fiyatının 29.000 dolara yaklaşması nedeniyle daha da körükleniyor. Borsalardaki BTC artışı, çoklukla yatırımcılar ortasında BTC’yi satma eğiliminin arttığına işaret eder. Bu da BTC’nin piyasa kıymetini direkt etkilyor.

İlginç bir biçimde, BTC’nin borsalardaki mevcudiyetindeki bu büyüme, azalan döviz bakiyelerine yönelik son eğilimle çelişiyordu. Bu eğilim, şahsî depolama tahlillerinin artan popülaritesiyle irtibatlıydı. Yalnızca iki gün evvel, 26 Temmuz’da Santiment borsalarda 1,17 milyon BTC kaydetti. Bu da Kasım 2018’den bu yana en düşük seviyeyi temsil ediyor.

Uzun vadeli yatırımcıları sadık kalmaya devam ediyor

IntoTheBlock datalarına nazaran, Bitcoin’in son vakitlerde 30.000 dolardan düşüşe geçmesine karşın, uzun vadeli yatırımcılar BTC durumlarını daima olarak artırdı. Beklentilerin tersine, son fiyat artışı esnasında kısa vadeli yatırımcılarda satmayı tercih etmedi.

Ulaş Utku Bozdoğan: 10.000 Bitcoin Borsalara Aktı! Fiyat Düşecek mi? 1

Bu dinamik, Bitcoin fiyatının 11.000 dolara düştüğü ve kısa vadeli yatırımcıların satışlarına yol açtığı 2019 senaryosuyla keskin bir tezat oluşturuyor. Uzun vadeli yatırımcıların istikrarlı birikimi Bitcoin’e olan itimadı gösterse de, fiyat her vakit olumlu reaksiyon vermeyebilir.

IntoTheBlock’tan alınan tarihî datalar, kısa vadeli yatırımcılar birikim modundayken Bitcoin fiyatlarının yükseldiğini gösteriyor.

Bitcoin fiyatı 30.000 dolar düzeyini geri almak için çaba ediyor

BTC fiyatı yılın en yüksek düzeyi 31.500 dolara ulaştıktan sonra 29.000 bölgesinde sıkıştı. Datalar, BTC’nin fiyatının %1,8 düşerek haftalık en düşük düzey olan 29.045 dolara gerilediğini ortaya koyuyor. Önder kripto şu anda 29.300 doların biraz altında süreç görüyor. Haftalık BTC tahlilleri, 25 ve 40 bin doların önceliğini sorguluyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: 10.000 Bitcoin Borsalara Aktı! Fiyat Düşecek mi? 2

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, birden fazla analist 2024 yılında gerçekleşecek olan halving olayına dikkat çekiyor. Sıradaki BTC halving, önümüzdeki yılın Nisan ayında gerçekleşecek. Tarihî bilgiler, fiyatın bilhassa bu döngülerin akabinde her vakit ATH yaptığını gösteriyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap