TRB Coin’de Neler Oluyor? Milyonlarca Dolarlık Tasfiye!

TRB Coin’de Neler Oluyor? Milyonlarca Dolarlık Tasfiye!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: TRB Coin’de Neler Oluyor? Milyonlarca Dolarlık Tasfiye!

Kripto para piyasası, Tellor’un (TRB) dramatik bir fiyat seyahatine çıkarak kısa bir müddet içinde 200 dolardan şaşırtan bir formda 600 dolara yükselmesiyle bir faaliyet kasırgasına şahit oldu. Lakin bu coşku kısa sürdü ve TRB coin süratle 155 dolara geriledi. Bu süratli fiyat dalgalanmaları TRB’yi spot ışıklarının altına itti ve hem yatırımcıların hem de piyasa meraklılarının dikkatini çekti.

Piyasa dalgalanmaları TRB coin yatırımcılarını sarstı

1 Ocak’ta Coingecko bilgileri, Tellor’un (TRB) piyasa faaliyetlerinde kayda paha bir artış yaşadığını ve 24 saatlik süreç hacminin etkileyici bir biçimde 1.434.946.350 dolara ulaştığını ortaya koydu. XRP’nin 2,11 katı ve Solana’nın akabinde ikinci sırada yer alan bu sayı, TRB’ye yönelik artan ticari ilginin altını çizdi. Ayrıyeten Coingecko datalarının 1 Ocak’ta yapılan ileri tahlili, TRB ticareti yapan merkezi borsalar (CEX’ler) ortasında kayda paha bir fiyat eşitsizliği olduğunu ortaya çıkardı. Binance, TRB’yi 165 dolardan listeledi ve TRB’nin 223 dolardan fiyatlandırıldığı OKX platformuna kıyasla %26’lık bir negatif primi yansıttı. Bu fiyat hareketlerinin sonucu olarak, aşağıdaki tasfiye haritasına nazaran 24 saat içerisinde 73 milyon dolarlık bir ölçü ile dorukta.

Ulaş Utku Bozdoğan: TRB Coin’de Neler Oluyor? Milyonlarca Dolarlık Tasfiye! 1

Binance’in TRB para çekme süreçlerini süreksiz olarak askıya almasıyla durum daha da karmaşıklaştı. Synthetix’in kurucusu Kain Warwick’in TRB olayıyla ilgili olarak yaklaşık 2 milyon dolarlık kıymetli bir ziyanı açıkladığı 1 Ocak’ta toplumsal medya haberlerle çalkalandı. Birinci açık durum limiti 250.000 dolar olan TRB’ye mesken sahipliği yapan Synthetix platformu, yükselen TRB fiyatlarına ahenk sağlayamadı ve SNX stakerlarının ziyan etmesine yol açtı. Bu olay, risk denetim tedbirlerindeki eksiklikleri ortaya çıkarmış ve spot ve daima fiyatlar ortasındaki istikrarsız arbitraj nedeniyle başarısız bir strateji ile sonuçlanmıştır.

Mevcut datalar nedir?

Şu anda, CoinGecko dataları, Tellor’un yüzde 30.5’lik bir düşüş ile 192 dolardan süreç gördüğünü ortaya koyuyor. TRB coin, 490 milyon dolarlık bir piyasa pahası ile 127. sırada yer alıyor. Yaklaşık 10 saat evvel kaydettiği 593 dolarlık tüm vakitlerin en yüksek düzeyinin ise yüze 67 kadar altında. Kripto para ünitesinin 10 saat içerisinde yüzde 67 kaybetmesi de, üstteki gelişmelerden de görüleceği üzere, piyasayı ve yatırımcıları oldukça sarstı.

Kripto para piyasası, Tellor (TRB) üzere varlıkların hem heyecan verici yükselişler hem de ürkütücü düşüşler sergilediği dinamik bir ortam olmaya devam ediyor. Dal bu süratli gelişmelerle boğuşurken, yatırımcılar ve gözlemciler bu çeşit değişken şartların sunduğu zorluklar ve fırsatlar karşısında tetikte olmaya devam ediyor. Önümüzdeki süreçte TRB coin projesinin yatırımcılara nasıl bir sürpriz yapacağını daima birlikte göreceğiz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap