EOS Anayasası Yeniden Yapılanmaya Gidiyor!

EOS Anayasası Yeniden Yapılanmaya Gidiyor!

Paylaş
EOS Anayasası Yeniden Yapılanmaya Gidiyor!

Blockchain protokolü EOS anayasası, Dan Larimer’in Teknik Direktörü (CTO), 27 Haziran’da bir Telegram sohbetinde, hakemlerin yetkilerini sınırlamak için projenin mevcut anayasasını yeniden düzenlemeyi önerdi.

Larimer’in önerisi, EOS blok zincirindeki yönetim yapısını çevreleyen yeni tartışmalara yanıt olarak geliyor. Bu projede, projenin şu andaki anayasasıyla tanımlanan üç farklı grup “birbirini kontrol altında tutmak” için çalışıyor.

EOS ekosistemindeki bu üç grup, Blok Yapıcılar (BP’ler) olarak adlandırılıyor (Bitcoin (BTC) blok zincirindeki madencilerin karşılığı) hakemler (EOS Çekirdek Tahkim Forumu (ECAF)) ve coin-Sahipleri.

Özellikle ECAF, rolünün ve güçlerinin bildirilen şeffaflık doğası üzerine eleştirilmiş, EOS ana ağının ilk olarak 15 Haziran’da yayılmasından bu yana meydana gelen bir dizi aksilikle uğraşılmış.

Son Telegram tartışmasında Larimer, “insanları, tanımlanamayan nedenlerden ötürü bilinmeyen bir tahkim sistemine zorlamak, insanların çalışmaya başlamasının hızlı bir yoludur.

O, hakemlerin rolünün, “tahrif edilebilecek çok açık ve tanımlanmış başarısızlık noktalarına sahip güçlü bir temel” olduğu durumlarda sınırlı kalmasını önermiştir – onun görüşüne göre, yalnızca “kural – niyet uyumsuzluğu” olduğu yerde.

Haziran ayında yapılacak tahkim, Charlie Shrem ve Nick Szabo’nun da aralarında bulunduğu ünlü kripto endüstri üyelerinden kaynaklanan bir felakete sebep oldu.

Son zamanlarda meydana gelen bir olayda, Blok Yapımcılara 27 hesap için, işlem yapılmasını reddetmek üzere acil bir ECAF emri verildiğini bildirdi.

24 Haziran’da, EOS BP New York, daha açık – görünüşe göre sahte bir ECAF kararı verildikten sonra, “geçerli bir ECAF görüşü olduğunu iddia eden herhangi bir sonraki ifadeyi güvenle uygulayamayacağımı” söyledi.

Dogecoin’in yaratıcısı Jackson Palmer, dün Twitter’da belirttiğine göre, Larimer bugün etkili bir şekilde tüm EOS anasayasını sil baştan yeniden oluşturmayı önerdiğini söyledi

Bütün ay boyunca EOS Hakem Heyetleriyle ilgili teknik konularda sorunlar yaşadı.

EOS şu anda CoinMarketCap’in en büyük beşinci kripto para birimi durumunda ve piyasa değeri 7.2 milyar dolar civarında. Son 24 saatte, yüzde 7’nin üzerinde de bir artış kaydetti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap