Yüzmilyarlarca Dolarlık Bankacılık Devinden Ripple (XRP) Hamlesi!

Yüzmilyarlarca Dolarlık Bankacılık Devinden Ripple (XRP) Hamlesi!

Paylaş
Yüzmilyarlarca Dolarlık Bankacılık Devinden Ripple (XRP) Hamlesi!

Kriptokoin.com – Ripple, Kasım başında yapılan Swell konferansında çeşitli ortaklıklar kurduğunu duyurdu. Son çıkan haberlere göre, Ripple’ın daha fazla ortaklığa imza atmış olduğu anlaşılıyor. Bir Ripple yetkilisi Ripple’ın son müşterisinin 100 milyar dolarlık piyasa değeri olan Hindistan’ın en büyük bankalarından HDFC olduğunu açıkladı.

100 milyar dolarlık bankacılık devi HDFC, Ripple ekosistemine katıldı

Swell Konferansı sırasında Ripple, katılımcılara dünya genelinde 300’den fazla müşteriyle başarılı bir şekilde ortaklık kurmayı başardığını bildirdi. Duyuruyu takiben, toplumdaki birçok kişi, Ripple’ın müşterileri olarak belirtilen finansal kuruluşların sayısı hakkında bilgi almaya istekliydi. Bu konu Ripple’ın stratejik hesaplar başkanı Marcus Treacher’in de önüne geldi ve  Ripple yetkilisi, Ripple müşterilerinin yarısının bankalar ve yarısının Fintech ödeme sağlayıcıları olması nedeniyle bunun çok geniş bir sınıflandırma olduğunu söyledi:

Bankaların içinde biraz daha derine inerseniz, yaklaşık %25’i gerçekten büyük şirketler. Ripple’ın olağanüstü bir ortağı olarak Japonya’daki SBI Remit’i söyleyebilirim. Güney Kore’de Coinone var ve harika bir ortağımız. Siam Commercial Bank ve memleketiniz Singapur’da Standard Charter Bank var. Birçok Hintli bankayla birlikte çalışıyoruz. Bunlar; IndusInd, Kotak, YES Bank, Axis Bank ve son zamanlarda HDFC. Katar’da QNB, Suudi Arabistan’da Suudi İngiliz Bankası, NCB ve Al-Rajhi Bank. Büyük oyuncularla birlikte çalışıyoruz, çünkü Ripple teknolojisi ile çok yeni yollarla bütünleşebiliyorlar.

Ripple XRP’yi kullanan ODL ürününü dünyaya genişletiyor

Ripple’ın Talep Üzerine Likidite (ODL) platformu için finans kurumlarıyla ilişkilerine odaklanan Treacher, Ripple’ın bankaları ve ödeme şirketlerini bu fikirle konforlu hale getirmeye çalıştığını açıkladı. Treacher ayrıca Asya’daki pazardan bahsetti ve Fintech’i sürdüğünü de ekledi. Ripple yetkilisi kıtadaki yeniliklerin, Ripple’ın Asya’ya odaklanmasının nedeni olduğunu söyledi.

Yukarıda belirtilen bankalar arasında Hindistan’ın HDFC Bankası, Axis Bank ve Federal Bank’tan sonra, Ripple’ın Hindistan’daki mevcut ortaklıklar listesine en son eklenen şirket. Ayrıca Treacher, ortaklığın niteliğini açıklamadığı halde ülkedeki kripto ortamı dikkate alındığında, ortaklık B2B servisleri ile sınırlı olabilir. Ripple ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için “Son Dakika Ripple Haberleri: Gizemli XRP Balinası, Milyar Dolarlık Şirketten XRP Raporu ve Daha Fazlası…” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap