Yüzde 4 Milyon Yapan Altcoin Çöktü! Rug Pull mı?

Yüzde 4 Milyon Yapan Altcoin Çöktü! Rug Pull mı?

Paylaş
BTC Piyasası: Yüzde 4 Milyon Yapan Altcoin Çöktü! Rug Pull mı?

Basescan’den gelen mevcut göstergeler, yakın vakitte piyasaya sürülen ve astronomik yükseliş gören bir meme-coin’de bir ‘rug-pull’ hadisesine işaret ediyor. Bunun nedeni, altcoin projesinin dağıtıcısının son saatlerde milyonlarca dolar bedelinde likiditeyi kaldırmış olması.

Piyasaya yeni giren altcoin birebir gün tepe ve taban yaptı!

BALD tokenlarının Base Blockchain’de merakla beklenen ve 24 saatten biraz daha uzun bir mühlet evvel gerçekleşen lansmanı, inkar edilemez bir halde büyük bir heyecan yarattı. Bu nedenle, değerli ölçüde sermaye yatırımı çekmeyi başardı. Lakin, yeni basılan BALD tokenları 31 Temmuz Pazartesi günü en yüksek kıymetlerinden %90’a varan keskin bir düşüş gördü. Böylelikle, altcoin projesi etrafındaki birinci coşku da kısa sürdü. Dahası, bu keskin düşüşü, piyasadan milyonlarca dolar kıymetinde likiditeyi çeken token dağıtıcısı tetikledi. Dağıtıcı, altcoin fiyatının 9 sentten 1 sente dramatik bir biçimde düşmesine neden oldu.

BTC Piyasası: Yüzde 4 Milyon Yapan Altcoin Çöktü! Rug Pull mı? 1BALD günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Bu gerilemeye karşın, kuşatılmış altcoin projesi için bir umut ışığı belirdi. Çünkü fiyatlar, düşüşü satın alma fırsatını kıymetlendiren seçkin bir küme traderın tesiriyle, yazının yazıldığı sırada 5 sente kadar mütevazı bir toparlanma kaydetti.

Bir ‘rug-pull’ olayı mı?

Bununla birlikte, bu önemli fiyat hareketi, bu olayın likiditenin token sahiplerinin aleyhine birdenbire geri çekildiği bir hareket olan “rug-pull” olarak sınıflandırılıp sınıflandırılamayacağını sorgulayan sanayi uzmanları ortasında kaygılara yol açtı. Bu bağlamda Piyasa uzmanı Will Clemente, şu paylaşımı yaptı:

Hafta sonu birisi BASE (Coinbase’in ETH L2’si) üzerinde Bald isminde bir meme-coin yarattı. Akabinde, 48 saat içinde 85 milyon dolarlık bir piyasa kıymetine ulaştı. Yalnızca halı çekildi ve neredeyse anında %85 düştü.

BALD’ın piyasa bedelinde şaşırtan hareketler!

BALD, Pazar günü kısa bir müddet için 50 milyon dolarlık etkileyici bir piyasa bedeline ulaştı. Böylelikle, meme coin’i piyasa etraflarında kıymetli bir popülerlik elde etti. Akabinde, token’ın piyasa bedeli o günün ilerleyen saatlerinde şaşırtan bir halde 85 milyon dolara yükseldi. Bu süreçte, zeki traderlar kıymetli karlar elde etti. Mevcut durumu izlerken, Blockchain bilgileri tokenin dağıtıcısının likidite dayanağı sağladığına işaret ediyor. Bu kapsamda datalar, dağıtıcının kademeli olarak daha küçük ETH partileri enjekte ettiğini gösteriyor. Sonuç olarak, token fiyatları istikrarlı bir yükseliş sergiledi. Bununla birlikte, tasa içindeki sahipler tokenlarını toplu olarak satmaya devam etti.

Btcpiyasasi.com olarak bildirdiğimiz üzere, özetle BALD tokenlerinin Base Blockchain’de piyasaya sürülmesi, şimdiye kadar hem coşkulu yükselişler hem de kaygı verici düşüşlerle işaretlenen olaylı bir seyahat oldu. Kripto para piyasasının değişken yapısı piyasa oyuncularının aşina olduğu bir durum. Ayrıyeten, yeni başlatılan projelerle ilgili potansiyel riskleri her vakit var. Bu yüzden, yatırımcıların ve traderların bunları göz önünde bulundurması gerekiyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap