Yüklü Satış Yapan Balina, Borsalara Altcoin Taşıyor!

Yüklü Satış Yapan Balina, Borsalara Altcoin Taşıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Yüklü Satış Yapan Balina, Borsalara Altcoin Taşıyor!

MakerDAO ve Maker Protocol’ün idare tokenı olan Maker, bugün fiyatında ani bir artışa şahit oldu. Altcoin, gün içinde yaklaşık yüzde 20 oranında yükseldi. Bedeldeki bu dramatik değişim, öncelikle risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz (a16z) ve CMS Holdings’in son faaliyetlerine bağlandı.

Altcoin muazzam bir artış gösterdi, balinalar coin taşıyor!

Andreessen Horowitz’i (a16z) çeşitli teknoloji şirketlerine yaptığı kıymetli yatırımlarla tanıyoruz. Bugün erken saatlerde a16z, kripto para borsası Coinbase’e MKR taşımaya başladı. Muhtemelen bu transferin art planında satış vardı. On-chain izlemem platformu Lookonchain, a16z’nin yaklaşık 12,6 milyon dolar kıymetinde 12.864 MKR yatırdığını bildirdi. Firma 6.900 MKR’yi (8 milyon dolar) daha yeni bir adrese transfer etti. Ayrıyeten, tokenleri bir borsaya yatırmayı tercih etti. Bu ortada, a16z, yaklaşık 14,4 milyon dolar pahasında 12.396 MKR tokenına sahipti.

Eş vakitli olarak, Blockchain ve merkezi olmayan finans (DeFi) odaklı özel bir yatırım şirketi olan CMS Holdings, yakın vakitte biriktirdiği MKR varlıklarını azalttı. Firma, dalgalanmadan iki saat evvel Binance’e 525 MKR (yaklaşık 614.000 dolar değerinde) yatırdı. CMS Holdings daha evvel Binance ve Bitget’ten ortalama 793 dolar fiyatla 1.325 MKR (1,54 milyon dolar) almıştı. Firma şu anda, kabaca 936.000 dolar pahasında 800 MKR tutuyor.

Bu gelişmelerin akabinde a16z, kaldığı yerden devam etti. Lookonchain’in bildirdiğine nazaran firma, Coinbase’e 1.500 MKR daha taşıdı. Bahse ait olarak Lookonchain, şu paylaşımı yaptı:

a16z 1 saat evvel Coinbase’e tekrar 1.500 MKR (1,73M dolar) yatırdı. Diğer bir balina 4,210 MKR (4.85M dolar) stake etmedi ve 4 saat evvel tüm MKR’yi Binance’e yatırdı. Balina, Binance’ten 758 dolar fiyattan 4.210 (o sırada 3,19 milyon dolar) biriktirdi. Böylelikle, karı yaklaşık 1,66 milyon dolar oldu.

Fiyat artışının gerisinde ne var?

Bu tesirli piyasa oyuncularının varlıklarındaki bu ani değişim, muhtemelen MKR’nin fiyatındaki artışa katkı sağladı. Büyük ölçülerde MKR satıldıkça, piyasa reaksiyon göstererek süreç hacminin artmasına ve akabinde fiyat artışına yol açtı. Uzmanlara nazaran, ileriye bakıldığında, MKR’nin fiyatındaki bu ani artış iki biçimde kıymetlendirilebilir. Bir yandan, a16z ve CMS Holdings üzere büyük ölçekli yatırımcıların faaliyetleri MKR’ye daha fazla dikkat çekerek potansiyel olarak yeni alıcıların ilgisini çekecek ve fiyatın daha da yükselmesine neden olacak. Fakat, bu kuruluşların varlıklarını azaltma kararının, token’ın uzun vadeli pahası hakkında soru işaretleri yaratması muhtemel.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap