YouTube'daki Bitcoin ve Kripto Para Dolandırıcılarına Dikkat!

YouTube'daki Bitcoin ve Kripto Para Dolandırıcılarına Dikkat!

Paylaş
YouTube'daki Bitcoin ve Kripto Para Dolandırıcılarına Dikkat!

Kriptokoin.com – Twitter’dan sonra Bitcoin ve kripto para dolandırıcılarının odağı şimdi de YouTube oldu. Kısa süre önce YouTube’da çıkan bir video herkesi şoke etti. Bu videodaki kripto para dolandırıcılığı yöntemi çeşitli sosyal medya kanalları aracılığıyla hızla yayıldı. Bizde sizleri bilgilendirmek ve bu tarz tuzaklara düşmenizi önlemek için konuyu makalemizde derledik.

Bitcoin ve kripto para dolandırıcılarının şimdiki durağı YouTube!

Kripto para dünyasında çok çeşitli dolandırıcılık yöntemleri var. Hepsinin de amacı aynı, yatırımcılarının varlıklarını sıfırlamak. Bu nedenle işlem yaparken ve çeşitli sosyal medya platformlarını kullanırken dikkatli olmanız gerekiyor yoksa bir anda kendinizi dolandırıcıların hedefinde bulabilirsiniz. Unutmayın bedava peynir sadece fare kapanında olur. Bunu unutan bazı yatırımcılar ne yazık ki dolandırıcıların kurbanı oluyor. Piyasaya yeni giren ve deneyimsiz yatırımcılar ise bu kişilerin potansiyel hedef kitlesi haline geldi. YouTube’da kısa süre önce yayınlanan bir video’da kripto para yatırımcılarını hedefliyor ve kendine yeni kurbanlar arıyor. Videoda  şu ilginç ifadeler yer alıyor:

Litecoin Blockchain sisteminde kilit bir oyuncu olmaya devam ediyor, hayranlarımıza vermek için toplam 50.000 LTC taahhüt ettik. Hak kazanmak için, kullanıcıların yarışma süresince en az 5 LTC’ye sahip olmaları gerekir. Rekabet kuralları: Katılmak için katkı adresine 5 LTC – 1.000 LTC göndermeniz yeterlidir. Hemen gönderdiğiniz adrese 50 LTC – 10.000 LTC arasında kripto parayı geri göndereceğiz (Paranız 10 ile çarpılır). 5 LTC gönderirseniz, size geri 50 LTC  gönderilir. 20 LTC gönderirseniz, 200 LTC geri gönderilir (%10 bonus). 50 LTC gönderirseniz, 500 LTC geri gönderilir (%20 bonus). 100 LTC gönderirseniz, 1.000 LTC geri gönderilir (%30 bonus). 500 LTC gönderirseniz, 5.000 LTC geri gönderilir (%50 bonus).

Yukarıdakiler yanlış olsa da mesele şu ki neden birileri buna inansın? Kuşkusuz, bunlar Runescape’i gün içinde oynamamış olan ve “parayı ikiye katlama” sahtekarlıklarına aşina olmayan insanlar. Unutmayın neredeyse hiç kimse size bedava para vermez. Fonlarınızı kaybetmek istemiyorsanız bu tarz dolandırıcılık yöntemlerine karşı uyanık olmalısınız.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap