Yeni bir Ripple çöküşü yakın mı? Milyonlarca XRP taşındı!

Yeni bir Ripple çöküşü yakın mı? Milyonlarca XRP taşındı!

Paylaş
BTC Piyasası: Yeni bir Ripple çöküşü yakın mı? Milyonlarca XRP taşındı!

Ripple yatırımcıları tanınan kripto ünitesi XRP ile ilgili haberleri yakından takip ediyorlar. Son yaşanan olay ise tasaları bir oldukça artırdı. Bir balinanın milyonlarca XRP’yi Kore borsasına taşıması, “yeni bir Ripple çöküşü yakın mı?” sorusunu akıllara getirdi.

Kripto para piyasasında yaşanan çöküş sonrası milyarlarca pahasında tasfiye edilmiş kaldıraçlı konum ortaya çıkmasının akabinde telaşlar şimdi dinmedi. Bitcoin fiyatının 25 bin dolara düşmesi domino tesiri yarattı.

XRP fiyatı yüzde 15’in üzerinde bir düşüş yaşadı. Gerisinde ise 50 milyon doların üzerinde tasfiye edilmiş kaldıraç konumu bıraktı. Lakin olaylar şimdi bitmiş değil.

Popüler balina süreç izleme kaynağı Whale Alert, Kore’nin en büyük borsası Bithumb’a gönderilen 150 milyon XRP’lik devasa bir süreci kaydetti.

BTC Piyasası: Yeni bir Ripple çöküşü yakın mı? Milyonlarca XRP taşındı! 1

Bu durumun, kesinlikle bir çöküşün yaklaşmakta olduğu manasına gelmediğini belirtmekte yarar var. Lakin, birçok vakit yatırımcılar kripto paralarını ellerinde tutmak yerine satmak gayesiyle bir borsaya göndermektedir.

Öte yandan yatırımcılar, son periyotta Ripple üzere kripto varlıklarının ani paha kayıpları yaşayabileceği fikriyle tedirginlik yaşıyorlar. Bilhassa geçmişte yaşanan emsal çöküşler, piyasanın oynaklığını ve belirsizliğini vurgulayarak yatırımcıların risklerle nasıl başa çıkabileceği konusunda telaşlarını artırıyor.

Ripple’ın fiyatındaki ani düşüşler, yatırımcıların varlıklarının bedelini süratle kaybetme riskini gözler önüne seriyor. Bu nedenle, yatırımcılar portföylerini çeşitlendirme, risk idaresi stratejileri oluşturma ve kripto piyasasındaki gelişmeleri yakından takip etme muhtaçlığı hissediyorlar.

Yeni bir XRP çöküşü, yatırımcıların kripto varlıklara olan inancını sarsabilir ve piyasadaki dalgalanmaların tesirlerini bir kere daha hatırlatarak dikkatlerini çekebilir.

BTC Piyasası: Yeni bir Ripple çöküşü yakın mı? Milyonlarca XRP taşındı! 2

Ripple ne kadar XRP sattı?

Ripple, 31 Temmuz’da 2023’ün 2. çeyreği için üç aylık XRP piyasaları raporunu yayınladı.

Şirkete ilişkin 30 Haziran’da sona eren 2023 yılının 2. çeyreğinin sonundaki XRP varlıkları, 31 Mart’ta kaydedilen 5.506.585918’den artış göstererek 5.551.119.094 oldu. Ayrıyeten, defter emanetindeki toplam XRP, 2023’ün birinci çeyreğinin sonunda 42.800.000.013 iken, 2023’ün ikinci çeyreğinde 41.900.000.005’e düştü.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap