Yeni Binance CEO’sunun Bu Altcoin İle Derin İlgisi Var!

Yeni Binance CEO’sunun Bu Altcoin İle Derin İlgisi Var!

Paylaş
BTC Piyasası: Yeni Binance CEO’sunun Bu Altcoin İle Derin İlgisi Var!

Binance US’nin yeni CEO’su Norman Reed, bir altcoin ile hayli derin bağlara sahip. Birinci 10’da yer alan altcoin ile olan bağı 2015 yılına kadar uzanıyor. Bu da onun bu arenada kıymetli bir geçmişe sahip olduğunu gösteriyor.

Yeni Binance CEO’su Norman Reed’in bu altcoin ile uzun bir geçmişi var

13 Eylül 2023’te, Brian Shroder’ın CEO konumundan ayrılmasının ardından, şirketin baş hukuk müşaviri Norman Reed, süreksiz olarak vazife almaya başladı. Son bilgilere nazaran şirket, Reed’i CEO durumu için kalıcı bir aday olarak görüyor. Reed, 2015 yılından bu yana Ripple XRP ile değerli bir bağa sahip. Bu durum onun bu role ne derece hakim olacağı konusunda ipuçları veriyor.

Reed, mesleğinde SEC ve New York Federal Rezerv Bankası üzere kıymetli kurumlarla çalışma fırsatı buldu. XRP yatırımcılarını SEC davasında temsil eden avukat John Deaton, Reed’in daha evvel Ripple’de Genel Müdür olarak vazife yaptığını belirtti. Reed’in altcoin kesimindeki bu tecrübesi, Binance için büyük bir avantaj sağlıyor.

Norman Reed ve XRP ilişkisi

Reed’in XRP ile olan münasebeti, onun 2015 yılında Ripple ile mutabakat imzaladığı bir periyoda dayanıyor. Reed’in imzası, XRP’yi “dönüştürülebilir sanal-para birimi” olarak nitelendiren 2015 tarihli FinCEN DOJ mutabakatında yer alıyor. Bu altcoin deneyimi, Reed’in yeni rolünde nasıl bir yol izleyeceği konusunda değerli bilgiler sunuyor. Avukat John Deaton, Reed’in Binance CEO’luğu öncesi mesleğini şöyle aktarıyor:

Norman Reed, Ripple’ın eski genel hukuk müşaviri olarak bilinir. Kendisinin imzası, 2015 yılında FinCEN DOJ ile Ripple ortasında gerçekleşen mutabakatta bulunmakta ve bu muahede XRP’yi “dönüştürülebilir sanal para birimi” olarak sınıflandırmaktadır.

Aynı muahedede Katie Haun da Adalet Bakanlığı ismine imza atmıştır. Muahedenin bir modülü olarak, Norman Reed, Ripple ismine, DOJ tarafından onaylanmış bağımsız bir denetçi işe almayı kabul etti. Bu denetçi, beş yıl boyunca tüm XRP satışlarının bir kontrolünü FinCEN’e sağlayacaktı. Natürel ki, FinCEN ve SEC ortasındaki bilgi paylaşım mutabakatı uyarınca, SEC denetçinin tüm XRP satış raporlarına tam erişime sahipti.

Binance, SEC ile uğraşını sürdürüyor

Bu mühlet zarfında, Binance’in karşı karşıya olduğu zorluklar da göz arkası edilemez. Çünkü şirket, müşteri fonlarını yanlış yönetme, yatırımcıları ve düzenleyicileri yanıltma suçlamalarıyla karşı karşıya. SEC’nin artan baskısı altında, Reed’in altcoin dünyasındaki tecrübesi, şirkete bu güç vakitlerde rehberlik edebilir. 78.81 oranında paha kazandı. Bu da bilhassa yatırımcılar ortasında değerli bir ilgiye işaret ediyor. Sahiden de, Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, yasal gayret geçtiğimiz Haziran ayında başladı.

Sonuç olarak, Norman Reed’in CEO olarak atanması, Binance için altcoin piyasasında yeni fırsatlar sağlıyor. Reed’in XRP ile olan geçmişi, şirketin bilhassa altcoin stratejilerini şekillendirmede değerli bir rol oynuyor. Reed’in liderliği altında, Binance’in altcoin pazarındaki yaklaşımı nasıl evrileceğini görmek epeyce heyecan verici olacak.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap