Yatırımcılar Kaygılı: Coinbase’e Bu 2 Altcoin Boşaltılıyor!

Yatırımcılar Kaygılı: Coinbase’e Bu 2 Altcoin Boşaltılıyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Yatırımcılar Kaygılı: Coinbase’e Bu 2 Altcoin Boşaltılıyor!

İki altcoin için önemli telaşlar ortaya çıkmaya başladı. Ana sebep ise bu kriptoların Coinbase’e hakikat harekete geçmesi. Pekala bu etapta neler oluyor? Yazımıza bakalım.

Altcoin Ethereum Coinbase’e gidiyor

Altcoin Ethereum (ETH), fiyatın kritik 1.850 dolar dayanak düzeyinin altına düştü. Buna nazaran Ağustos ayına makus bir başlangıç yaptı. Gizemli balina, iki hafta evvel 37 milyon dolar yatırdıktan sonra Çarşamba günü değişik atak yaptı. Coinbase’e 36,4 milyon dolar bedelinde ETH taşıdı. Ağustos 2023’e yanlışsız ilerlerken, Ethereum yükseliş bekleyen ETH sahipleri için istek dolu çok şey bıraktı. Ayın yalnızca üç gününde, ETH fiyatı şimdiden %2 düşerek kritik 1.850 dolar dayanağını kaybetti.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yatırımcılar Kaygılı: Coinbase’e Bu 2 Altcoin Boşaltılıyor! 1

On-chain tahliller, altcoin ETH’nin Ağustos ayında çalkantılı rüzgarlarla karşılaşabileceğini gösteren kritik düşüş göstergelerini ortaya koyuyor. Kayda kıymet büyük süreçleri bildiren bir on-chain takip aracı olan Whale-Alert.io’ya nazaran, gizemli bir ETH balinası birtakım potansiyel düşüş hareketleri yapıyor. 2 Ağustos’ta, bilinmeyen bir balina harekete geçti. Buna nazaran 36,4 milyon dolar bedelinde 19.789 ETH’yi Coinbase borsa cüzdanına taşıdığı tespiti var.

Balinanın kim olduğu belirsiz

Arkham Intelligence aracılığıyla bilinmeyen balinanın son süreçlerine ait daha derin bir araştırma var. Buna nazaran, daha tasa verici bir eğilimi ortaya koyuyor. İki hafta evvel, balinalar Coinbase’e 10 başka süreçte 37 milyon dolar kıymetinde altcoin ETH taşımıştı. Bilhassa, Coinbase şu anda Ethereum staking’inde kestirimi %4,95 APY oranı sunuyor. Optimist Ethereum yatırımcıları, balinanın birinci sınıf pasif gelir fırsatından yararlanmak istiyor olabileceğini öne sürdü.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yatırımcılar Kaygılı: Coinbase’e Bu 2 Altcoin Boşaltılıyor! 2

Ancak, birinci piyasa yansısı bu yükseliş hissini yansıtmadı. Bunun yerine, sürecin onaylanmasından lakin 24 saat sonra altcoin ETH fiyatı düştü. Buna nazaran 1.870 dolardan yaklaşık 1.830 dolara geriledi. Optimist yatırımcılar paniğe kapılmaya başlarsa, ETH Ağustos ayında daha çalkantılı rüzgarlarla karşılaşacak.

Whale Alert değerli UNI süreçlerini açıkladı

Kripto para balina izleme platformu Whale Alert, son 24 saat içinde gerçekleştirilen üç değerli Uniswap (UNI) sürecine dikkat çekti. Bu süreçler, bilinmeyen cüzdanlardan önde gelen borsalar Binance ve Coinbase’e yapılan büyük altcoin UNI para yatırma süreçlerini içeriyor. Öne çıkan birinci süreçte Whale Alert, kestirimi kıymeti 5.617.639 dolar olan 849.998 altcoin UNI’nin Binance’e aktarıldığını bildirdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yatırımcılar Kaygılı: Coinbase’e Bu 2 Altcoin Boşaltılıyor! 3

Bu büyük ölçüdeki para yatırma sürecinin akabinde, iki adet multi-milyon Dolarlık UNI süreci daha gerçekleşti. Öteki taraftan ikinci transferde, yaklaşık 5.297.737 dolar bedelinde 801.957 altcoin UNI bilinmeyen bir cüzdandan Binance’e gönderildi.

Eş vakitli olarak, üçüncü kıymetli UNI süreci de tıpkı ölçüde UNI tokeninin birebir bilinmeyen cüzdandan Coinbase’e aktarılmasına şahit oldu.

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda her iki sürecin de kesim yatırımcılarında bir telaşa neden olduğunu görüyoruz. Fiyatların gerilemiş olması da buna işaret ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap