Yatırımcılar Dikkat! Ethereum Balinası Bu Altcoin’i Satıyor

Yatırımcılar Dikkat! Ethereum Balinası Bu Altcoin’i Satıyor

Paylaş
BTC Piyasası: Yatırımcılar Dikkat! Ethereum Balinası Bu Altcoin’i Satıyor

Bitcoin ve altcoin dünyası son vakitlerde sakin hareketler kelam konusu. Piyasa yükseliş ve çöküş öncesi daima bu türlü sakinlik yaşıyor. Kripto paraların dinamik dünyasında yatırımcılar, önde gelen dijital varlık Bitcoin’in (BTC) hareketlerini yakından izliyor. Bununla birlikte, Bitcoin’in 25.000 ila 27.000 dolar aralığındaki uzun vadeli konsolidasyon periyodu can sıkıyor. Kripto dalındaki küçük yatırımcıların coşkusunu azaltmaya başlıyor. İşte bu türlü bir periyotta bir Ethereum balinasının satışı gündeme geldi. Ayrıntılara bakalım.

Balinalar altcoin fırsatlarından yararlanıyor

Yakın vakitte Bitcoin, birçok altcoin üzerinde dalgalanma tesiri yaratan kayda paha bir fiyat artışı yaşadı. Bitcoin’in bedelindeki bu artış, daha geniş kripto para piyasasına olan ilginin yenilenmesine yol açtı.

BTC Piyasası: Yatırımcılar Dikkat! Ethereum Balinası Bu Altcoin’i Satıyor 1

Saygın bir bilgi sağlayıcısı olan Spot On-Chain, HOOK isimli bir altcoin ile ilgili değerli bir gelişme bildirdi. HOOK’un fiyatındaki yüzde 20’lik artışın akabinde, bir kripto para balinası süratle harekete geçti. Spot On-Chain’in resmi Twitter hesabına nazaran, balinanın stratejik atağının detayları var.

Buna nazaran Balina 0x34d, yalnızca 2 saat evvel Binance’te ortalama 0,91 dolar fiyattan 1,08 milyon dolara denk gelen 1,185 milyon HOOK sattı. Bu karar HOOK’un son 24 saat içinde %20’lik etkileyici fiyat artışından kaynaklandı. Şu anda balina, 1,22 milyon dolar pahasında 1,27 milyon altcoin HOOK tutuyor. Ayrıyeten bunları Hooked Protocol aracılığıyla stake etmiş durumda. Balinanın HOOK’tan elde ettiği kestirimi toplam kâr 217.000 dolar.

HOOK için uzun vadeli perspektif

HOOK’un fiyatında süregelen yükselişe karşın, piyasa analistleri üstte bahsi geçen balinanın elindeki varlıkları elden çıkarma ve satma ihtimalinin düşük olduğuna inanıyor. Buna nazaran bu bakış açısı, balinanın HOOK ile uzun vadeli bir yatırım stratejisi için konumlandığını göstermektedir. Başka taraftan btcpiyasasi.com olarak baktığımızda balinanın atağı dinamik bir kripto görüntüsüne işaret ediyor. Bu dinamik piyasa içerisinde de yatırımcılar kıymetli adımlar atmaya devam ediyor. Bu adımlar içinde de en çok balinaların hareketleri dikkat çekiyor.

BTC Piyasası: Yatırımcılar Dikkat! Ethereum Balinası Bu Altcoin’i Satıyor 2

Kripto para piyasası, yatırımcıların hem Bitcoin hem de altcoin projeleri tarafından sunulan fiyat hareketlerine ve fırsatlara süratli bir formda karşılık vermesiyle epey dinamik olmaya devam ediyor. Bitcoin’in konsolidasyonu küçük yatırımcılar için zorluklar yaratıyor. Başka taraftan altcoin kıymetlerindeki kayda paha artışlar kripto para balinalarının dikkatini ve stratejik hareketlerini çekiyor. Kripto dünyası gelişmeye devam ederken, yatırımcılar tetikte olmalı. Ayrıyeten değişen piyasa şartlarına ahenk sağlamalıdır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap