Yatırımcılar Bu 3 Altcoin’de Kâr Alıyor! Balinalar Satıyor!

Yatırımcılar Bu 3 Altcoin’de Kâr Alıyor! Balinalar Satıyor!

Paylaş
BTC Piyasası: Yatırımcılar Bu 3 Altcoin’de Kâr Alıyor! Balinalar Satıyor!

Kripto para dünyasında piyasa daima değişiyor ve son olaylar çeşitli coin’lerin fiyatlarında ve duyarlılıklarında değişimlere yol açtı. Ripple’ın XRP’si, Ethereum ve Compound, fiyatlarını ve yatırımcı davranışlarını etkilemesi olası değerli gelişmeler yaşadı. İşte altcoin alanında olup bitenlere genel bir bakış.

Yatırımcılar kâr alırken XRP’de momentum düşüyor

Ripple’ın XRP’si yükselişe geçerek 0,85 dolarlık direncin üzerine çıkmaya çalışıyordu. Lakin, fiyat 0,85 dolar civarında ivme kaybettiği için yatırımcıların artık kâr alma moduna girdiği görülmekte. İzafi Güç Endeksi (RSI) bilgileri, RSI’ın kritik 70 işaretinin altına düşmesiyle rallinin yavaşladığını gösteriyor. Ayrıyeten artan satış baskısına ve potansiyel bir fiyat düzeltmesine işaret ediyor. Ayrıyeten, XRP piyasasındaki balina yatırımcıları varlıklarını elden çıkarıyor. Yani bu kritik yatırımcı kümesi ortasında düşüş eğilimi olduğunu gösteriyor. Bu satış çılgınlığı, altcoin projesinin son günlerde 0,80 doların altındaki sakinliğine katkı sağladı. Ferdî yatırımcıların da birebir şeyi yapması halinde, fiyat 0,70 dolarlık dayanak düzeyine hakikat daha da düşebilir.

BTC Piyasası: Yatırımcılar Bu 3 Altcoin’de Kâr Alıyor! Balinalar Satıyor! 1

10 milyon ila 100 milyon XRP coin’i tutan XRP balinaları kümesi bir ölçü kâr elde etmeye başlamış görünüyor. Bu şahıslar 18 Temmuz ile 22 Temmuz tarihleri ortasında cüzdan bakiyelerinden 320 milyon coin boşalttı. Ayrıyeten analist Valdrin Tahiri’ye nazaran MVRV oranı, son 30 gün içinde XRP satın alan sahiplerin birçoklarının kârlarının %20’ye hakikat azaldığını izlediğini doğruluyor. Geçmiş datalar, birçoğunun kârları %10’a, yani 0,71 dolar civarına düşene kadar satış yapmaya devam edebileceğini gösteriyor. Fakat ayılar bu takviye düzeyini geçerse, boğalar tekrar toplanmadan evvel XRP 0,65 dolara yanlışsız düşebilir.

BTC Piyasası: Yatırımcılar Bu 3 Altcoin’de Kâr Alıyor! Balinalar Satıyor! 2

Lider altcoin Ethereum ayı metrikleriyle karşı karşıya

Piyasa kıymetine nazaran ikinci en büyük kripto para ünitesi olan Ethereum’un ağ aktivitesinde ve büyük cüzdan yatırımcılarının ellerinde bir düşüş görüldü. Ethereum ağındaki günlük etkin adresler son 48 saat içinde azaldı. Borsalardaki arz artarak coin üzerindeki satış baskısında bir artışa işaret etti. Büyük süreçlerin sayısıyla temsil edilen balina aktivitesi de Temmuz ortasındaki tepesinden bu yana düşüş gösterdi. Bilhassa, değerli ölçüde ETH tokenına sahip olan balinaların son iki gün içinde ellerindeki varlıkları kaybetmesi, Ethereum’un fiyatında potansiyel bir kısa vadeli düşüşe işaret ediyor.

BTC Piyasası: Yatırımcılar Bu 3 Altcoin’de Kâr Alıyor! Balinalar Satıyor! 3

Aşağıdaki grafikte de görüldüğü üzere, borsalardaki ETH arzı, birkaç aylık bir mühlet boyunca daima düşüş gösterdikten sonra, 16 Temmuz ile yazının yazıldığı tarih ortasında artış göstermiştir. Sarı ve mavi çubuklarla temsil edilen balina aktivitesi, Temmuz ortasındaki doruğundan bu yana düşüş göstermiştir. Analist Ekta Mourya’ya nazaran düşüş ölçümleri muhtemelen Ethereum üzerindeki satış baskısındaki artışı körükledi.

BTC Piyasası: Yatırımcılar Bu 3 Altcoin’de Kâr Alıyor! Balinalar Satıyor! 4

Compound’da da kâr alımı var

Compound (COMP) başarılı bir ralli yaparak grafiklerde yükselmiş ve yatırımcılar için hatırı sayılır kârlar elde etmişti. Fakat, kimi COMP sahipleri uzun mühlet sabırla bekledikten sonra karlarını nakde çevirmeye karar verdiği için altcoin’in fiyat rallisi artık sona eriyor. Fiyattaki son artış COMP’yi 14 ayın en yüksek düzeyine çıkardı ve uzun vadeli sahiplerini satış yapmaya ve kârlarını kilitlemeye teşvik etti. Uzun vadeli sahiplerin arzı azalırken, kısa vadeli sahipler satılan COMP’un bir kısmını biriktirmeye başladı. Bu kar alımı ralliyi durdurdu, lakin analist Aaryamann Shrivastava’ya nazaran altcoin fiyatında değerli bir düşüş mümkün değil.

BTC Piyasası: Yatırımcılar Bu 3 Altcoin’de Kâr Alıyor! Balinalar Satıyor! 5
BTC Piyasası: Yatırımcılar Bu 3 Altcoin’de Kâr Alıyor! Balinalar Satıyor! 6

Kripto para piyasası her vakit dinamiktir; fiyatlar ve yatırımcıların hisleri çeşitli faktörlere bağlı olarak değişebilir. XRP örneğinde, yatırımcıların kâr elde etmesi yükselişini yavaşlattı ve gelecekteki fiyat hareketine ait telaşları artırdı. Ethereum, kısa vadede fiyatında potansiyel bir düşüşe işaret eden düşüş eğilimli on chain ölçümlerle karşı karşıya. Öte yandan, Compound’un rallisi, birtakım yatırımcıların kıymetli bir büyüme devrinin akabinde kar almaya karar vermesiyle sona erdi. Her vakit olduğu üzere, kripto para yatırımcıları dikkatli olmalı ve rastgele bir yatırım kararı vermeden evvel kapsamlı bir araştırma yapmalıdır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap