Yatırımcılar Bitcoin ve ETH’den Çıkıp Bu 3 Altcoin’e Koşuyor!

Yatırımcılar Bitcoin ve ETH’den Çıkıp Bu 3 Altcoin’e Koşuyor!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Yatırımcılar Bitcoin ve ETH’den Çıkıp Bu 3 Altcoin’e Koşuyor!

Haftalık trader anketlerinden elde edilen verileri kullanan ve “kolektif bir fikir” oluşturma kabiliyeti gösteren otonom bir bot, birkaç altcoin projesinin Bitcoin (BTC) ve Ethereum’dan (ETH) pazar payını silip süpürdüğünü gösteriyor. Kriptokoin.com olarak detayları aktarıyoruz…

Bitcoin ve altcoin traderları, bu kripto paralara yöneliyor

Real Vision Bot, yalnızca traderların tercihlerini inceleyerek, iyi performans gösteren “şaşırtıcı” bir rekora sahip olduğunu söylüyor. Real Vision, yeni bir tweet’te, borsalardaki Polkadot (DOT) varlıklarında bir artış görürken, algoritmanın Avalanche (AVAX) ve Polygon’un (MATIC) tarafında olduğunu söylüyor. Tweet’te aşağıdaki ifadeler yer alıyor:

Real Vision borsa kripto portföyündekiler. Borsa portföyü kalabalıklaşıyor. Ethereum, Bitcoin ve Terra’nın ağırlığı azaltıldı. Polkadot, AVAX ve Polygon’un miktarı artırıldı. Bot, son ikisini tercih ediyor/beğeniyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yatırımcılar Bitcoin ve ETH’den Çıkıp Bu 3 Altcoin’e Koşuyor! 1

Sonuçlar, traderların hala çok sayıda Ethereum içeren bir portföyü tercih ettiğini, ancak ETH’nin portföylerdeki miktarının geçen haftaya göre yüzde 2,36 düştüğünü gösteriyor. Bitcoin, portföy ağırlığının yüzde 10,3’ünü oluşturuyor ve geçen haftaya göre yüzde 3,36 düşüşle listede beşinci sırada yer alıyor. Bota göre portföyde öne çıkan, yüzde 4,59 artışla toplamda yüzde 15,9’a yükselen Polygon oldu.

Avalanche, varlıkların yüzde 9,87’sini oluşturmasıyla yedinci sırada yer aldı ve genel olarak geçen hafta yüzde 4,41 arttı. Polkadot, bot algoritmasının çok az ilgi göstermesine rağmen kripto para borsalarında yüzde 5,32 artışla yüzde 9,81’e yükseldi. Terra (LUNA), portföy ağırlığında yüzde 3,41’lik düşüşle üçüncü sırada yer alırken, onu yüzde 2,29’luk artışla Fantom (FTM) izliyor. Portföylerde Cosmos (ATOM), Decentraland (MANA) ve Chainlink (LINK) de yer aldı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yatırımcılar Bitcoin ve ETH’den Çıkıp Bu 3 Altcoin’e Koşuyor! 2

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap