Yatırım Devinden Açıklama! “Sadece Bitcoin Olmayacak”

Yatırım Devinden Açıklama! “Sadece Bitcoin Olmayacak”

Paylaş
BTC Piyasası: Yatırım Devinden Açıklama! “Sadece Bitcoin Olmayacak”

Yatırım devi Bernstein son raporunda Bitcoin spot ETF’si ile ilgi oalrak kıymetli açıklamalar yapıyor. Bernstein BTC’nin yanı sıra öbür kripto para üniteleri için de ETF fırsatlarının geleceğini savunuyor.

Bitcoin BTC’nin ötesinde genişleyen etf fırsatları

Bernstein tarafından hazırlanan bir rapora nazaran, kripto para ünitelerindeki ETF fırsatı Bitcoin ile hudutlu olmayacak. Buan nazaran birden fazla dijital varlığı kapsayacak halde genişleyecek. Rapor, dalın önümüzdeki altı ay içinde birinci spot Bitcoin ETF’sini piyasaya süreceğini belirtiyor. Öteki taraftan bunu bir Ethereum spot ETF’sinin izleyeceğini öngörüyor. Rapor ayrıyeten varlık idaresi sanayisinin potansiyel ETF adayları olarak öbür en yeterli blockchain’lere bakıyor. Ayrıyeten merkezi olmayan finans (DeFi) varlıklarını keşfedeceğini öne sürüyor.

BTC Piyasası: Yatırım Devinden Açıklama! “Sadece Bitcoin Olmayacak” 1

Rapor, dünyanın en büyük kripto varlık yöneticisi Grayscale’in geçen hafta ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı aldığı ve Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) bir ETF’ye dönüştürülmesinin önünü açan mahkeme kararını takip ediyor.

ETH ve ötesi: ETF görüntüsünü genişletmek

Bernstein ayrıyeten ETH’nin misal bir CME vadeli süreç piyasası ve spot piyasa yapısına sahip olduğunu pahalandırıyor. Buna nazaran, ETH spot ETF için sanayi baskısının Bitcoin ETF onayının çabucak akabinde geleceğini belirtiyor.

BTC Piyasası: Yatırım Devinden Açıklama! “Sadece Bitcoin Olmayacak” 2

Analistler ayrıyeten varlık idaresi kesiminin Bitcoin ve ETH’nin ötesine geçeceğine dikkat çekiyor. Buna nazaran Solana ve Polygon üzere alanlara yöneleceğini belirtiyor. Ayrıyeten Uniswap ve Aave üzere önde gelen DeFi varlıklarından da mümkün ETF maksatları olduğunu vurguluyorlar.

Varlık yöneticileri için çıkarlı bir fırsat

Analistler bunu, varlık idaresi sanayisinin büyüyen bir varlık sınıfından sağlıklı kurullar kazanması için büyük bir ticari fırsat olarak görüyor. Bitcoin ETF, Bitcoin fiyatını takip eden bir yatırım fonu. Yatırımcıların tıpkı pay senetleri yahut tahviller üzere klâsik aracılık hesapları aracılığıyla Bitcoin alıp satmalarına imkan tanıyacak. Bu, Bitcoin’i daha geniş bir yatırımcı kitlesi için daha erişilebilir hale getirecek. Ayrıyeten potansiyel olarak kripto para ünitesine yapılan yatırımın artmasına yol açabilecektir.

BTC Piyasası: Yatırım Devinden Açıklama! “Sadece Bitcoin Olmayacak” 3

Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda kripto para piyasası, Bitcoin BTC’nin ötesine geçiyor. Ayrıyeten Ethereum’u ve çok çeşitli gelecek vaat eden dijital varlıkları kapsayacak biçimde kıymetli bir ETF genişlemesine hazırlanıyor. Bu değişim, varlık yöneticileri için yararlı bir fırsatı temsil ediyor. Ayrıyeten bu gelişen ortamdan yararlandıkça kurullarda değerli bir büyüme potansiyeli taşıyor. Bölüm yeniliklere devam ediyor. Öbür taraftan yatırımcılar ve meraklılar ETF alanındaki gelişmeleri yakından izliyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap