Yatırım Devi Şaşırttı: Bu Altcoin, Ethereum Alternatifi!

Yatırım Devi Şaşırttı: Bu Altcoin, Ethereum Alternatifi!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Yatırım Devi Şaşırttı: Bu Altcoin, Ethereum Alternatifi!

Dünyanın en büyük kripto varlık yöneticisi Grayscale Investments, yakın zamanda, Ethereum’un alternatifi olarak nitelendirdiği Ethereum Classic (ETC) fiyatının geçtiğimiz 10 gün boyunca, Bitcoin (BTC) sadece yüzde 13’lük yükseliş yaşarken yüzde 103 artmasının nedenini vurguladı. İşte detaylar…

Grayscale’dan Ethereum Classic (ETC) raporu

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere ETC 26 dolardan 48.50 dolarlık zirveye kayda değer bir ralli gerçekleştirmişti. Grayscale’e göre, Ethereum Classic’e (ETC) yeniden ilgi, muhtemelen bu yıl içinde gerçekleşmesi beklenen ETH 2.0’ın, madencilerin hash rate’lerini ETC ağına taşımasına neden olabileceği yönündeki spekülasyonlarla başlatıldı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yatırım Devi Şaşırttı: Bu Altcoin, Ethereum Alternatifi! 1

ETH, birkaç gün önce, proof of stake (PoS) konsensüs mekanizmasının birleştirilmesinin başarıyla gerçekleştiği açıklandı. Bu, takımın aynı şeyi yıl sonundan önce ana ağda yapabileceği anlamına geliyor. Çok beklenen gelişmenin, ETH madencilerinin mevcut kurulumlarıyla blok ödülleri kazanmasını engellemesi bekleniyor ve işlem güçlerine, hash rate’lerine katkıda bulunacak bir yer bulmaları gerekecek.

ETC, ETH madencilerin tercihinin başında geliyor

Şu anda, Ethereum Classic ağı muhtemelen ETH madencileri için ilk adaydır çünkü Ethereum Classic ağı, uzun süredir Proof of Work (PoW) konsensüs algoritmasını kullanıyor ve çok benzer koda sahip bir Ethereum hard fork’udur. Madencilerin Bitcoin, ETH ve Ethereum Classic gibi bir PoW ağı üzerindeki etkisi, ağı saniye başına güvence altına almak için kullanılan ortalama hesaplama gücü olan hash rate’teki değişiklikler yoluyla gözlemlenebilir. Daha fazla madenci ağda madencilik yaptığında hash rate’te bir artış olacak ve ayrıldıklarında azalacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yatırım Devi Şaşırttı: Bu Altcoin, Ethereum Alternatifi! 2

Grayscale, birleştirmenin test ağı lansmanının duyurulmasından bu yana, ETC hash rate’in 15 Mart’tan 22 Mart 2022’ye kadar nispeten yüzde 1 oranında hafifçe arttığını ve bunun ETH madencilerinin henüz ETC ağına göç etmeye başlamadığını gösterdiğini belirtti. Bununla birlikte, ETH ağından gelen hash rate’in bir yere taşınması gerektiğinden, daha sonra yükseliş yaşanması bekleniyor. Grayscale, Ethereum madencilerinin ETC ağına geçişinin hash rate’i kesinlikle artıracağına inanıyor, bu da daha fazla ağ güvenliğini temsil ediyor.

Kaynak:  Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap