Yatırım Devi, Bu Altcoinler İçin Konuştu: Umut Verici!

Yatırım Devi, Bu Altcoinler İçin Konuştu: Umut Verici!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Yatırım Devi, Bu Altcoinler İçin Konuştu: Umut Verici!

Risk sermayesi şirketi Andreessen Horowitz’den (a16z) bir yönetici, çeşitli altcoinler için beklentilerini paylaştı. Bilhassa Web3’ün Web2 tabanlı toplumsal medya platformlarında bulunan “baş ağrısı” ve sıkıntılara tahlil getireceğine inanmakta. İşte detaylar…

Bu altcoinler uygulamaları düzeltebilir

Ethereum Topluluk Konferansı’nda (EthCC) bir açılış konuşması yapan a16z ortağı Sriram Krishnan, Web3’ün toplumsal medya ve tüketici uygulamalarını nasıl düzeltebileceğini açıklayan bir sunum paylaştı. Krishnan, “sosyal medya dünyasının farklı bir çağda sıkışıp kaldığını ve işlerin değişmesi gerektiğini” vurguladı. Yönetici, sunumdaki emelinin izleyicileri “şimdi büyük ölçekli kripto tüketici toplumsal medya pazar yeri uygulamaları oluşturma zamanı” olduğuna ikna etmek olduğunu söyledi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yatırım Devi, Bu Altcoinler İçin Konuştu: Umut Verici! 1

Meta ve Twitter üzere önde gelen toplumsal medya şirketlerinde de çalışmış olan Krishnan, çağdaş toplumsal medya platformlarının şu anda işlediği kimi ortak noktaların altını çizdi. Bunlar ortasında takipçilerin muhakkak bir platforma kilitlenmesi de yer alıyor. “Ayrıldığınızda onları yanınızda götüremezsiniz” dedi.  Buna ek olarak, toplumsal ağ platformları sonlu uygulama programlama arayüzü dayanağına sahip olmaya ya da hiç sahip olmamaya başladı, içerik oluşturucular için düşük ekonomik yararlar ve platform yönetişimi açısından kullanıcıların ve içerik oluşturucuların kelam sahibi olmasına müsaade vermiyorlar.

Web3 için umut bilgi yollar var

Yönetici, bu meselelere dayanarak Web3 toplumsal platformları için umut verici yollar ve fırsatlar olduğuna inanmaktadır. Bunlar ortasında, öteki platformlarda kelam sahibi olmayan yetersiz hizmet alan toplulukların ve yüksek statülü bireylerin hedeflenmesi ve çabucak finansal teşviklere odaklanılmaması yer alıyor. Web3’ün içerik oluşturuculara daha fazla ödeme yapmanın bir yolu olarak pazarlandığı tanınan yaklaşımların bilakis, yönetici, daha geniş bir benimsemeye yol açabilecek bir öteki umut verici yolun, bir toplumsal platform oluşturmanın başlangıcında finansal teşvikler getirmekten kaçınmak olduğuna inanıyor. Kendisi şöyle açıklıyor:

Sosyal medya dinamikleri tuhaf ve karmaşık. Bunlar karmaşık insan dinamikleri ve işin içine parayı soktuğunuzda, bu dinamikleri haritalandırmanın zorlaştığını düşünüyorum.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yatırım Devi, Bu Altcoinler İçin Konuştu: Umut Verici! 2

Web3 altcoinleri ortasında neler var?

Krishnan ayrıyeten paranın devreye sokulmasının, yalnızca eğlenmek ve toplulukları bir ortaya getirmek için paylaşım yapmak yerine çabucak nakdî ögeye odaklanılmasına neden olduğunu açıkladı. Lakin bu, asla finansal sistemler getirmemeleri gerektiği manasına gelmiyor. Krishnan, kripto projelerinin nihayetinde yaratıcı ekonomiyi tanıtma ve platformlarını kullananlara yönetişim payları verme gücüne sahip olduğunu vurguladı. Piyasa kıymeti ile en büyük web3 kripto paraları ortasında DOT, LINK, FIL, ICP ve daha fazlası yer alıyor. Web3 alanındaki birinci 10 coini aşağıdaki biçimde görebilirsiniz:

Ulaş Utku Bozdoğan: Yatırım Devi, Bu Altcoinler İçin Konuştu: Umut Verici! 3

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap