Yaşanan Aksaklıklardan Sonra Paribu’dan Açıklama Geldi

Yaşanan Aksaklıklardan Sonra Paribu’dan Açıklama Geldi

Paylaş
Yaşanan Aksaklıklardan Sonra Paribu’dan Açıklama Geldi

Kriptokoin.com – Türkiye’nin en çok tercih edilen ve en yüksek işlem hacmine sahip Bitcoin ve kripto para borsası Paribu, son dönemde borsada yaşanan aksaklıklara yönelik resmi açıklamada bulundu.

Paribu’da global servis sağlayıcı kaynaklı erişim problemi yaşanıyor

Son dönemde popüler Bitcoin borsası Paribu’da işlem yaparken kullanıcılar farklı sıkıntılarla karşılaştı. Müşterilerin borsaya yönelik şikayetlerine bakıldığında, kripto para fiyatların güncellenmeden eski haliyle gösterildiği belirtiliyor. Bazı kullanıcılarda kripto paralarını çekemediğinden kimisi de e-posta bildirimi alamadığından yakınıyor. Bazı kullanıcılar ise alım-satım işlemlerinin yapılamadığını belirtiyor. Borsa artan müşteri şikayetlerine karşı sessiz kalmadı ve konuya  yönelik ilk etapta şu açıklamayı yaptı:

Web sitemizde global servis sağlayıcı kaynaklı erişim problemi yaşanmaktadır. Konu teknik ekibimizin takibindedir ve sorun servis sağlayıcı tarafından çözülür çözülmez bilgi verilecektir.

Artan kullanıcı şikayetlerinden sonra popüler borsadan beklenen açıklama geldi

Paribu yaptığı ilk açıklamada sorunun “global servis sağlayıcı kaynaklı erişim problemi” olduğunu ve konunun teknik ekibin takibinde olduğunu belirtiyor. Ayrıca borsa problemi en kısa sürede gidermek için çalıştıklarını da ekliyor. Borsa yaptığı bu açıklamadan yaklaşık 3 saat sonra sorunların büyük oranda giderildiğini ve borsanın eski işlevsel haline geldiğini yaptığı yeni duyuruda vurguluyor. Ancak borsa bazı servislerde nadiren aksaklıklar yaşanabileceğini de ekliyor:

Web sitemizde yaşanan servis sağlayıcı sorunu büyük oranda çözüldü. Bazı servislerde nadiren aksaklıklar yaşanabilir. Teknik ekibimiz çalışmalarını sürdürüyor. Çözümle ilgili en hızlı şekilde bilgilendirmeye devam edeceğiz. Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Paribu ile ilgili son dönemdeki önemli gelişmeler adına “Lider Türk Bitcoin Borsası Paribu’dan Yatırımcıları Sevindirecek Özellik” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Kaynak: Kripto Koin

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap