Yasak mı Geliyor? Amerika’dan Yeni Kripto Kuralları Geldi

Yasak mı Geliyor? Amerika’dan Yeni Kripto Kuralları Geldi

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Yasak mı Geliyor? Amerika’dan Yeni Kripto Kuralları Geldi

Kripto para dünyasında yeni bir gelişme var. Bu kere gelişme Amerika’dan geliyor. Buna nazaran New York Eyaleti kıymetli bir atak yapmış durumda. Dijital varlıkların eyalet içinde faaliyet gösteren firmalar tarafından listelenmesini ve listeden çıkarılmasını düzenleyen kapsamlı kurallar getiriyor. Ayrıyeten dijital varlık düzenlemesinde yeni bir standart belirliyor.

Kripto para dünyasında düzenleme yoluyla şeffaflığın artırılması

New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı (NYDFS) kripto para piyasasında şeffaflığı artırmak istiyor. Ayrıyeten bunun için proaktif tedbirler alıyor. Yakın vakitte yayınlanan son kılavuzları dikkat çekiyor. Buna nazaran listeleme için teklifleri değerlendirirken kesim şirketleri için net beklentiler var. Ayrıyeten prosedürlerin yanı sıra bir dijital varlığı platformlarından çıkarma kriterlerini ana çizgileriyle belirtiyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yasak mı Geliyor? Amerika’dan Yeni Kripto Kuralları Geldi 1

Bu değerli gelişme, kripto firmalarına dijital varlıkları listelemeden evvel kıymetlendirmek için tüketicinin korunması, güvenlik ve genel piyasa istikrarını sağlamaya odaklanan yapılandırılmış bir çerçeve sunuyor. Bilhassa bu çerçeve, sağlıklı ve inançlı kripto para ekosistemini sürdürmenin kritik bir istikametine işaret ediyor. Buna nazaran listeden çıkarma süreci için yönergeler getiriyor.

Yeni bir hesap verebilirlik dönemi

NYDFS Müfettişi Adrienne Harris, kripto para ünitesi sanayisinde sağlam standartlar oluşturmanın ehemmiyetinin altını çiziyor. Önerilen çerçeve, dal şirketlerini dijital varlık listeleme ve delist konusunda makul siyasetler oluşturma konusunda güçlendirmeyi amaçlıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yasak mı Geliyor? Amerika’dan Yeni Kripto Kuralları Geldi 2

Bu düzenlemelerin temel maksatlarından biri tüketici çıkarlarını korumak. Daha evvel onaylanmış bir dijital varlığın yeni riskler teşkil ettiğinin yahut istismar edildiğinin keşfedildiği durumlarda, firmaların güvenlik ve istikrara öncelik veren yapılandırılmış bir süreci takip etmeleri gerekiyor. Bu, kripto para kullanıcılarının çıkarlarının listeleme ve listeden çıkarma prosedürleri boyunca korunmasını sağlayacak.

Geleceğin şekillendirilmesinde halkın katılımı

Bu düzenlemelerin daha geniş kripto para topluluğunun çıkarlarıyla uyumlu olmasını sağlamak gerekiyor. Bu nedenle New York‘ta kayıtlı dijital para şirketlerinin güncellenmiş kripto para ünitesi listeleme ve listeden çıkarma siyasetlerini sunmaları gerekecek. Ayrıyeten NYDFS, daldaki paydaşlardan ve uzmanlardan gelen girdileri teşvik ediyor. Başka taraftan önerilen mevzuatı 20 Ekim’e kadar kamuoyunun yorumuna açıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yasak mı Geliyor? Amerika’dan Yeni Kripto Kuralları Geldi 3

New York Eyaleti kendisini kripto para ünitesi inovasyonu için bir merkez olarak kurmaya devam ediyor. Başka taraftan dijital varlık listeleme ve listeden çıkarmaya yönelik bu kapsamlı kurallar dikkat çekiyor. Ayrıyeten dijital varlık piyasasının düzenlenmesinde öncü bir adım manasına geliyor. Eyalet, net standartlar ve hesap verebilirlik tedbirleri belirliyor. Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda hem kripto para kullanıcıları hem de yatırımcılar için atılan adım değerli. Buna nazaran daha inançlı ve daha şeffaf bir ortam yaratmayı hedefliyor. Bu kurallar, süratle gelişen kesimi düzenlemek isteyen öteki yargı bölgeleri için bir model teşkil edecek.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap