Yapay Zekadan SHIB, DOGE ve XLM İçin Kritik Tahminler!

Yapay Zekadan SHIB, DOGE ve XLM İçin Kritik Tahminler!

Paylaş
BTC Piyasası: Yapay Zekadan SHIB, DOGE ve XLM İçin Kritik Tahminler!

OpenAI’nin metin tabanlı yapay zeka aracı ChatGPT’yi piyasaya sürmesiyle yapay zeka araçlarında bir canlanma oldu. Bu araçlar, online dataları yorumlayarak kripto para ünitelerini tahlil etme kapasitelerini geliştirdi. Bunlardan birisi olan Alphabet’in AI aracı Google Bard da piyasada ön plana çıkanlardan birisi. Biz de Google Bard’a DOGE, SHIB ve XLM iddialarını sorduk. Yapay zeka aracı, 1 Ağustos itibariyle bize projeksiyonlarını sundu.

DOGE fiyat iddiasına katkıda bulunan faktörler

Bard bilhassa, Musk’ın sahiden de X’e ödeme getirmesi durumunda DOGE’nin potansiyel fiyat artışına katkıda bulunan faktörlerin detaylı bir tahlilini sundu. Buna meme coin’le ilgili olarak çoklukla bir fiyat artışından evvel gelen evvelki paylaşımları da dahil. Bard, X’in DOGE’nin yeni kullanıcılara çok fazla maruz kalmasını sağlayacağını öngörüyor. Bunun da DOGE’ye olan talepte bir artışa yol açabileceğini ve fiyatını yükseltebileceğini varsayım ediyor.

BTC Piyasası: Yapay Zekadan SHIB, DOGE ve XLM İçin Kritik Tahminler! 1

Son olarak Bard, DOGE ödemelerinin X ile mümkün entegrasyonunun, insanların mal ve hizmet satın alırken dijital para ünitesini daha kolay kullanmalarına imkan tanıyacağının altını çiziyor. Sonuç olarak, bunun DOGE fiyatını artırmaya yardımcı olacağını vurguluyor. Öte yandan yapay zeka platformu, kripto piyasasındaki dalgalanmalar ve “internetin para birimi” olmayı hedefleyen rakiplerin güçlenmesi üzere DOGE’nin yükselişini sınırlayabilecek ve mümkün ödeme entegrasyonuna karşın DOGE’nin fiyatını etkileyebilecek birtakım faktörleri de sıralıyor.

DOGE kestirimi için spesifik rakamlar

Kesin sayılar açısından, Bard, X’in ödemeleri entegre etmesi halinde, mevcut fiyatından %1.000’lik bir artışı temsil edecek nispeten muhafazakâr bir maksat olarak 0,10 dolar ile başlayan birkaç potansiyel fiyat amacı listeliyor. İkinci öngörüsü, mevcut fiyatından %2.500’lük bir kara işaret edecek olan 0,25 dolarlık daha yükseliş gayesi. En optimist DOGE fiyat gayesi ise %5.000’lik bir fiyat ilerlemesine işaret eden 0,50 dolar idi.

BTC Piyasası: Yapay Zekadan SHIB, DOGE ve XLM İçin Kritik Tahminler! 2X ödemeleri entegre ederse DOGE fiyat amaçları. Kaynak: Google Bard
BTC Piyasası: Yapay Zekadan SHIB, DOGE ve XLM İçin Kritik Tahminler! 3

SHIB fiyatını etkileyecek oyundaki faktörler

Bard, Shiba Inu için kapsamlı bir tahlil yapıyor. Shibarium’un geliştiriciler tarafından benimsenmesi, sunduğu verimlilik ve ölçeklenebilirlik seviyesi ve tüm ekosistemle ilgili olumlu haberler de dahil olmak üzere “fiyat artışına katkıda bulunabilecek bir dizi faktör” olduğunu vurguluyor. Bununla birlikte Bard, birtakım olumsuz haberlerin SHIB fiyatını olumsuz etkileyebilecek faktörler olabileceğini belirtiyor. Bunlar ortasında, birinci olarak genel kripto para piyasasındaki düşüşü sayıyor. Ayrıyeten, Shiba Inu ekosistemiyle ilgili güvenlik ihlali ya da ‘rug-pull’ üzere olumsuz olaylardan bahsediyor.

BTC Piyasası: Yapay Zekadan SHIB, DOGE ve XLM İçin Kritik Tahminler! 4SHIB tahlili. Kaynak: Google Bard

SHIB iddiası için spesifik rakamlar

Belirli sayılar açısından Bard, birçok kaynaktan faydalanarak SHIB fiyat kestirimlerini listeliyor. Bu bağlamda, meme coin fiyatını 2023’ün sonuna kadar 0,0000259 dolar olacağını öngörüyor. Ayrıyeten, yaptığı ikinci iddia, SHIB’nin 2023’te 0,0000289 dolara ulaşacağını gösteriyor. Son iddiada ise SHIB’i tıpkı devirde 0,00001419 dolar ile 0,00002204 dolar ortasında bir yere yerleştiriyor.

XLM fiyatını etkileyen faktörler

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere, Yargıç Analisa Torres’in 13 Temmuz 2023’te XRP’nin halka açık borsalarda satışının ABD menkul değerler maddelerini ihlal etmediğine hükmetti. Bu kararın akabinde, Stellar (XLM) sonraki günlerde %60’ın üzerinde paha kazandı. XLM’nin bedelindeki artış 14 ayın en yüksek düzeyine ulaştı. Ayrıyeten, 13 Temmuz’da gün içinde %100 üzere dikkat cazip bir oranda artış kaydetti.

BTC Piyasası: Yapay Zekadan SHIB, DOGE ve XLM İçin Kritik Tahminler! 5

Bard, XLM fiyatının geri çekilmesine karşın, hala karar öncesi düzeylerinin üzerinde kaldığını belirtiyor. Ayrıyeten, Stellar’ın daha fazla işletme ve kuruluş tarafından benimsenmeye devam ettiğinin altının çiziyor. Bilhassa, Latin Amerika’nın önde gelen kripto borsası Bitso, dünya çapındaki şirketlerin Arjantin, Meksika ve Kolombiya’ya düşük maliyetli USDC ödemeleri yapmalarına imkan sağlamak için Stellar’ın Anchor Network’ünü entegre etti. Bu ortada, önde gelen kripto borsası Coinbase de yakın vakitte Stellar ile entegre oldu. Artık Blockchain ağı üzerinden USDC para yatırma ve çekme süreçlerini büsbütün destekliyor

XLM fiyat tahmini

Son periyottaki performansı, XLM’nin düşüş eğilimi gösterdiğini işaret ediyor. Ayrıyeten, son 30 gün içinde sadece 12 yeşil günün olduğunu ortaya koyuyor. Bu da üst istikametli fiyat hareketlerinin %40 oranında gerçekleştiğini gösteriyor. Birden fazla online kaynaktan toplanan görüşlere dayanarak, hakim hassaslığın 2023’ün sonuna kadar XLM için değerli bir fiyat artışını desteklemediği görülüyor. Son devirdeki olumlu performansına karşın, çeşitli platformlardan gelen beş fiyat varsayımı, XLM’nin öngörülebilir gelecekte 0,20 doların üzerinde süreç görmesinin beklenmediğini gösteriyor.

BTC Piyasası: Yapay Zekadan SHIB, DOGE ve XLM İçin Kritik Tahminler! 6XLM 2023 sonu fiyat iddiaları. Kaynak Google Bard

Stellar şu anda 0,1548 dolardan süreç görüyor. Bir gün içinde %2,90’lık hafif bir düşüş yaşadı. Fakat, bu kısa vadeli düşüşe karşın, hafta boyunca dayanıklılık gösterdi. Böylelikle, 5,13’lük kayda bedel bir artış kaydetti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap