Yapay Zekadan Ethereum ve Litecoin İçin Fiyat Tahmini!

Yapay Zekadan Ethereum ve Litecoin İçin Fiyat Tahmini!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Yapay Zekadan Ethereum ve Litecoin İçin Fiyat Tahmini!

Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere bir müddettir kripto para piyasasında süren dalgalanmalarla birlikte, OpenAI tarafından tasarlanan yapay zeka botu ChatGPT ve makine tahsil algoritmaları, tanınan altcoin projelerinden Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) için iddialar yaptı!

Yapay zeka botu ChatGPT açıkladı: Ethereum (ETH) için fiyat tahminleri!

Bildiğiniz üzere 2022’nin sonlarında birçok kripto para ünitesi düşüş yaşasa da, 2023 yılında birçok büyük düzeylerde toparlandı. Bu kripto para ünitelerinden bir tanesi de önder altcoin Ethereum (ETH) olarak karşımıza çıkıyor. Kripto varlığın fiyatını 2025 yılına kadar etkileyebilecek faktörlerden kimileri olarak ChatGPT, “Ethereum 2.0 protokolüne yapılan yükseltmeler de dahil olmak üzere Ethereum ekosisteminin devam eden gelişimini ve iyileştirilmesini” ve “merkezi olmayan finans (DeFi) uygulamalarının büyümesini” örnek verdi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yapay Zekadan Ethereum ve Litecoin İçin Fiyat Tahmini! 1

Bunun da ötesinde, tanınan yapay zeka botu, “büyük şirketler yahut finans kurumları tarafından benimsenme yahut başka blockchain projeleriyle ortaklıkların” yanı sıra “Ethereum blockchain’i üzerine inşa edilen müşteri ve geliştiricilerin sayısını” potansiyel olarak fiyatını artıran başka olumlu faktörler olarak işaret etti. Son olarak ChatGPT, yazdığı metinde şunları aktardı:

Faktörlere bakıldığında, analistlerin 2025 yılı için Ethereum’un 4 bin dolar ila 10 bin dolarlık düzey ortasında yer almasını beklediği görülüyor. Ama unutulmamalıdır ki, kripto para üniteleri risk içeren ve yüksek volatiliteye sahip varlıklardır. Bu yüzden yatırımcılar yatırımlarını yaparken dikkatli ve temkinli olmalılar

Ethereum için fiyat kestirimleri ve ETH fiyat seviyesi

Bir başka yandan tahlillerde bulunan CoinPriceForecast, 2025 yılında Ethereum (ETH)’un fiyatı konusunda çok daha az yükseliş gösteriyor ve en son bilgilere nazaran, 2024 sonunda 2.685 dolarlık bir fiyat öngörürken, bunu 2025 ortasına kadar 2.825 dolar ve 2025 yılını 2.446 dolarla bitireceğini varsayım ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yapay Zekadan Ethereum ve Litecoin İçin Fiyat Tahmini! 2

İlginç bir halde, PandaForecast’teki fiyat varsayım modeli ise Ocak 2025’te 2.045 dolar, Haziran’da 1.319 dolar ve Aralık 2025’te 1.752 dolar hedefleyerek daha çok düşüş eğilimi gösteriyor; optimist aralığı bile yılın başında 2.224 dolar ve sonunda 2.084 dolar görüyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yapay Zekadan Ethereum ve Litecoin İçin Fiyat Tahmini! 3

Anlık olarak ETH, 1.951 dolar düzeyinden süreç görürken son 24 saatlik süreç içerisinde yüzde 3 paha kazandı. Öte yandan piyasa bedeli ise 234 milyar dolar düzeylerinde bulunuyor.

Yapay zeka, Litecoin için fiyat varsayımlarında bulundu!

Litecoin (LTC) son vakitlerde değerli bir fiyat düşüşü yaşadı ve yatırımcıları gelecekteki yörüngesiyle ilgili bir belirsizlik durumuna soktu. Litecoin, önümüzdeki haftalarda gerçekleşeceği iddia edilen ve merakla beklenen yarılanma olayına karşın, fiyat düzeylerini koruyamadı. Litecoin, 26 Nisan’da V biçiminde bir toparlanma için yaptığı teklifte, 100 dolarlık çok kıymetli direnç düzeyine ulaşmaya çalışıyordu. Lakin, dijital varlık beklentilerin altında kaldı ve kısa bir mühlet 94 dolara ulaştıktan sonra 85 dolara düştü.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yapay Zekadan Ethereum ve Litecoin İçin Fiyat Tahmini! 4

Özellikle, 5 Mayıs’ta alınan datalara nazaran, makine kendi kendine öğrenme teknolojisini kullanan kestirim platformu CoinPriceForecast tarafından yapılan kestirimler, yarılanma olayına karşın 2023 sonuna kadar LTC fiyatında bir düşüş olduğunu gösteriyor. LTC 2023’e 70 dolardan başladı ve şu anda 88 dolardan süreç görüyor, yani fiyat yılın başından bu yana yüzde 25,7 arttı. Yapay zekanın (AI) 2023 yılı sonundaki fiyat kestirimi 83,42 dolar olup, 5 Mayıs’taki fiyattan yüzde 5,2 düşüş gösterdi. Bununla bir arada yıl ortası fiyatının 89,01 dolar ile mevcut fiyatından biraz daha yüksek olması bekleniyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yapay Zekadan Ethereum ve Litecoin İçin Fiyat Tahmini! 5

Litecoin (LTC) fiyat analizi

Litecoin şu anda 88 dolardan süreç görüyor ve günlük süreç seansında yüzde 0,37’lik hafif bir artışı yansıtıyor. Bununla birlikte, Litecoin geçtiğimiz hafta yüzde 1,55’lik bir düşüş yaşadı ve bu da kripto para piyasasının piyasa dalgalanmalarına karşı hassas olmaya devam ettiğini gösteriyor. Fiyat düşüşüne karşın, Litecoin’in piyasa bedeli 6,4 milyar dolarla ehemmiyetini koruyor ve genel piyasa pahasına nazaran 12. sırada yer alıyor. Uzmanlara nazaran, Litecoin için takviye düzeyi şu anda 81,73 dolar olarak belirlenmiş durumda. Öte yandan, Litecoin’in direnç düzeyi şu anda 94,53 dolar olarak belirlenmiştir. Bu direnç düzeyini aşmanın talepte kıymetli bir artış gerektirebileceğine dikkat etmek kıymetlidir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yapay Zekadan Ethereum ve Litecoin İçin Fiyat Tahmini! 6

İlginç bir biçimde geçen hafta Litecoin, CoinGecko’da Bitcoin (BTC) ile birlikte en çok trend olan birinci 3 coin ortasında birinci sırada yer alırken, onu ikinci sırada Pepe (PEPE) takip etti.

Bununla bir arada kripto analisti Kaptan Faibik, Litecoin’in yarılanması olayının, 450 dolara kadar tırmanabileceğine inandığı dijital varlıkta heyecan ve ‘Kaybetme Korkusunu’ (FOMO) tetikleyebileceğini düşünüyor.

https://twitter.com/CryptoFaibik/status/1654000538768506880

Öte yandan Litecoin’in yaratıcısı Charlie Lee, Ağustos ayında gerçekleşecek yarılanma olayının Litecoin’i Bitcoin karşısında değerli karlar elde etmeye itebileceğine inanıyor. Bu inanç, Bitcoin’e karşı rekor düşük düzeylere ulaşmasından bu yana yüzde 85 artış gösteren Litecoin’in son devirdeki performansıyla destekleniyor.

Litecoin kurucusu Charlie Lee, LTC için iddialarda bulundu!

Lee’ye nazaran, Litecoin’in Bitcoin karşısındaki potansiyel çıkarları bu son artışla hudutlu değil. Lee, LTC/BTC çiftinin bir sonraki boğa döngüsünde yüzde 700’ün üzerinde bir artışla 0,025 BTC’ye kadar yükselebileceğini öngörüyor ve bunu Litecoin’in dizaynının yükselişe yönelik olmasına bağlıyor. LTC kurucusunun paylaştığı kelamlar ise şu formda:

Yüzde 10’luk (0,025 LTC/BTC) bir üst istikametli gaye görebiliyorum. Bir sonraki boğa piyasasında yüzde 5’e (0,0125) ulaşmak çok sıkıntı olmamalı. Dürüst olmak gerekirse aşağı tarafta yüzde 1’in (0,0025) çok altına ineceğini düşünmüyorum. Bir sonraki yarılanma ortalama 92 gün içinde olacak ve bu eğlenceli olacak.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yapay Zekadan Ethereum ve Litecoin İçin Fiyat Tahmini! 7

Lee’nin Litecoin’in Bitcoin karşısındaki potansiyel çıkarlarına ait iyimserliği, portföylerini çeşitlendirmek için bir yatırım seçeneği olarak yatırımcılara kripto paranın gücünün altını çiziyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap