Yapay Zekadan Bu Altcoin İçin Tezli Tahminler! Borsalarda Patladı

Yapay Zekadan Bu Altcoin İçin Tezli Tahminler! Borsalarda Patladı

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Yapay Zekadan Bu Altcoin İçin Tezli Tahminler! Borsalarda Patladı

Google Bard AI, SEC davasındaki son Ripple zaferinin akabinde tezli projeksiyonlar oluşturdu. Bu doğrultuda, 2023, 2025 ve 2030 sonu için altcoin fiyatını belirledi. Bu ortada, XRP süreç hacmi bu yıl muazzam bir artış gösterdi. Yatırımcılar global kripto borsalarında 117,2 milyar dolar alım satım yaptı.

Google Bard, 2023, 2025 ve 2030 için XRP fiyatını öngörüyor

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere mahkemen, XRP’nin bir menkul değer olmadığı istikametinde karar verdi. Bu kararın akabinde, kripto piyasası XRP’nin gelecekteki kıymetine ait beklentilerle dolup taşıyor. Bir yapay zeka sohbet robotu olan Google Bard, XRP’nin kısa, orta ve uzun vadedeki potansiyel fiyat gidişatı hakkında anlayışlı iddialar sundu. Bu iddialar heyecan verici olasılıklar içeriyor. Bununla birlikte, spekülatif olduklarını ve gerçek sonuçların çeşitli faktörlere bağlı olarak farklılık gösterebileceğini unutmamak gerekiyor.

XRP için kısa vadeli tahminler

Bard’a nazaran XRP’nin, iki temel varsayıma bağlı olarak 2023 yılı sonuna kadar 1,30 dolarlık bir fiyata ulaşması mümkün. Birinci faktör, Yargıç Torres’in kararının akabinde yaşanacaklar. Bu ortada, SEC esasen kararı temyize götüreceğini ima etti. Temyize karşın karar onanırsa, XRP’nin süratle yükselmesi muhtemel.

Bard ayrıyeten, daha geniş kripto piyasasının durumunun da tıpkı derecede kıymetli olduğunu belirtiyor. Yapay zeka bot’u, XRP’nin 2023’ün sonuna kadar 1,30 dolara ulaşması için daha geniş kripto para piyasasının güçlü performansını sürdürmesi gerektiğine işaret ediyor. Bu türlü bir ralli, XRP’nin mevcut kıymetinde %83,3’lük bir artışa işaret edecektir.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yapay Zekadan Bu Altcoin İçin Tezli Tahminler! Borsalarda Patladı 1

XRP için orta ve uzun vadeli tahminler

Bard ayrıyeten, 2025 yılı sonunda XRP’nin fiyatının 2,50 dolara yükseleceğini öngörüyor. Yapay zekalı chatbot’a nazaran bu fiyat kestirimi, XRP’nin hudut ötesi ödemeler için daha fazla finans kurumu tarafından benimsenerek talebin artmasına yol açması halinde gerçekleşebilir.

En savlı projeksiyon, XRP’yi 2030’un sonuna kadar 10 dolar yahut daha fazlasına yerleştiriyor. Bu fiyata ulaşmak XRP için tüm vakitlerin en yüksek kıymetine işaret edecek. Bilhassa, varlığın 10 dolarlık bir fiyat gayesi talep etmek için %1,310 oranında yükselmesi gerekecek. Bard, bu optimist görünümün çok değerli bir şarta bağlı olduğunu vurguluyor. Chatbot’a nazaran bu şart, XRP’nin hudut ötesi ödemeler için baskın kripto para ünitesi haline gelmesi. Ayrıyeten, XRP’nin milletlerarası süreçler için tercih edilen bir seçenek olarak konumlanması gerekiyor.

Altcoin global hacmi 2023’te 117.2 milyar doları aştı

Küresel çapta kripto yatırımcıları ortasında XRP’ye olan ilgi giderek artıyor. XRP’ye yönelik yaygın ilgi, yılın başından bu yana çeşitli kripto borsalarındaki süreç hacmine de yansıyor. Coinmarketcap (CMC) bilgilerine nazaran, bu yıl global kripto borsalarında 117,2 milyar dolarlık süreç gerçekleşti. Mayıs ve Haziran aylarında, birden fazla süreç platformunda XRP cinsinden 28.713.096.387 dolar (28,7 milyar dolar) ve 35.567.120.710 dolar (35,5 milyar dolar) alım satım yapıldı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yapay Zekadan Bu Altcoin İçin Tezli Tahminler! Borsalarda Patladı 2Kaynak: CoinMarketCap

İlginç bir biçimde, Temmuz ayında büyük ölçülerde XRP trade’i gerçekleşti. CMC’nin bilgilerine nazaran, kripto traderları sırf Temmuz ayında borsalarda 49,1 milyar dolarlık XRP süreci yaptı. XRP süreç hacmi, Ripple davasında kararın çıkmasının akabinde bu ay yükseldi. Mahkeme kararı, yatırımcıların XRP’ye olan itimadını artırdı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yapay Zekadan Bu Altcoin İçin Tezli Tahminler! Borsalarda Patladı 3Kaynak: CoinMarketCap

Güney Kore borsaları XRP ticaretinde lider

XRP alım satım faaliyetleri karardan kısa bir mühlet sonra Güney Kore borsalarının öncülüğünde süratle arttı. 14 Temmuz’da Güney Kore’nin önde gelen kripto borsası Upbit 24 saatlik süreç hacmini 2,5 milyar dolar olarak kaydetti.

Kore borsalarının yılın birinci devirlerinde XRP alım satım faaliyetlerinde başı çektiğini belirtmek gerekiyor. Ocak ayından Mayıs ayına kadar Kore borsalarındaki altvoin süreç hacmi toplam 24,5 milyar dolara ulaştı. Enteresan bir biçimde bu sayı Ethereum’un o dönemki süreç hacminin yaklaşık üç katı, yani yaklaşık 9 milyar dolar. Bununla birlikte, Bitcoin Ocak ve Mayıs ayları ortasında Kore borsalarında en çok süreç gören kripto olarak sıralandı.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yapay Zekadan Bu Altcoin İçin Tezli Tahminler! Borsalarda Patladı 4

Altcoin fiyat hareketi

Google Bard’ın varsayımlar yürek verici. Bununla birlikte, kripto ortamının dinamiklerine bağlı olarak spekülatif olmaya devam ediyor. Birtakım analistler de geçmiş datalara ve XRP’nin tek başına ralli yapma potansiyeline dayanarak savlı amaçlara yönelik ralliler öngörüyor.

Bu ortada, raporlama sırasında XRP 0,7090 dolardan süreç görüyor. Böylelikle, 0,70 doların altına rastgele bir düşüşe karşı korunmak için çaba ediyor. Yedi günlük %8’lik düşüşe karşın altcoin, artan ilginin ortasında geçtiğimiz ay %52’lik bir kar elde etti.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap