Yapay Zeka Yatırımcı Profiline Nazaran Boğa İçin 3 Altcoin Seçti!

Yapay Zeka Yatırımcı Profiline Nazaran Boğa İçin 3 Altcoin Seçti!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Yapay Zeka Yatırımcı Profiline Nazaran Boğa İçin 3 Altcoin Seçti!

Lider kripto Bitcoin, önder altcoin Ethereum ve öteki kripto para ünitelerinin yeni fiyat dorukları ve daha yüksek taban düzeyleri ile bir kripto para boğa piyasası oluşuyor. Kripto traderları artık her an bir altseason yaşanabileceğini öngörüyor. Bu ortamda yapay zeka botu ChatGPT, yatırımcı profiline nazaran 3 token seçti.

Bitcoin hakimiyeti artarken, traderlar yeni bir altseason bekliyor

Btcpiyasasi.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, 2023 yılının sonlarında 39.000 doların üzerinde süreç görüyor. Böylelikle, başkan kripto para 1,426 trilyon dolarlık toplam piyasa pahasına hükmediyor. Bitcoin Baskınlık Endeksi (BTC.D), altcoin’ler üzerinde %53,18’lik bir baskınlık kaydediyor. Fakat, altcoin dönemi yanlısı traderlar bu senaryonun değişmesini bekliyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yapay Zeka Yatırımcı Profiline Nazaran Boğa İçin 3 Altcoin Seçti! 1Bitcoin Dominance (BTC.D) haftalık grafiği. Kaynak: TradingView

Biz de ChatGPT’den bir sonraki altseason için yatırımcı profiline nazaran 3 seçim yapmasını istedik. Bunun için şu kriterleri girdik: “Bir sonraki altseason için öbür kripto paralardan daha uygun performans gösterme ihtimali yüksek olan 3 altcoin seç. Bize 3 farklı yatırımcı profili için seçimler ver: 1 muhafazakar, 1 agresif ve 1 son derece agresif. Seçimlerinizi kısa bir paragrafta gerekçelendir.”

ChatGPT gelecek altcoin dönemi için seçimleri

Muhafazakar yatırımcılar için: Ethereum (ETH)

Ethereum (ETH) Ethereum, önder akıllı kontrat platformu olarak yerleşik pozisyonu nedeniyle muhafazakâr yatırımcılar için güçlü bir seçim olmaya devam ediyor. Ethereum 2.0 yükseltmesi aracılığıyla bir proof-of-stake mutabakat düzeneğine geçişinin tamamlanmasıyla Ethereum, gelişmiş ölçeklenebilirlik, güvenlik ve sürdürülebilirlik vaat ediyor. Ethereum’un geniş çapta benimsenmesi ve merkezi olmayan uygulama (dApp) ekosisteminin daima büyümesi, uzun vadeli potansiyelini destekliyor. Piyasadaki dalgalanmalara karşın Ethereum’un Blockchain alanındaki temel rolü, öteki altcoin’lere kıyasla bir istikrar ölçüsü sağlıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yapay Zeka Yatırımcı Profiline Nazaran Boğa İçin 3 Altcoin Seçti! 2

Agresif altseason yatırımcısı için: Polkadot (DOT)

Polkadot (DOT) Polkadot, farklı Blockchain’ler ortasında birlikte çalışabilirliği vurguluyor. Böylelikle, daha evvel uyumlu olmayan ağlar ortasında data ve bedel transferine imkan tanıyor. Agresif yatırımcılar için altcoin, umut verici bir yatırım sunuyor. Bunu, çeşitli Blockchain projelerini birbirine bağlama ve destekleme potansiyeli sayesinde sağlıyor. Eşsiz para-chain yapısı, Web3 Vakfı’nın güçlü takviyesi ve faal geliştirme topluluğu, bir sonraki altseason sırasında paha kazanma mümkünlüğünü artırıyor. Daha fazla para-chain gemiye bindikçe, DOT’a olan yarar ve talebin keskin bir biçimde artması mümkün.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yapay Zeka Yatırımcı Profiline Nazaran Boğa İçin 3 Altcoin Seçti! 3

Son derece agresif yatırımcılar için: Solana (SOL)

Solana, yüksek süratli ve düşük maliyetli süreçleri hedefleyen yüksek verimli bir Blockchain olarak ortaya çıktı. Blockchain altyapısı, merkezi olmayan uygulamaları geniş ölçekte destekliyor. Bu istikametteki argümanlı amacı nedeniyle hayli agresif yatırımcılara hitap ediyor. Proof of History ve süratli blok mühletleri üzere çeşitli yenilikçi teknik ilerlemelerle ortaya çıkıyor. Bu yüzden Solana’nın, sürat ve verimliliği tercih eden piyasa trendlerinden faydalanması mümkün. Bu ortada altcoin, kimi teknik zorluklar ve ağ kesintileriyle karşılaştı. Bununla birlikte, platform bu problemleri çözmeyi başarır ve geliştiricileri ve kullanıcıları çekmeye devam ederse, riske toleranslı yatırımcılar için potansiyel mükafatlar değerli olabilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap