Yapay Zeka İhtilali: Hangi Coinler ve Gelişmeler Dikkat Çekiyor?

Yapay Zeka İhtilali: Hangi Coinler ve Gelişmeler Dikkat Çekiyor?

Paylaş
BTC Piyasası: Yapay Zeka İhtilali: Hangi Coinler ve Gelişmeler Dikkat Çekiyor?

ChatGPT’nin popülaritesi sayesinde yapay zeka, kripto ticaretini ve DeFi dünyasını yine şekillendirmeye başlıyor. Bu yazıda, Blockchain ve AI teknolojisini kullanan projelerden, en yenilikçi araçları, gündelik kullanım durumlarını ve sıcak gelişmeleri listeleyelim.

Yapay zeka ve Blockchain teknolojisini içeren, son araç ve tekniklere genel bakış

ChatGPT, Kasım 2022’deki lansmanından sonra, yapay zekayı kripto para piyasasının trend dalı haline getirdi. Bu ivme, 2023’ün başlarında AI coin’lerde büyük bir patlamaya yol açtı. Ayrıyeten kripto yatırımcıları için ChatGPT ile mümkün entegrasyon arayışlarını başlattı. Yazının devamında, kripto ticaret botları, merkezi DeFi botları ve AI botları üzerinden en son yapay zeka araçlarına göz atalım.

Kripto ticaret botları

Otomatik ticaret botları borsa yatırımcıları ortasında esasen tanınan olduğundan, tıpkı araç ve tekniklerin artık kripto ticareti için uyarlanması şaşırtan değildi. Artık ChatGPT tarafından desteklenen kripto ticaret botları, ChatGPT tarafından tasarlanan kripto yatırım portföyleri ve hatta ChatGPT kripto piyasası iddia müsabakaları var.

Önceden kodlama tecrübeniz olmasa bile, ChatGPT’yi kullanarak kendi kripto ticaret botunuzu yazabilirsiniz. ChatGPT, kolay bir doğal lisan istemine dayalı olarak bilgisayar kodu üretebilir.

BTC Piyasası: Yapay Zeka İhtilali: Hangi Coinler ve Gelişmeler Dikkat Çekiyor? 1Binance 4x Yapan Bu Altcoin’i Ekliyor

Örneğin, uzun vadeli getirilere odaklanan bir Bitcoin ticaret stratejisi istiyorsanız, ChatGPT’ye “Bana dolar maliyeti ortalamalı (DCA) Bitcoin stratejisi için bilgisayar kodunu verin” üzere bir şey sorabilirsiniz. Saniyeler içinde bilgisayar koduna sahip olacaksınız. ChatGPT, hangi parametreleri ayarlamanız gerektiğini (örneğin, “satın alma sıklığı” ve “satın alma miktarı”) ve ayrıyeten Bitcoin fiyat bilgilerini nereden çektiğini size söyleyecektir.

DeFi botları

AI ayrıyeten DeFi dünyasını kökten değiştirme potansiyeline de sahip. Sonuçta, DeFi’de kullanılan akıllı kontratlar, kendi kendine yürütülebilen küçük kod modülleridir.

ChatGPT’ye “Bana her NFT satışında telif fiyatı ödeyen bir NFT akıllı kontratı için bilgisayar kodunu ver” diye yazın. Size anında kodu edecektir. Ayrıyeten, bu akıllı kontratları Ethereum ile uyumlu Solidity’de yazabiliyor. Bu çeşit DeFi botları, yalnızca DeFi hakkında sohbet etmenin çok ötesine geçiyor. Yakında farklı kripto cüzdanları ortasında para taşıma ve farklı DeFi protokollerine bağlanma yeteneğine sahip olacaklar.

BTC Piyasası: Yapay Zeka İhtilali: Hangi Coinler ve Gelişmeler Dikkat Çekiyor? 2

AI bot pazar yerleri

Bununla birlikte, ChatGPT takviyeli botların tümü ticaret için kullanılmak zorunda değildir. ChatGPT’yi risk idaresi için de kullanabilirsiniz. Örneğin, Coinbase artık token risk tahlili için ChatGPT kullanıyor. Coinbase, alım satım platformuna yeni bir dijital varlık eklemeden evvel ChatGPT’nin yardımıyla bunu inceliyor.

Bu botları bulabileceğiniz yer, GitHub üzere açık kaynak kod depolarında, direkt büyük kripto para borsalarının sitelerinde yahut makul finansal misyonları yerine getirmek için botları “kiralamanın” kolay olacağı yesyeni AI bot pazarlarında olacaktır. . Portföyünüzü yine dengelemek yahut optimize etmek için çok mu yorgunsunuz? Bununla sizin yerinize ilgilenmesi için bir yapay zeka botu tutmanız kâfi.

BTC Piyasası: Yapay Zeka İhtilali: Hangi Coinler ve Gelişmeler Dikkat Çekiyor? 3

Örneğin SingularityNET (AGIX), platformunda kiralamak için genişleyen bir AI bot dizisi sunar. Şu anda, bu botların birçoğu konuşma ve manzara tanıma üzere misyonlara odaklanmaktadır. Fakat pazar ve bilgi tahlilinde çok âlâ olduğunu argüman eden birtakım botlar da var.

Akılda tutulması gerekenler

ChatGPT ile bağlantılı çabucak hemen her şeyin hala büyük ölçüde “beta” kademesinde olduğunun farkında olun. ChatGPT üzere üretken AI modellerinin uzun vadede nasıl performans göstereceğini sahiden bilmiyoruz. Ayrıyeten, 2021’den sonra rastgele bir bilgi üzerinde bilgi sahibi değil. Btcpiyasasi.com olarak aktardığımız üzere, kısa mühlet Elon Musk’ın da imzaladığı bir mektupta, AI teknolojisine 6 ay orta verilme daveti yapıldığını aktarmıştık.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap