Yapay Zeka Coinleri İçin Kritik Gelişme: Bunlara Dikkat!

Yapay Zeka Coinleri İçin Kritik Gelişme: Bunlara Dikkat!

Paylaş
BTC Piyasası: Yapay Zeka Coinleri İçin Kritik Gelişme: Bunlara Dikkat!

Yapay zeka coinleri, sırf gelişicilerin değil, birebir vakitte ferdî yatırımcılarında odak noktası haline geldi. ChatGPT ile sürat kazanan bu bölüm, artık yeni entegrasyonlar eşliğinde ivmesini sürdürüyor.

Solana, ChatGPT’yi entegre ediyor: SOL fiyatı yükseliyor

23 Mayıs’ta Solana Vakfı, Solana’nın bir ChatGPT eklentisi entegre ettiğini duyurdu. Bu entegrasyonla, geliştiriciler artık Merkezi Olmayan uygulamalar (Dapps) geliştirirken yapay zeka yeteneklerinden yararlanabilecekler.

Yapay zekanın kripto ve Web3 alanındaki büyümesi, geliştiricilerin iş yükünü değerli ölçüde azaltma potansiyeline sahiptir. Tıpkı doğrultuda, Solana’nın kurucu ortağı Anatoly Yakovenko şunları söylüyor:

Tüketici odaklı uygulamalar oluşturan her geliştirici, uygulamalarının bir yapay zeka modeli aracılığıyla nasıl etkileşime gireceğini düşünmelidir zira bu, bilgisayarlara ne yapacaklarını söylemek için yeni bir paradigmadır.

Solana ayrıyeten bir yapay zeka hızlandırma programı başlattı. Burada benimseme sürecini ilerletmek, yeniliği teşvik etmek ve daha fazla geliştiriciyi Blockchain üzerine çekmeyi hedefliyor. Başarılı olursa, bu entegrasyon Solana’yı DeFi yarışında daha da ileriye taşıyacak.

Solana daha fazla yapay zeka yatırımını doğruladı

Solana Vakfı ayrıyeten, yapay zeka fonunu başlangıçtaki 1 milyon dolardan 10 milyon dolara çıkaracağını duyurdu. Geliştiriciler, devam eden hibe programının şimdiden 50 müracaat aldığını söyledi.

Buna ek olarak, Solana Vakfı, üniversite öğrencileri için Blockchain ve yapay zeka ile deney yapan üç aylık hızlandırıcı programı başlattı. Geliştiriciler, “Program, projelerden ve katkıda bulunanlardan yüzlerce müracaat aldı ve yapay zeka kohortu şimdiden bir Solana U sohbet robotuyla sonuçlandı” diye yazdı.

Yapay zeka coinleri hükümetlerin bakış açısı

Bu ortada ChatGPT’nin büyümesi, yapay zekanın sadece kripto piyasasında ihtilal yaratmasını sağlamıyor. Tıpkı vakitte ülkeler ve hükümetleri ortasında da benimsenmesini sağlıyor. 23 Mayıs’ın erken saatlerinde Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ChatGPT mucidi Sam Altman ile görüştü. Birebir bahiste tweet atan Macron, şunları kaydetti:

Fransa’da yetenekler ve teknolojiler geliştirmek, Fransa, Avrupa ve global seviyede düzenleme için hareket etmek, bunlar yapay zeka açısından önceliklerimizdir.

İşte ralliye şahit olan yapay zeka coinleri

Şu anda AI coin piyasası, meme token’lerin bir noktada nasıl davrandığına benzeri formda hareket ediyor. Bunun nedeni, yapay zeka ile ilgili rastgele bir gelişmenin bu kripto para üniteleri için bir tetikleyici fonksiyonu görme eğiliminde olmasıdır. Btcpiyasasi.com olarak sıcak gelişmelere bu yazıda yer verdik.

Örneğin RNDR, 24 saat içinde neredeyse %11 artarak en fazla artışı gözlemledi. 2.705 dolardan süreç gören altcoin, yılbaşından bugüne kadarki en yüksek düzeylere ulaştı. Lakin ani yükseliş onu düzeltmelere karşı savunmasız bıraktı.

BTC Piyasası: Yapay Zeka Coinleri İçin Kritik Gelişme: Bunlara Dikkat! 1

Bu ortada, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve ChatGPT mucidi Sam Altman görüşmesi esnasında en fazla kıymet kazanan yapay zeka coinleri şu haldeydi:

 1. OMAX (OMAX) – %85.53 yükseldi.
 2. FOAM (FOAM) – %51.72 yükseldi.
 3. AllianceBlock (ALBT) – %43.17 yükseldi.
 4. Aion (AION) – %30.62 yükseldi.
 5. PureFi Protocol (UFI) – %20.75 yükseldi.
 6. NuNet (NTX) – %17.82 yükseldi.
 7. TRAVA.FINANCE (TRAVA) – %11.89 yükseldi.
 8. Aimedis (AIMX) – %11.37 yükseldi.
 9. TrustVerse (TRV) – %7.92 yükseldi.
 10. Deri Protocol (DERI) – %8.53 yükseldi.
 11. DxChain Token (DX) – %5.28 yükseldi.
 12. DeepBrain Chain (DBC) – %5.63 yükseldi.
 13. Dock (DOCK) – %3.55 yükseldi.
 14. Measurable Veri Token (MDT) – %2.05 yükseldi.
 15. Graphlinq Chain (GLQ) – %1.85 yükseldi.
 16. Swash (SWASH) – %1.62 yükseldi.
 17. CUDOS (CUDOS) – %1.24 yükseldi.
 18. CPChain (CPC) – %1.07 yükseldi.
 19. GoCrypto Token (GOC) – %1.01 yükseldi.
 20. SelfKey (KEY) – %2.24 yükseldi.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap