Yapay Zeka Coin Seçti: Bu 6 Kripto Para Yatırımlık!

Yapay Zeka Coin Seçti: Bu 6 Kripto Para Yatırımlık!

Paylaş
Ulaş Utku Bozdoğan: Yapay Zeka Coin Seçti: Bu 6 Kripto Para Yatırımlık!

Yapay zeka coin seçmeye devam ediyor. ChatGPT ve Google Bard’ın hayatımızda yer almasıyla birlikte kripto para varsayımları gelmeye başladı. Artık 100 doları olan biri için yapay zekaya hangi kriptolara yatırımın güzel olacağını sorduk. İşte sonuçlar.

Kripto para Bitcoin (BTC) ve Ethereum

Bard’ın birinci önerisi, Bitcoin oldu. Bitcoin için “en âlâ bilinen ve yerleşmiş kripto para birimi” vurgusu yapıyor. Ayrıyeten ondan “uzun vadede bedel kazanma potansiyeline sahip” “iyi bir kıymet deposu” olarak bahsediyor. Bard 100 dolarlık bütçenin %30’unun BTC’ye ayrılmasını öneriyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yapay Zeka Coin Seçti: Bu 6 Kripto Para Yatırımlık! 1

Bard, ikinci teklif olarak Ethereum’u öneriyor. ETH için “piyasa bedeline nazaran ikinci en büyük kripto para birimi” vurgusu yapıyor. Ayrıyeten “birçok dalı altüst etme potansiyeline sahip” merkezi olmayan uygulamalar (dApps) için bir platform olarak belirledi. Yapay zeka aracı, Ethereum ETH’nin portföyün %25’ini oluşturması gerektiğine de inanıyor.

Kripto para Cardano (ADA) ve Solana (SOL)

Bard üçüncü sırada ADA’ya yer veriyor. Bir yatırımcının bütçesinin %15’ini ADA’ya ayırması gerektiğini söylüyor.  Cardano’dan bahsederken “enerji verimliliği ve ölçeklenebilirliği nedeniyle popülerlik kazanan daha yeni bir kripto para birimi” sözünü kullanıyor. Bard, ADA’nın güç tasarruflu proof-of-stake (PoS) algoritmasını kullanmasının ehemmiyetine dikkat çekiyor. Başka taraftan birçok süreci tıkanıklık olmadan gerçekleştirebilme kabiliyetine de işaret ediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yapay Zeka Coin Seçti: Bu 6 Kripto Para Yatırımlık! 2

Bard dördüncü olarak Ethereum ile rekabette değerli bir pozisyona sahip olan altcoin Solana’ya işaret ediyor. Proof of History (PoH) mutabakat düzeneği sayesinde güç verimliliği ve sürate vurgu yapıyor. Öbür taraftan Bard’a nazaran portföyün %10’u Solana’ya ayrılmalı.

Polygon (MATIC) ve SAND

Bard ayrıyeten 100 dolarlık bütçenin %10’unun kripto para Polygon’a ayrılması gerektiğini söylüyor. Ondan bahsederken “Ethereum için gaz fiyatlarını azaltmaya ve ağ performansını artırmaya yardımcı Layer-2 ölçeklendirme çözümü” vurgusu yapıyor.  Btcpiyasasi.com olarak baktığımızda Polygon son vakitlerde dikkat çekmeye ve manşetleri süslemeye devam ediyor. Bu bağlamda Bard’ın da bu popülariteyi dikkate aldığını görmekteyiz. Öbür taraftan isabetli varsayımlar olup olmadığını ise vakitle göreceğiz.

Ulaş Utku Bozdoğan: Yapay Zeka Coin Seçti: Bu 6 Kripto Para Yatırımlık! 3

Son olarak ve enteresan bir halde Bard, kripto para Ethereum blockchain üzerine inşa edilmiş bir metaverse platformu olan SAND’e işaret ediyor. Ondan bahsederken “kullanıcıların kendi sanal tecrübelerini yaratmalarına, sahip olmalarına ve bunlardan para kazanmalarına imkan tanıyan en tanınan metaverse platformlarından biri” diyor. Yatırımcılara portföylerinin %10’luk kısmını ayırlmalarını tavsiye ediyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz oy kullanılmadı)
Loading...

Yorum Yap